+ افزایش اندازه | - کاهش اندازه

عضویت در کانال تلگرام

آیت‌ الله صافی : افرادیکه کنگره مولوی را برگزار کرده اند،از امام زمان (عج) خجالت بکشند

آیت‌ الله لطف الله صافی گلپایگانی: افرادی که کنگره بزرگداشت مولوی را در ایران برگزار کرده ­اند ، باید از امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) خجالت بکشند

 

آیت الله العظمی صافی گلپایگانیآیت الله صافی گلپایگانی برگزاری مراسم بزرگداشت مولوی در تهران و دیگر شهرهای کشور را  محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، آیت‌الله لطف الله صافی گلپایگانی در دیدار برگزار کنندگان کنگره علامه بلاغی گفت: افرادی که کنگره بزرگداشت مولوی را در ایران برگزار کرده­اند و آن حرف­ها را بیان  نمودند، باید از امام زمان (عج) خجالت بکشند.

 

وی ضمن محکوم کردن برگزاری این کنگره ادامه داد: بنده به شدت کنگره مولوی را محکوم کرده و  مخالف برگزاری آن بودم.

 

این مرجع تقلید افزود: پول­هایی که در این مراسم هزینه شد، باید در مراسم های تبیین شخصیت­  های علمی و دینی هزینه می­گردید.

 

آیت الله صافی گلپایگانی در بخش دیگری از سخنان خود به برگزاری کنگره علامه بلاغی که اواخر بهمن ماه در قم برگزار می­شود، اشاره کرد و گفت: برگزاری این کنگره بسیار با اهمیت بوده و موجب معرفی شخصیت این عالم به جوانان و حوزویان می‌گردد.

 

وی در خصوص شخصیت علامه بلاغی گفت: ایشان فردی بزرگ در تمام عرصه ها بود و در تمام عمر پربرکتش به دفاع از اسلام پرداخت. استاد حوزه علمیه قم اضافه کرد: جامعیت عقلی ایشان به گونه­ای بود که در زمان زندگیشان مردم فریب خورده ایران را که اسیر فرهنگ غرب شده بودند، نجات داد.

 

وی افزود: علامه بلاغی در رشته­های تفسیر و فقه جز افراد تراز اول زمان بودند که کتب و آثار ایشان نمونه بارز این مطلب است.

 

آیت الله صافی گلپایگانی با بیان اینکه افرادی مانند علامه بلاغی باید الگوی ما قرار گیرند گفت: ایشان هیچ گاه به دنبال مسائل مادی نبوده و همواره با اخلاق و توجه به خدا به مسائل علمی و دینی می­پرداخت.

 

وی گفت: علامه بلاغی جز افتخارات اسلام و ایران است و باید مراسم بزرگداشت ایشان و معرفی وی به نسل سوم جامعه به صورت باشکوه انجام شود.

41 پاسخ
  • فاطمه says:

   Thumb up 0 Thumb down 0

   نه عزیزم ایشون به این دلیل که ادبیاتو علوم هست مخالفت نکردند
   فکر میکنم دلایل دیگه ای داشته باشه
   من یه چیزایی درمورد مولوی شنیده بودم اگه میخوای راجبش تحقیق کن ….الله اعلم

   پاسخ دادن
  • مجتبی says:

   Thumb up 0 Thumb down 0

   لطف کنید نوشته های مرتبط رو (که در بالا آمده) مطالعه کنید والبته لازمه فراموش نکنیم اگر شخصی هر چه قدر هم در فنی مهارت داشته باشه ولی حق رو زیر پا بگذاره (آن هم به صورت علنی و با تاکیدات بسیار ) نباید مورد تایید باشد و برای او هزینه های هنگفت خرج شود.
   آیا ادبیات و علوم که شما فرمودید چیزی جز رسیدن به حقیقت است.
   اگر ادبیات و علوم در ظاهری زیبا و آراسته حقی را زیر پا بگذارد آیا می شود اسم ادب و علم را بر آن نهاد؟
   نسیم ؛ اگر شخصی مادر شما را به ناحق کشته باشد و بعد از مدت ها هنرمند بسیار ماهری پیوسته دم از تمجید قاتل و حتی تبرئه او بزند ؛
   سوال این است : آیا شما برای این هنرمند کنگره و همایش بر گزار می کنید . آیا راضی می شوید مردمی که دم از حق و حقیقت می زنند برای او هماش ها و کنگره ها برقرار کنند؟!..
   همه می دانیم مادر شیعیانی که ادعا می کنند در راه حق و حقیقت قدم بر می دارند (و برای این ادعا دلیل های بسیاری از عقل و نقل دارند) توسط اشخاصی کشته شده است.
   شیعیان از اینکه برای شخصی که آن قاتلین را تبرئه می کند همایش گرفته شود مخصوصا از بیت المال آنها خرج شود قطعا ناراضی هستند.
   و اگر شخصی هم به دین شیعیان نباشد و این امور را بدون تحقیق تایید کند قطعا کار نادرستی مرتکب شده.

   پاسخ دادن
 1. اصف says:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  مولوی انسان بزرگ و پیچیده ای است که در گذر زمان عده ای او را کافر و عده ای عارف نام نهاده اند و این مربوط به انسانهای با علوم مختلف است مثل ابن عربی که عده ای حکم به تکفیر او داده اند و عده ای مثل … و یا … به ایشان شیخ اکبر و کبریت احمر گفته اند این موضوع به درک متفاوت از این شخصیتهاست و دایره وسعت علوم اکتسابی و یا ذوقی و کشف و شهودی هر فردی است که اینقدر متفاوت مینماید .

  پاسخ دادن
 2. اصف says:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  با سلام به برادران گرامی جالب است که شما موافقت علمای بزرگ طراز اول را با بزرگان عرفان و تصوف برخوردی سلیقه ای میدانید یعنی شما میفرمایید این علمای بزرگ مجتهد نبوده اند یا به اندازه شما از علوم الهی سررشته نداشته اند و جالبتر اینکه مخالفت علمای دیگر با عرفان و تصوف را موافق با قران و عترت میدانید !!! اگر موافقتها که بر اساس ایات و روایات است سلیقه ای است مخالفتها هم سلیقه ای است و بحث تمام است والسلام.

  پاسخ دادن
  • مهدی عبدالهی-برهان کلیپ says:

   Thumb up 0 Thumb down 0

   علیکم السلام عزیز برادر بنده کی کلیت خودم را با کلیت حضرات سنجیدم که بخواهم خود را از آنها بالاتر بدانم جدا از آن مسئله بسیار روشن است ما در اصل به اشخاص کاری نداریم بحث اصلی سر این است که پشت نظر فلان عالم(مخالف فلسفه و تصوف)که فلان نظر را داده استدلال منطقی هست و برای دیگری(موافق فلسفه و تصوف)خیر… شما هم اگر واقعا موافق نظرات علما حوزه فلسفه هستید لطف بفرمائید با استدلال منطقی و عقلانی از نظریاتشان مدافعه بفرمائید ما هم متقابلا دلایل و نظراتمان را ابراز خواهیم کرد…

   پاسخ دادن
 3. اصف says:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  با سلام برادران عزیزتر از جان از این حقیر قبول بفرمایید که مسائل عرفان نظری و بخصوص عرفان عملی بسیار ظریف و نکاتی باریکتر از موست و اینرا اولیای کرام و ائمه معصومین سلام الله علیهم اجمعین بارها فرموده اند بنده نمیگویم مطالب عرفانی اولیای الهی را دربست بپذیرید اما دربست هم رد نکنید و بهتر است انرا معلق نگهدارید چون این مطالب ظریف را نباید در کوچه و بازار فریاد کرد و فقط با مطالعات سطحی و حتی چندین کتاب نمیتوان به عمق ان پی برد چون در حوزه علوم کشفی ذوقی است و فقط اطلاعات زیاد هم چاره ساز نیست بلکه ممکن است یکنفر ادم بیسواد خیلی بهتر از ما موضوعات عرفانی را درک نماید ببینید خود حضرت رسول سواد ظاهری نداشتند اما تمامی مراحل و مراتب سلوک را طی نمودند درحالی که در زمان خودشان علمای بزرگی از یهود و نصاری وجود داشت این علوم کشفی ذوقی است نه اکتسابی البته داشتن علوم ظاهری بیفایده نیست اما این علوم در زمره علوم اکتسابی نیست بنابراین رد و یا قبول این موضوعات احتیاط لازم دارد .

  پاسخ دادن
  • مهدی عبدالهی-برهان کلیپ says:

   Thumb up 0 Thumb down 0

   علیکم السلام شما ار بیشتر توجه میکردی نکته جالب اینجاست که ترویج فلسفه و تصوفی که شما از آن سخن به میان میاورید به حداکثر درجه اولی توسط دستگاههای فرهنگی کشور بالاخص صدا و سیما صورت میپذیرد ولیکن از قرار معلوم آن مسئله ای که همیشه باید سرکوب ، سانسو ر و در خفا صورت پذیرد نقد آن است!!! جدا از آن یعنی چی میفرمائید :”خود حضرت رسول سواد ظاهری نداشتند” شما مثل اینکه پیامبر را با دراویش صوفی مسلک، بی سواد کشکول بدوش جن گیر اشتباه گرفته اید…

   پاسخ دادن
 4. اصف says:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  با سلام به برادران گرامی اولا یعنی شما میفرمایید حضرت رسول صلوات الله علیه و اله حوزه علمیه رفته بودند و یا در دانشگاه درس خوانده بودند ؟ ایشان یکی از اعراب قبیله قریش بودند که در ایات الهی نیز رسول امی نام برده شده اند البته بدون تردید مقامات معنوی ان بزرگوار در قالب کلمات نمیگنجد و منظور بنده نیز همین موضوع است یعنی درک معارف الهی بیش از سواد ظاهری نیاز به قلبی سلیم و بدون سواد و سیاهی دل دارد ثانیا اگر شما فقط به ظواهر تکیه نموده و به بهانه نقد فلسفه و عرفان ، باب معارف الهیه را ببندید از اسلام چه چیزی میماند اگر صدا و سیما هم باب فلسفه و عرفان اسلامی را ببندند شک نکنید که بعد از مدتی جوانان ما از اسلام فاصله بسیاری خواهند گرفت چون ظواهر شریعت مقدس اسلام بدون درک معارف الهی باعث تعصب خشکی خواهد شد که افراد را منزجر مینماید و پیامبر اکرم نیز ما را سفارش به تکمیل مکارم اخلاق الهی که رعایت سنت و شریعت مقدسه و درک معارف الهی است نمودند و این موضوعات باید از طریق دانشمندان دو طرف از حوزه و دانشگاه مورد نقد قرار گیرد نه بر سر کوچه و بازار چون مطلب مطلب بزرگ و باریکتر از موست یعنی اگر قلب سلیم نداریم لااقل سطح مطالعات بالایی داشته باشیم .

  پاسخ دادن
  • مهدی عبدالهی-برهان کلیپ says:

   Thumb up 0 Thumb down 0

   علیکم السلام عزیز برادر پیامبر گرامی اسلام علمشان را مستقیما از وحی دریافت کرده اند این چه شیوه مقایسه و توصیف شما برای ایشان است!!! جدا از آن شما خودتان در متنتان تناقض دارید از یک طرف میفرمائید:”ممکن است یکنفر ادم بیسواد خیلی بهتر از ما موضوعات عرفانی را درک نماید”و از طرف دیگر میفرمائید:”این موضوعات باید از طریق دانشمندان دو طرف از حوزه و دانشگاه مورد نقد قرار گیرد نه بر سر کوچه و بازار چون مطلب مطلب بزرگ و باریکتر از موست یعنی اگر قلب سلیم نداریم لااقل سطح مطالعات بالایی داشته باشیم “خوب بالاخره ما کدام را باور کنیم استاد دانشمند!
   عزیز من مسئله بسیار روشن است مائی که عقلمان میکشد این نظرات پوچ و بی ارزش فلاسفه و صوفیه و دارویش بیسواد مد نظر شما را نقد میکنیم شما هم اگر مثل ما قدرت درک وفهم این مسائل بدین سادگی را دارید بفرمائید با استدلال عقلانی دلایل ما را رد کنید اگر هم قدرت تحلیل این مسائل را ندارید لطف بفرمائیدو این شیوه قدیمی مغالطه را رها کنید و بگذارید کسانی که توانائی دارند استدلال کنند با تشکر…

   پاسخ دادن
 5. اصف says:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  با سلام به برادران گرامی باید در تکمیل مطالب فوق عرض نمایم چون علوم عرفانی بخصوص در حوزه عمل جزو علوم اکتسابی نبوده و در زمره علوم کشفی ذوقی است حتی بزرگترین علما در حوزه عرفان نظری نیز بدون رهیافتهای درونی و تجربیات معنوی قادر به تشریح و توضیح بسیاری از نکات ریز عرفانی نخواهند بود کما اینکه وقتی به کتب بزرگان عرفا رجوع میکنیم این سنگینی و پیچیدگی را میبینیم بنابراین نقد این موضوعات در این سایت خالی از اشکال نیست چون علاوه بر اطلاعات بسیار عمیق دینی نیاز به تجربیات معنوی و طی طریق الهی و استعداد باطنی هم هست درغیر ایصورت اکتفا به ظواهر جملات عرفا و متصوفه صافی طویه بدون این لوازم که البته استعداد باطنی شرط اصلی ان میباشد چیزی جز گمراهی و تباهی خود و دیگران را بدنبال نخواهد داشت والسلام.

  پاسخ دادن
  • مهدی عبدالهی-برهان کلیپ says:

   Thumb up 0 Thumb down 0

   علیکم السلام خوب متاسفانه طبق منوال گذشته جنابعالی هنوز درگیر همان حرفها و مطالب تکراری هستید بنده هم خیلی خوشحالتر میشدم این فلاسفه و متصوفه عقاید من درآوردی ، پوچ و فاسد و مفسدشان را برای خود نگاه میداشتند و البته با جسمشان زیر خاک میبردند تا ما نیز امروز مجبور نبودیم وقتمان را صرف اثبات بطلان خزعبلات حضرات گوساله پرست بنمائیم

   پاسخ دادن
  • ناشناس says:

   Thumb up 0 Thumb down 0

   اقا اصف استدلال شما برای نقد و بررسی نکردن عقاید و افراد منحرف در دین،باطل است به این دلیل.
   امام صادق (ع) به بشیرفرمود: هر یک از اصحاب ما که فهم دین ندارد خیری ندارد ، ای بشیر هر مردی از ایشان که از نظر فهم دین بی نیاز نباشد به دیگران نیاز پیدا می کند و چون به آنها نیازمند شد او را در گمراهی خویش وارد کنند و او نداند. (کافی جلد ۱ ص ۴۰ ش ۶)
   امیر المومنین (ع) برای مردم سخنرانی کرد و فرمود : ای مردم همانا آغاز پیدایش آشوبها پیروی هوسها و بدعت نهادن احکامی است بر خلاف قرآن که مردمی به دنبال مردمی آنرا بدست گیرند ، اگر باطل برهنه بود بر خردمندی نهان نمی گشت و اگر حق نا آمیخته می نمود اختلافی پیدا نمی شد ولی مشتی از حق و مشتی از باطل گرفته و آمیخته شود و با هم پیش آیند ، اینجاست که شیطان بر دوستان خود چیره شود و آنها که از جانب خدا سبقت نیکی داشتند نجات یابند . (کافی جلد ۱ ص ۶۹ ش ۱ )
   رسول خدا (ص) فرمود : خوشا حال بنده گمنامیکه خدا او را شناسد و مردم او را نشناسند اینها چراغ های هدایت و چشمه های دانشند هر فتنه تاریک و سختی از برکت انها بر طرف شود آنها نه فاش کننده و پخش کننده اسرارند و نه خشن و ریا کار . (کافی جلد ۳ ص ۳۱۹ ش ۱۱ )

   پاسخ دادن
   • محمد says:

    Thumb up 0 Thumb down 0

    اشعار مولوی را خواندم تا رسیدم به جایی که گفت:
    کورکورانه مرو در کربلا تا نیفتی چون حسین اندر بلا
    از خودم پرسیدم: تا به حال اشعار مولانا را بیشتر خوانده ای یا قرآن و حدیث امامان و انبیاء را.
    و به ایرانیان نگاه کردم و باز از خودم پرسیدم که: چرا این ملت برای امام حسینشان بر سر و سینه میزنند ولی برای کسی که امامشان را مسخره میکند بزرگداشت میگیرند!!!!!؟ وا عجبا

    پاسخ دادن
 6. اصف says:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  با سلام به برادران گرامی بنده منشا این همه کینه و عداوت شما به عرفا را نمیدانم اما حسن ختام بحث ما این است که برادر عزیز گاهی گوساله پرستی خیلی بهتر از خودپرستی است و بقول لسان الغیب حافظ شیرازی :
  هر قبله ای که بینی بهتر زخودپرستی
  با مدعی مگویید اسرار عشق و مستی تا بیخبر بمیرد در درد خود پرستی
  عاشق شو ار نه روزی کار جهان سراید ناخوانده نقش مقصود از کارگاه هستی
  دوش ان صنم چه خوش گفت در مجلس مغانم با کافران چه کارت گر بت نمیپرستی
  ان روز دیده بودم این فتنه ها که برخاست کز سرکشی زمانی با ما نمینشستی والسلام دیدار به قیامت

  پاسخ دادن
  • بهادر says:

   Thumb up 0 Thumb down 0

   سلام . دوست عزیز اگرچه شاید حرفتان حق باشد ، اما لطفا لطفالطفا جایی هم برای خطا باز گذارید .
   دوست عزیز گاهی انسان دچار بدفهمی و گژتابی می شود … پیشنهاد میکنم در مورد معرفت نفس به مطالعه بپردازید .
   مثلا کتاب خویشتن پنهان که شرح کتاب ده نکته است کتاب مناسبی است. ببینید چطور می شود .
   چه میدانم …
   موفق باشید .

   پاسخ دادن
  • علی111 says:

   Thumb up 0 Thumb down 0

   سلام. کجای این عرفای شما از منیت جدا شدن؟؟؟ این دقیقا همون چیزی هست که باهاش همه مشکل دارن!! اینها اینقدر خود پرستی داشتن که گفتن ما خودمون خداییم پیامبریم. تو همین سایت هستش یکی از همین به اصطلاح شما عرفا از هوا اومد پیش بایزید (فکر کنم جنی شیطانی بغلش کرده اورده بلاخره از این کارها هم شیاطین می کنن برای عرفا چی بهتر از این ضربه به اسلام به اسم اسلام) گفت جنید زمانم. بازیزید بهش گفت من خودم خدای زمانم. دیگه چجوری باید بگه خدام بگه این منم که جلو خدا وایستادم؟؟؟ والا فرعون هم همین ها رو می گفت. انا ربکم العلی. تو قران هم همش لعنت شده. دوباره پیامبرها چجوری اینها رو کوبیدن بعشدم امامان. شما چیطیکه تو ذهنته اینه که اگه با خدا مخالف بودن چطور روی هوا میرفتن روی اب و … خیلی راحت اجنه و شساطین جنی در خدمتشون بودن. به همین راحتی. والا شما هم اگه بری برات همین کارها رو انجام میدن. ولی باید ادعای خدایی کنی ادعای پیامبری. نماز نخونی. به قولی خشکه مقدس نباشی. دیگه روی اب و هوا هم میری و….

   پاسخ دادن
 7. حيف از امامانمان says:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  ایرانیان برای امام حسین علیه السلام با اشک و ناله، عزا داری میکنند ولی بعد برای شاعری(مولوی) که امام حسینشان را مسخره کرده، بزرگداشت میگیرند.
  مولوی میگوید: کورکورانه مرو در کربلا … تا نیفتی چون حسین اندر بلا
  و در وصف این امت میگوید: کی توان با شیعه گفتن از عمر….کی توان بربط زدن در پیش کر
  وا حیرتا دارد این ملت. بر سینه میزنند و سپس امامشان را با بزرگداشت مولوی مسخره میکنند. بسیاری از شعرهای مولوی را حفظند ولی از امامشان حدیثی به خاطر ندارند. اینان با که محشورند؟!!!!!

  پاسخ دادن
   • حمیدرضا says:

    Thumb up 0 Thumb down 0

    به”حافظ قرآن”:
    شما مثل آب خوردن به یه مومن توهین می کنی و می گویی اگر اون زمان بود بیشتر پاچه خواری اون دو نفر رو می کرد ؟ به حق که شایسته خودته که به دیگری نسبت میدهی.
    اگر می گویی تقیه کرده ثابتش کن.
    خرابکاری ها و جنایات صاحب مثنوی اونقدر زیاده که فکر تقیه رو هم از سرتون بیرون می کنه.

    پاسخ دادن
 8. علی says:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  ناصب بودن سهروردی:
  … و ینقسم الوجود الى متقدّم و متأخّر، فمن المتقدّم ما بالزمان کما لموسى على عیسى، و ما بالشرف کما لابى بکر الصدّیق على عمر و ….( مجموعه مصنفات شیخ اشراق ج‏۱ التلویح الثالث فى بقایا تقاسیم الوجود ….. ص : ۲۹ )

  وجود به متقدم و متاخر تقسیم می شود گاه متقدم بر حسب زمان متقدم است مثل تقدم موسی بر عیسی و گاه به حسب شرف است مثل تقدم ابوبکر صدیق بر عمر …

  پاسخ دادن
 9. Kian Frouzan says:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  عجب! تابحال مولوی را بعنوان یک عارف با هوش وذوق ومؤمن و حتی با اعتقاد شبیه شیعه میدانستم. این مطالب چنان این شخص را از چشمم انداخت که اورا در ردیف سلفی های ناصبی بردم. شعرهاش هم تو سرش بخوره.

  پاسخ دادن
 10. Kian Frouzan says:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  عجب! تا بحال گمان میکردم این مولوی یک آدم با فهم و شعور وعارف و طرفدار اهل بیت است. این مطالب چنان این بی صفت را از چشمم انداخت که حتی از ایرانی بحساب آوردن او ننگ دارم. انشالله که با ابن ملجم و یزید محشور شود.

  پاسخ دادن
 11. حافظ قرآن says:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  مولانا یک شخصیت بین المللی است.مثنوی ایشان بعد از قرآن به کوری چشم خیلیها از پرفروشترین کتابهای دنیاست.کسانی که حتی یک دستاورد درسطح ملی هم ندارند حق ندارند به تکفیر چنین شخصیتی بپردازند.

  پاسخ دادن
 12. م says:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  از علی آموزش اخلاص عمل
  شیر حق را منزه دان از دغل

  ای علی که جمله عقل و دیده‌ای
  شمه‌ای واگو از آنچه دیده‌ای

  این هم شعر مولویه.
  هیچ کس شر یا خیر مطلق نیست.

  پاسخ دادن
  • admin says:

   Thumb up 0 Thumb down 0

   با سلام خدمت شما بازدید کننده محترم
   دیدگاه کلی ارائه شده در این پایگاه بر اساس معرفی برخی افراد به عنوان خیر مطلق یا شر مطلق نیست.
   قطعا بسیاری از مطالب سران صوفیه من جمله مولوی و ابن عربی و …. درست و بجا هست.
   اما انحرافات این طیف مبنایی و از کثرت بیشتری برخوردار بوده و محسّنات مطالب آنها را تحت الشعاع قرار میدهد.
   همچنین بنا نهادن منظومه معرفتی شیعه بر اساس مبانی و مطالب صوفیه و رواج آنها در جامعه قطعا صحیح نمی باشد.
   با تشکر
   موفق و موید باشید

   پاسخ دادن
  • ناشناس قدیمی says:

   Thumb up 0 Thumb down 0

   جناب م در قران برای خمر( مشروبات مست کننده) هم منافعی گفته شده ولی چون مضار ان بیشتر می باشد نوشیدن ان حرام گردیده ، به استناد ایه تحریم خمر قرار بر این نیست که ما فقط شر مطلق را مذمت کنیم و از ان دوری کنیم، شر بالای پنجاه درصد (از نظر کمی و کیفی) قابل چشم پوشی نمی باشد.

   پاسخ دادن
 13. محمد says:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  دوست عزیزی که شعر مولوی با عنوان اخلاص عمل را از محاسن او می دانید. دقت کنید که چه دروغی گفته شده. اول می گوید آن ملعون تف کرد، بعد می گوید حضرت امیرالمومنین علیه السلام شمشیر انداختند (یعنی غضب شخصی در خود دیده اند که اینکار را کرده اند، الیعاذبالله، اینطوری از خود آن حضرت اقرار گرفته مردک نادان) و بعد کلی داستان که “شیرحقم من نیم شیر هوی”! این ضد و نقیض گویی است و باطل. آیا در کتب او چیزی مشابه همین را برای معاویه یا عمر هم نقل کرده؟ یا اینطور نشان داده که شیطان لعین حریف معاویه نشده که او را فریب بدهد؟ ظرافت کلمات این آدمها که استاد سخن هستند برای همه مردم آشکار نیست برادر جان! بله کسی صددرصد خیر یا شر نیست مگر خداوند خبر داده باشد، و خداوندخبر داده است که دشمنان و منکران حضرت حیدرکرار علیه السلام اهل جهنم و خلود در آتش هستند، آنها دشمنان رسول خدا صلی الله و دشمنان قرآن هستند. چند آیه قرآن را نشان شما بدهم که مولوی آنها را زیرپایش گذاشته؟ حدیث سفینه را بطور کلی تحریف کرده و به ساحت قدسی رسول خدا صلی الله دروغ بسته. اینها نشانه ایمان است؟

  پاسخ دادن
  • حامد says:

   Thumb up 0 Thumb down 0

   به نام حق .سلام . دوسته من و برادرم این که شما عاشق علی و خاندانه او هستی نشونه ایمامه بالا و بینشه بالای شماست اما باید مراقبه شیطان بود……. توجه داشته باشید که برای نمونه هر انسانی که متولد میشه یک سری علایق و یک ظاهر خاص خودشو داره و همچنین یک اسم.
   حالا اون حضرت از علایق و ظاهر و اسم خودش اومده بود بیرون . یعنی هیچگونه خودخواهی که مثلا من فلان غذارو دوست دارم همه امروز این غذا رو بخورین یا من اینجارو دوست دارم پس همه باید با من بیان… به طور کلی به تعبیره قران ضمیره (من) که نشانه خودخواهیه و از اصلیترین نمادهای شیطانه از حضرت خارج بود و اصلا به همین دلیل با کودکان بازی میکرد ( و اگر ما حاضر نیستیم. چون خودمونو کسی میدونیم) یا سکوت کرد یا …
   و اگر دقت کنی همه احادیث به همین اصل که عینه حق هم هست اشاره داره و چه فرقی داره که اولش نوشته باشه امام سجاد فرمودند یا امام علی و این حق که میمونه نه اسمها و ظواهر .ممکنه طی سالهای اینده یکی پیدا بشه که هم اسمش علی باشه هم شکله ظاهریش ولی دست به کشتار بزنه و یکی هم برعکس هم شکل ظاهری فرعون باشه ولی به عدالت فرمان بده شما پشت سره کدوم میجنگی؟
   و همون قصه احمد و محمد برای مسیحیان. که انها حق رو نشناختند و منثظره اسم هستند. انشالا که از این تاریخ درس عبرت گرفته باشیم و ما منتظره اسم مهدی نباشیم بلکه هرکجا حق را دیدیم پشتش باستیم ( تو خونه .کوچه. محیط کار .جامعه و جهان)

   پاسخ دادن
   • محمد says:

    Thumb up 0 Thumb down 0

    من خیلی متوجه منظر شما نشدم، ولی این را بدان که علی و معاویه هرچند فقط دو اسم هستند، ولی وقتی به ذات پشت اونها اشاره بشه خیلی وضع فرق می کنه. در عالم میلیونها محمد هست ولی فقط برای اون محمدی صلوات واجبه که اشاره اش به ذات قدسی حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم باشه. در شعر مولوی خیلی واضحه که اشاره او به کسی جز حضرت امیرالمومنین علیه السلام نیست و خیلی واضحه که از کلمه “شرک” استفاده کرده و به همین دلیل به دروغ گفته که شمشیر رو انداختند، الیعاذبالله و دور از ساحت قدسی ایشان. این کسی است که امام رو نمی شناسه و او را از خلفای خودش و خال المومنین هم کمتر می دونه. این کسی نیست که شما فکر می کنید. توهین های او در اینجا خیلی واضح هستد و امثال ما فریب ظاهر “اخلاص گویش” رو نمی خوریم. وارد کردن چنین توهین ها و شبهه هایی به آن حضرت عین کفر و عین نفض فرمایشات نبوی و قرآنی بشماری است که در پاکی و قداست مطلق آن ساحت مقدس وارد شده و حرف بقیه در مقابل حرف خداو پیامبر او اصلا محلی از اعرب نداره. لذا مولوی می تونه بره به جهنم با این اخلاصی که معرفی کرده و همونجا در خدمت خال المومنین عزیزش بمونه. او برای معاویه است که اخلاص رو نشان میده نه برای آن حضرت که از طرف شیعیان خودشون بیشتر مظلوم واقع می شوند. کلی گویی و نصیحت های ظاهرالصلاح دردی از بیچارگی امثال او و طرفدارانش کم نخواهد کرد.

    پاسخ دادن

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>