+ افزایش اندازه | - کاهش اندازه

آقای صمدی آملی : یزید و قاتلان امام حسین علیه السلام هم به بهشت می روند!+فایل صوتی

آقای صمدی آملی : یزید و قاتلان امام حسین (علیه السلام) هم به بهشت می روند!+فایل صوتی+متن سخنان

 

قواعد فلسفی و عرفانی با منشا و مبناهای ذوقی و من عندی ، به طرق مختلف انسان را به انحراف فکری می کشاند! اساسی ترین مشکل مدرسه فلسفه و عرفان مصطلح، خود بنیادی نظری و اعتقادی و بی توجهی و بلکه مخالفت با  تعالیم برهانی و عرفانی اصیل و صحیح اهل بیت علیهم السلام است. این خود بنیادی  و بی توجهی و عدم پایبندی فلاسفه و عرفا به آموزه های اهل بیت علیهم السلام، در عرصه های گوناگون اعم از اصول و فروع دین خود را نشان می دهد.

 

 حضرت استاد صمدی آملی آیت الله صمدی آملی داوود صمدی آملی

در راستای بسط و تشریح نظریه فلسفی و عرفانی وحدت وجود و مبانی ابن عربی  که معتقد است فرعون طاهر و مطهر از دنیا رفت و گوساله پرستی قوم موسی عین خدا پرستی بوده و همچنین برخی که میگویند شیطان رئیس الموحدین به شمار می رود ، شمر و عمر سعد و یزید هم در زمره بهشتیان قرار گرفتند.

 

آقای صمدی آملی شاگرد خاص و برجسته جناب آقای حسن زاده آملی در سخنانی  با ذکر مقدماتی فلسفی و عرفانی  به تبرئه و تطهیر قاتلان ابا عبدالله الحسین علیه السلام پرداخته و اظهار میدارد در حالی که در قیامت همه منتظر به جهنم رفتن شمر و یزید و عمر سعد هستند، مشاهده می شود که امام حسین دست اینها را گرفته و به بهشت می برد!

 

 

کلیاتی از بحث آقای صمدی آملی :

آقای حسن زاده اعتقاد دارند که ماهیت هم تشکیکی است . که منشا این سخن اسفار ملاصدرا است . اگر این قضیه که می فرماید عین ثابت را می شود عوض کرد ثابت باشد ، آنوقت می بینیم قبل از اینکه ما برویم بهشت ، یزید و یارانش رفته اند .

 

حتی آیه قرآنی که با این معنا در تضاد است با تفسیر انفسی حل می شود . مردم بیچاره دارند آنها را لعنت می کنند. همه می خواهند شمر و قاتلین را دور کنند ولی امام حسین علیه السلام می گوید بیا!

 

 

ای عزادار این لعنت کردن ، کمال برای خودت است. با لعن کردن ، خودت به کمال می رسی. آنها(شمر و یزید و…) که دین و ناموس خدا را نابود نکردند .

 

آنها در روز قیامت برهان اقامه میکنند! و می گویند: اگر من نبودم شما عزاداری نمیکردید.الان ما چقدر باید متشکر شمر باشیم . اگر شمر قتال با سید الشهدا (علیه السلام) را رها می کرد چه میشد؟ حالا حضرت (علیه السلام) چند سال بیشتر عمر میکرد!

 

جناب نوح ۹۰۰ سال زحمت کشید ۷۰ نفر و امام حسین ۷۲ نفر ولی شمر با این کارش این همه خیل عزادران را جذب کرد!

حالا می بینید حق شمر هم هست اینهمه بالا بیاید. استعدادهایی در آنها (شمر و یزید و…) دیده میشود که معلوم میکند آنها هم چیزهایی دارند!

بله بله؛ منتها آن که در ذهن ما هست که جهنم آنها، این حرفی نیست؛ آری این عین ثابتش تا عوض بشود جان را به لب می آورد؛ …

 

 

برای دانلود فایل صوتی سخنان آقای صمدی آملی بر روی لینک زیر کلیک کنید :

دانلود با لینک مستقیم  |  لینک کمکی  [حجم = ۳٫۱ مگابایت]

 

برای دانلود فایل صوتی کل سخنان آقای صمدی آملی در جلسه ی مورد نظر بر روی لینک زیر کلیک کنید :

دانلود با لینک مستقیم  |  لینک کمکی [حجم = ۱۰٫۶ مگابایت]

 

برای دانلود و مشاهده متن سخنان آقای صمدی آملی بر روی لینک زیر کلیک کنید :

دانلود با لینک مستقیم  |  لینک کمکی [حجم = ۱۲ کیلوبایت]

129 پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر
 1. حافظ قرآن
  حافظ قرآن says:

  Thumb up 5 Thumb down 10  این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

  پاسخ دادن
 2. فاطيما
  فاطيما says:

  Thumb up 5 Thumb down 8  این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

  پاسخ دادن
  • شاگرد فایل های صوتی شاگرد آقا
   شاگرد فایل های صوتی شاگرد آقا says:

   Thumb up 0 Thumb down 2

   درود بر مدافع شاگرد اعظم، عده ای مثل اینکه از خط عرفانی شیعه خوششان نیومده قلب ها در تسخیر عرفان شیعه خواهد بود. تصوف، انحرافی بزرگ در عرفان و دین است.

   پاسخ دادن
 3. صبا
  صبا says:

  Thumb up 9 Thumb down 6

  داعش شماهایید که دچار یاوه گویی شدید و خودتون خبر ندارید. کسی که شمر و یزید رو زودتر از قسیم الجنه والنار به بهشت میفرسته وتو خواب وخیال سیر میکنه وبر اساس اون دستور میده ی خیالاتیه که با حرفهای گنده گنده اش ی عده ساده مثل شماها رو فقط میتونه جذب کنه .کسی که خواب یکی رو تعریف میکنه که معلوم نیست کیه !دیده امام سجاد علیه السلام به علامه اقتدا کرده بعد نتیجه میگیره علامه ولایت داره!!!!
  شما صوفی مسلکان اولین بارتون نیست از قرن ۴ که تو توهماتتون غرقید.بالفرض هم شهود دارید اصلا خواب صادقه دیدید مگه خواب حجته بی سوادها؟اینجور اسلام فقط به درد توخونه نشستن میخوره نه برای اعتلای اسلام.جلسات این یاوه سرای بی سواد رو فقها هم دستور دادن شرکت نکنن.داعش هم گرفتار این خیالات وافراط وتفریط هاست.ما منتظر منتقم خون حسینیم واین احمق میگه بهشتین .اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک.

  پاسخ دادن
 4. ناشناس قدیمی
  ناشناس قدیمی says:

  Thumb up 8 Thumb down 7

  قابل توجه امثال اقای صمدی که دوست دارن مردم را دور خودشان جمع کنن و از خدا برای مردم حرف بزنند و طوری وانمود می کنند که وجود معصومین(ع) در دین فرع است و هرکس اجازه دارد خدا و اخرت را برای مردم تعریف کند ، در صورتیکه امام باقر(ع) افرادی که به این شکل عمل می کنند را پلید خوانده و تنها مرجع مردم را معصومین(ع) می داند.
  سدیر گوید: زمانیکه امام باقر(ع) وارد مسجدالحرام میشد و من خارج میشدم ، دست مـرا گـرفـت و رو بـکـعبه ایستاد و فرمود: اى سدیر! همانا مردم مامور شدند که نزد این سـنـگها (کعبه ) آیند و گرد آن طواف کنند. سپس نزد ما آیند و ولایت خود را نسبت بما اعلام دارنـد، وهـمـیـن اسـت گفته خدا (همانا من آمرزنده ام آنکه را ایمان آورد و کار شایسته کند و سـپس رهبرى شود. ایه ۸۲ سوره ۲۰) آنگاه با دست بسینه اش اشاره کرد و فرمود: بسوى ولایت ما (رهبرى شود).سـپـس فـرمـود: اى سـدیر! کسانیکه مردم را از دین خدا جلوگیر میشوند بتو مینمایم، آنگاه بـابـوحـنـیـفـه و سـفیان ثورى که در آنزمان جلوگیر دین خدا بودند و در مسجد حلقه زده بودند، نگریست و فرمود: اینهایند که بدون هدایت از جانب خدا و سندى آشکار، از دین خدا جـلوگـیرى مى کنند، همانا این پلیدان اگر در خانه هاى خود نشینند، مردم به جستجو افتند و چون کسیرا نیابند که از خداى تبارک و تعالى و رسولش بآنها خبر دهد، نزد ما آیند، تا ما به آنها از خداى تبارک و تعالى و رسولش خبر دهیم. (کافی ج۲ص۲۳۹ش۳)
  امـام صـادق(ع) مـى فـرمـود: هـر کـه را خـوش آیـد کـه تـمـام مـراتـب ایـمان را کـامـل کـنـد، بـایـد بـگـویـد: گـفـتـار مـن نـسـبـت بـه هـر مـوضـوعـى گـفـتـار آل مـحـمـد اسـت در آنـچـه (بـواسطه تقیه یا عدم فهم مخاطب ) پنهان کنند و در آنچه آشکار دارند، درآنچه ازایشان به من برسد و درآنچه به من نرسد.(کافی ج۲ص۲۳۷ش۶)

  پاسخ دادن
 5. عبدالله
  عبدالله says:

  Thumb up 6 Thumb down 7

  ایشان انسان بزرگی هستند. کافی است به روضه های ایشان بر سید الشهدا گوش کنید یا زیارت عجیب ایشان در سوریه از مزار جناب عمار یاسر که سراسر از ولایت مولا علی است. از گیر دادن بر بعضا کلامهایی از ایشان که یا نکته دور از ذهن معمول دارد و یا قابلیت سوء فهم و یا در هر حال ایشان معصوم نیستند از خدا بترسید. جدا از خدا بترسید.

  پاسخ دادن
 6. دانشجو
  دانشجو says:

  Thumb up 5 Thumb down 4

  اصلا امکان ندارد مگر آقای صمدی امام هست هر چه بخاد بگه با دین مردم بازی کنه متاسفانه اگر عالمی منحرف شود همه منحرف میشوند سعی کنید از این تحلیل ها نکنید آقای صمدی …………

  پاسخ دادن
 7. هست
  هست says:

  Thumb up 1 Thumb down 6  این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

  پاسخ دادن
  • صبا
   صبا says:

   Thumb up 5 Thumb down 1

   یعنی اول مخ آدم با اراجیف و توهمات ایشون شستشو بشه کاملا، بعد که ذهن آدم آلوده شد راحت میپذیره که شمر و یزید به بهشت میروند!!!بله من به شخصه دیدم که کسانی که کتب ایشان را مطالعه میکنند چه آدم های متحجر وبی فکر وتحلیلی اند.فقط اطاعت بلدند دریغ از اندگی فکر و تعقل و ارزیابی

   پاسخ دادن
   • ANK
    ANK says:

    Thumb up 2 Thumb down 1

    برا همین میگن شما نمیفهمین و … و باید بیاین ۱۰ سال فلسفه بخونین و …
    که بعد هر حرفی زدن انسان بپذیره
    اما جالب اینه که وقتی میخوای باهاشون بحث کنی و دو دوتا چارتای عقلی میچینی براشون و جوابی ندارن بدن
    باز هم قبول نمیکنن و سرباز میزنن
    بدتر از اون جایی هست که به کسی بر میخوری ککه حرفهای فلاسفه رو میزنه ولی خودش چیز زیادی از فلسفه نمیدونه
    اول باید ۴ ساعت زمان بذاری کلی تلاش کنی تا بتونی بهش شبهه ایکه توش فلاسفه گیر کردن رو توضیح بدی و تازه بفهمه اصلا شبهه چی هست و سوال چیه !!!
    ولی خب باز خوبه یه عده از فلاسفه هستن تا بهشون میگی فلان چیز ؛‌سریع قبول میکنن و میگن اشکالیکه دارین میکنین وارده
    و خب جوابی هم ندارن بدن

    پاسخ دادن
« دیدگاه های قدیمی تر

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


3 × = 15

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>