+ افزایش اندازه | - کاهش اندازه

عضویت در کانال تلگرام

آقای صمدی آملی : یزید و قاتلان امام حسین علیه السلام هم به بهشت می روند!+فایل صوتی

آقای صمدی آملی : یزید و قاتلان امام حسین (علیه السلام) هم به بهشت می روند!+فایل صوتی+متن سخنان

 

قواعد فلسفی و عرفانی با منشا و مبناهای ذوقی و من عندی ، به طرق مختلف انسان را به انحراف فکری می کشاند! اساسی ترین مشکل مدرسه فلسفه و عرفان مصطلح، خود بنیادی نظری و اعتقادی و بی توجهی و بلکه مخالفت با  تعالیم برهانی و عرفانی اصیل و صحیح اهل بیت علیهم السلام است. این خود بنیادی  و بی توجهی و عدم پایبندی فلاسفه و عرفا به آموزه های اهل بیت علیهم السلام، در عرصه های گوناگون اعم از اصول و فروع دین خود را نشان می دهد.

 

 حضرت استاد صمدی آملی آیت الله صمدی آملی داوود صمدی آملی

در راستای بسط و تشریح نظریه فلسفی و عرفانی وحدت وجود و مبانی ابن عربی  که معتقد است فرعون طاهر و مطهر از دنیا رفت و گوساله پرستی قوم موسی عین خدا پرستی بوده و همچنین برخی که میگویند شیطان رئیس الموحدین به شمار می رود ، شمر و عمر سعد و یزید هم در زمره بهشتیان قرار گرفتند.

 

آقای صمدی آملی شاگرد خاص و برجسته جناب آقای حسن زاده آملی در سخنانی  با ذکر مقدماتی فلسفی و عرفانی  به تبرئه و تطهیر قاتلان ابا عبدالله الحسین علیه السلام پرداخته و اظهار میدارد در حالی که در قیامت همه منتظر به جهنم رفتن شمر و یزید و عمر سعد هستند، مشاهده می شود که امام حسین دست اینها را گرفته و به بهشت می برد!

 

 

کلیاتی از بحث آقای صمدی آملی :

آقای حسن زاده اعتقاد دارند که ماهیت هم تشکیکی است . که منشا این سخن اسفار ملاصدرا است . اگر این قضیه که می فرماید عین ثابت را می شود عوض کرد ثابت باشد ، آنوقت می بینیم قبل از اینکه ما برویم بهشت ، یزید و یارانش رفته اند .

 

حتی آیه قرآنی که با این معنا در تضاد است با تفسیر انفسی حل می شود . مردم بیچاره دارند آنها را لعنت می کنند. همه می خواهند شمر و قاتلین را دور کنند ولی امام حسین علیه السلام می گوید بیا!

 

 

ای عزادار این لعنت کردن ، کمال برای خودت است. با لعن کردن ، خودت به کمال می رسی. آنها(شمر و یزید و…) که دین و ناموس خدا را نابود نکردند .

 

آنها در روز قیامت برهان اقامه میکنند! و می گویند: اگر من نبودم شما عزاداری نمیکردید.الان ما چقدر باید متشکر شمر باشیم . اگر شمر قتال با سید الشهدا (علیه السلام) را رها می کرد چه میشد؟ حالا حضرت (علیه السلام) چند سال بیشتر عمر میکرد!

 

جناب نوح ۹۰۰ سال زحمت کشید ۷۰ نفر و امام حسین ۷۲ نفر ولی شمر با این کارش این همه خیل عزادران را جذب کرد!

حالا می بینید حق شمر هم هست اینهمه بالا بیاید. استعدادهایی در آنها (شمر و یزید و…) دیده میشود که معلوم میکند آنها هم چیزهایی دارند!

بله بله؛ منتها آن که در ذهن ما هست که جهنم آنها، این حرفی نیست؛ آری این عین ثابتش تا عوض بشود جان را به لب می آورد؛ …

 

 

برای دانلود فایل صوتی سخنان آقای صمدی آملی بر روی لینک زیر کلیک کنید :

دانلود با لینک مستقیم  |  لینک کمکی  [حجم = ۳٫۱ مگابایت]

 

برای دانلود فایل صوتی کل سخنان آقای صمدی آملی در جلسه ی مورد نظر بر روی لینک زیر کلیک کنید :

دانلود با لینک مستقیم  |  لینک کمکی [حجم = ۱۰٫۶ مگابایت]

 

برای دانلود و مشاهده متن سخنان آقای صمدی آملی بر روی لینک زیر کلیک کنید :

دانلود با لینک مستقیم  |  لینک کمکی [حجم = ۱۲ کیلوبایت]

297 پاسخ
 1. ت
  ت says:

  Thumb up 2 Thumb down 12  این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

  پاسخ دادن
  • من
   من says:

   Thumb up 1 Thumb down 7   این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

   پاسخ دادن
   • ناشناس
    ناشناس says:

    Thumb up 6 Thumb down 2

    اقای من در مورد اشکالات اعتقادی ابن سینا در این سایت مطالبی نوشته شده علاوه بر اینها در موضوع طب ابن سینا در اکثر ترکیبات داروی بعد از کوبیدن گیاهان و الک کردن انها با شراب کهنه انگور خمیر می کرده و سپس با عسل معجون می کرده در صورتیکه در روایات طبی در صورت اضطرار خوردن گوشت خوک و خون و مردار به اندازه رفع اضطرار اجازه داده شده ولی تحت هیچ شرایطی خوردن مشروبات الکلی اجازه داده نشده بدلیل اینکه زایل کننده عقل است.
    اقای من می دانید که ابن سینا از بیماری قولنج فوت کرد در صورتیکه شاید اگر به خواص گیاه سنا که مورد تاکید رسولخدا(ص) و معصومین(ع) بوده اهمیت می داد شاید می توانست خودش را معالجه کند حتی در کتاب مفردات قانون در طب خودش از ذکر خواص سنا امتناع کرده.
    ممکن است فردی مطلب دینی درستی را بگوید ولی در جایی مطلبی غلط را القا کند که باعث قطع سر دین شود، مقدار خوب و بد بودن برخی افراد مانند ایه خمر می باشد که خداوند فرموده : در خمر منافعی است ولی چون مضارش بیشتر است حرام می باشد.

    پاسخ دادن
    • محمد رضا صارمی
     محمد رضا صارمی says:

     Thumb up 1 Thumb down 6     این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

 2. من
  من says:

  Thumb up 4 Thumb down 13  این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

  پاسخ دادن
  • حمید رضا
   حمید رضا says:

   Thumb up 7 Thumb down 1

   اسلام شیعه که فلسفه و عرفان نداره شاید اسلام شما داشته باشه!
   مولایم امام حسن عسکری علیه السلام میفرمایند :
   علماء آنان بدترین خلق خدا بر روی زمین اند , چون تمایل به سوی فلسفه و تصوف دارند. به خدا سوگند آنان از دین منحرف , و از کسانی اند که در پی تحریف دین و مطالب آن میباشند…
   (حدیقه الشیعه ۲۶۲ , سفینه البحار ۵۷/۲ , اثنا عشریه شیخ حر عاملی ۳۳ , مستدرک الوسائل ۳۸۰/۱۱)
   اگر ادعاتون میشه , تسلیم کلام معصوم علیه السلام بشوید.
   ریز و درشت فلاسفه طبق این حدیث دشمنان خداوند هستند ,
   چرا خودتون رو به نفهمی میزنید ؟
   شما فقط شخصیت زده اید و دربند شخصیتهای دنیوی اشخاصید.
   مگه امام معصوم علیه السلام اسم فلسفه و تصوف رو نیاوردن ؟
   اسم آوردن , دیگه از این واضح تر بفرماید دنبال فلسفه و عرفان نروید ؟
   آیا از فلسفه ی به قول شما اسلامی خبر نداشته است ؟
   امام المتقین علی علیه السلام میفرمایند: راس کل خطیئه حب الدنیا
   چقدر دنیا ارزش داره که جلوی امام معصوم میایستید ؟
   آیا کلام امام حسن عسکری کلام رسول الله علیهما السلام نیست؟
   پس چرا زیر پاتون میزارید ؟
   آیا از خدا نمیترسید ؟
   کلام حجت خداوند بر ما حجت است.
   لابد فکر میکنید که فلانی این حدیث رو دیده و تو از اون بیشتر میفهمی ؟
   باید بگم اونها آدمهای متکبری هستند بنابراین من از اونها بیشتر میفهمم
   چرا که خداوند توفیق داده.
   المعرفه صنع الله معرفت کار خداست(روایت)

   پاسخ دادن
  • جانم حسین
   جانم حسین says:

   Thumb up 3 Thumb down 0

   آقا حمیدرضا برادر بزرگوارم خیلی خوب جواب شما رو دادند . امام معصوم صریحاً فلسفه و عرفان رو مذمت فرمودند . ولی اگر نظر شما عرفا باشه نعوذ بالله امام معصوم رو هم بله !!! اما من فقط میخوام بگم شما که به قول خودت فرمایشات صمدی آملی رو گوش نکردی پس بهتره نظر ندی . یا شهامت داشته باش گوش کن و تغییر روش بده یا وقتی میخوای در جهل خودت بمونی ، دیگه دفاع کردن و دست و پا زدن بیجاست . فایل صوتیش رو این سایت زحمت کشیده گذاشته ، شما گوش نکردی اونوقت میگی این وصله ها به علما نمی چسبه ؟! این حرف رو در صورتی باید میزدی که مخاطب شما حرف بی مدرکی زده بشه . نه اینکه دلیل بیاره و تو نخوای ببینی !!! واقعا که عارفید !

   پاسخ دادن
 3. من
  من says:

  Thumb up 2 Thumb down 14  این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

  پاسخ دادن
 4. حسين خليلي
  حسين خليلي says:

  Thumb up 1 Thumb down 3

  اگر حکم بر مبنای اعیان ثابته است یعنی در مرتبه ی واحدیت که حقیقت وجود به ماهیت است و فاعلیت اسما در تجلی در قوالب مظاهر ماهیات متمایز میشوند – این اعیان از ازل تا ابد ثابت هستند و صورت عیتنی انچه ما در عالم شهادت با ان روبروییم و محسوس اند تنها اثرات و احکام اعیان ثابته می باشند و در این دستگاه فکری تحویل و تاویل جناب استاد عزیز از اعیان ثابته به شکل کلی تباین با اصول و پارادایم اصلی و بنیادی آن دارد . ضمن انکه ماهیت و وجود در فلسفه با انچه حکما و عرفا در باره وجود و ماهیات بحث می کنند نیز متفاوت است .

  پاسخ دادن
 5. علی
  علی says:

  Thumb up 0 Thumb down 14  این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

  پاسخ دادن
  • ناشناس
   ناشناس says:

   Thumb up 8 Thumb down 0

   دلت برای خودت بسوزه. چرا؟ به این دلیل
   این روایت از حضرت علی(ع) در باره کسی می باشد که در راه حق و صراط مستقیم می باشد نه کسانیکه راهشان باطل است علی اقا این ضرب المثل را شنیده ای ” اول برادریت رو ثابت کن بعد ادعای ارث کن” شما اول ثابت کنید که در مسیر حق هستید بعدا خودتون رو مصداق کلام حضرت علی(ع) بدانبد.
   ” خدایی هم هست که باید اون بشید” این جمله شما هم یکی از ادله باطل بودن شما وحدت وجودیها می باشد علی اقا ما مخلوقیم حتی معصومین(ع) هم مخلوقند و خداوند خالق است و مخلوق نمی تواند خالق شود اگر منظورت چیز دیگری می باشد از جمله بندی درست استفاده کن. خیلی منحرفید شماها
   سدیر گوید : به امام صادق (ع) عرضکردم : مردمی عقیده دارند که شما خدا و معبودید . امام فرمود : ای سدیر شنوایی و بینائیم ، پوست و گوشتم ، خون و مویم از ایشان بیزار است و خدا از ایشان بیزار باشد . اینان دین من و دین پدران مرا ندارند خدا در روز قیامت مرا با انها گردهم نیاورد ، جز آنکه برآنها خشمگین باشد ، سدیر گوید پس شما چه موقعیتی دارید ؟ امام فرمود : ما خزانه دارعلم خدائیم ما مترجم امر خدائیم ما مردمی معصوم هستیم خدای تبارک و تعالی به اطاعت ما امر فرموده و از نافرمانی ما نهی نموده است . ما حجت رسائیم بر هر که زیر آسمان و روی زمین است. (کافی جلد ۲ ص ۱۱ ش۶)
   ابوبصیرگوید: امام صادق(ع) فرمود: هر کس معتقد شود که خدا از چیزیست یا در چیزیست کافر است عرضکردم برایم توضیح دهید، فرمود: مقصودم اینستکه چیزی او را فرا گیرد یا او را را نگهدارد یا چیزی بر او پیشی گیرد . و در روایت دیگریست هر که گمان کند خدا از چیزیست، او را پدید آمده قرار داده و هرکه گمان کتد در چیزیست، او را در حصار قرار داده و هر که گمان کند بر چیزیست، او را قابل حمل قرار داده. (کافی ج۱ص۱۷۳ش۹)
   امام صادق(ع) فرمود: ذات خدا از مخلوقش جدا و مخلوقش از ذات او جداست و هر آنچه نام “چیز” بر او صادق باشد جز خدا مخلوقست، و خدا خالق همه چیز است، پر خیر و منزه است آنکه چیزی مانندش نیست و او شنوا و بیناست.(کافی ج۱ص۱۱۰ش۴)

   پاسخ دادن
   • سئوال
    سئوال says:

    Thumb up 0 Thumb down 5    این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

    پاسخ دادن
    • ناشناس
     ناشناس says:

     Thumb up 6 Thumb down 0

     اقای سئوال کسی مخالف تعقل و تفکر نیست ما می گوییم شما تفکرات و تعقلات خودتان را با کلام معصومین(ع) محک بزنید اگر موافق کلام انها بود قبول کنید و اگر مخالف و شبه دار بود قبول نکنید.
     اگر شما به ایات قبل از انا لله و انا الیه راجعون دقت کرده بودید متوجه می شدید که خداوند در باره افراد صالح سحن می گوید و مورد خطاب انا لله و انا الیه راجعون افراد صالح می باشند و چرا خداوند در سوره فجر فقط نفس مطمئنه را به سوی خود فراخوانده چون خداوند در سوره نساء ایه ۷۹ می فرماید “هر نیکى که بتو رسد از جانب خداست و هر بدى که بتو رسد از خود تو است ” این مطالب گواه این است که خداوند همه چیز را منتسب به خود نمی داند. مخلوق هیچگونه وحدت در ذات با خالق ندارد( سوره توحید).
     الله نور السماوات والارض امام معصوم(ع) فرمودنند معنی این ایه این است که خداوند هادی اهل زمین واسمان می باشد.
     در صورتیکه از دید شما این ایه وجه اشتراک خدا و نور و زمین و اسمان می باشد به همین دلیل باید به راسخون در علم(معصومین(ع)) مراجعه کرد.
     اگر برداشت شما از این جمله “داخل فی الاشیاء لا بالممازجه و خارج عن الاشیاء لا بالمزایله” معنی ظاهر ان می باشد و به ان اعتقاد کامل دارید باید بتوانید با رغبت یک بشقاب …. را تناول کنید.
     امام صادق(ع) فرمود: ذات خدا از مخلوقش جدا و مخلوقش از ذات او جداست و هر آنچه نام “چیز” بر او صادق باشد جز خدا مخلوقست، و خدا خالق همه چیز است، پر خیر و منزه است آنکه چیزی مانندش نیست و او شنوا و بیناست.(کافی ج۱ص۱۱۰ش۴)

    • حمید رضا
     حمید رضا says:

     Thumb up 5 Thumb down 0

     درباره آیات قرآنی که آوردید بهتره بجای رجوع به فلاسفه که حرفشون تاریکه , به عترت پیامبر صلی الله علیه و آله که کلامشان نور است و معلم کتاب خدا هستند و کسانی اند که قرآن , ایشان را و ایشان , قرآن را تایید می کنند , رجوع کنید.
     اشکال بزرگ فلاسفه اینه که قرآن را تفسیر به رای میکنند و طبق روایت چنین شخصی هلاک است.
     وقتی شما بروید و احادیث اهل بیت علیهم السلام رو درباره عقل بخونید اونوقت میفهمید باید به چه کسی رجوع کنید.
     و کسی نگفته که انسانها در یک حد و یک اندازه اند , این حرف شماست.
     ببین, مقدس ترین شخصی که پا به عرصه وجود گذاشته در برابر چهارده معصوم علیهم السلام به معنای واقعی هیچه.
     امیر المومنین علیه السلام میفرمایند علوم تمام انبیاء در برابر علم ما خاندان پیامبر , مثل مقدار آبی است که بال یک مگسی را به دریا زنند و در آورند.( بال یه مگس چقدر آب برمیداره)
     این از علم انبیا در مقابل علم چهارده معصوم علیهم السلام
     لطفا حدیث سربرگ این سایت رو با دقت بخونید و البته فکر کنید,
     درضمن تعبد در جاهایی مثل نماز صبح و … می باشد که باید اطاعت کرد و کسی نگفته که فکر نکن بلکه گفته شده تسلیم باش. آیا عقل نمیگه باید در برابر فرمان خدا تسلیم باشی ؟
     امیر المومنین حضرت علی علیه السلام میفرمایند :
     العقل ما عبد به الرحمن عقل آن چیزیست که خدای رحمن با آن عبادت میشود.

  • جانم حسین
   جانم حسین says:

   Thumb up 5 Thumb down 1

   ایها الناس از شما سؤال می کنم :
   انصافاً جواب عرفا در توجیه کفریاتشون جمله ای غیر از ” شما نمی فهمید ” بوده تا به حال ؟!

   پاسخ دادن
 6. محمد رضا صارمی
  محمد رضا صارمی says:

  Thumb up 1 Thumb down 5  این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

  پاسخ دادن
  • ناشناس
   ناشناس says:

   Thumb up 4 Thumb down 0

   رسـول خـدا (ص) فـرمـود: هـمـانـا خـداسـت و شـیـطـان ، حـق اسـت و بـاطـل ، هـدایـت اسـت و گـمـراهـى ، راه راسـت اسـت و نومیدى ، دنیاست و آخرت ، حسناتست و سیئات ، پس هر چه حسناتست از خداست و هر چه سیئاتست از شیطان لعنه الله .(کافی ج۳ص۲۵ش۲)
   خداوند، انبیاء ، چهارده معصوم(ع)،حضرت لقمان، جناب اصف بن برخیا ، حضرت سلمان، ثقه الاسلام یعقوب کلینی، ایت الله سید احمد خوانساری.
   ابلیس، فرعون، بلعم باعورا، ابوبکر، عمر، عثمان، معاویه، یزید و . . . ، ابن عربی، بایزیدبسطامی ، شمس ، مولانا و . . .
   با استناد به ایات حبط اعمال مشخص است که افراد مذکور در گروه ابلیس عاقبت تباهی دارند.

   پاسخ دادن
 7. محمد رضا صارمی
  محمد رضا صارمی says:

  Thumb up 7 Thumb down 22  این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

  پاسخ دادن
   • مجتبي
    مجتبي says:

    Thumb up 4 Thumb down 18    این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

    پاسخ دادن
    • حسین
     حسین says:

     Thumb up 16 Thumb down 2

     سلام
     تا جایی که من شنیدم این حرفو یکی از همین به اصطلاح عرفا گفته نه روایت!!
     اگر دارید سندش رو بگید.
     تازه اگر هم روایت باشه کلی روایت معتبر داریم که اینها خالدین فیها ابدا هستن!
     و خدا و اهل بیت علیهم السلام تو زیارت عاشورا لعنشون کردن
     فافهم!

    • مهدی عبدالهی-برهان کلیپ
     مهدی عبدالهی-برهان کلیپ says:

     Thumb up 9 Thumb down 7

     اول اینکه بنده پیشنهاد این است که شما یکبار دیگر فایل صوتی خود این آقای صمدی آملی را گوش بدهید بعد از این اشتباه فاحش وبلکه عمدی این آقا چنان افتضاحی به بار آمد که ایشان مجبور شد به کل حرف خودش را انکار کند که البته با پرونده سیاهی که این آقا به خاطر خیلی مسائل دیگر دارد مثل تبلیغ تصوف و اذکار من درآوردی و همچنین توهین به مراجع کسی دیگر دروغهای این درویش صوفیه را باور نمیکند و همین مسائل باعث طرد ایشان از طرف حضرت آیت الله مهدوی کنی رئیس محترم مجلس خبرگان نیز گردید.خداوند انشاا… همه را را نسبت به وظایف دینی ،عقیدتی خودمان آگاه و از خطر و گزند خرافات و آسیبها در امان نگاه بدارد…انشاا…

    • مهدی عبدالهی-برهان کلیپ
     مهدی عبدالهی-برهان کلیپ says:

     Thumb up 9 Thumb down 5

     جدا از این ابراز اینگونه نظرات از جانب دراویش صوفیه مثل آقا صمدی آملی به هیچ عنوان تعجب آور نیست این جماعت صوفیه شیطان را هم به موقعش تبرئه و او را سیدالموحدین مینامند حالا شمر و یزید هم که جای خود را دارد حالا جالب اینجاست این آدم صوفی مدعی میشود شمر اقامه برهان هم میکند!!! صمدی آملی با چه جراتی همچین ادعایی میکند کدام برهان ؟کدام استدلال؟خداوند تو دهن شمر میزند… و البته تو دهن امثال صمدی آملی که در جای دیگر حتی در مورد عذاب جهنم هم آمده اکاذیب درست کرده که جهنمیان بعد از یک مدت به عذاب جهنم عادت میکنند !!! ولعنت الله علی القوم الظالمین…

    • ناشناس
     ناشناس says:

     Thumb up 8 Thumb down 1

     اقا مجتبی دروغ بستن یه معصومین(ع) از گناهان کبیره می باشد.
     امام صادق(ع) از قول رسولخدا(ص) می فرماید: کسیکه خواهد زندگی و مرگش زندگی و مرگ من باشد و به بهشت برینی که پروردگارم بدست قدرت خود کاشته درآید باید پیروی علی بن ابیطالب کند و با دوستش دوستی و با دشمنش دشمنی نماید و نسبت به اوصیاء پس از وی تسلیم باشد، زیرا ایشان از خاندان من و از گوشت و خون منند و خدا فهم و علم مرا به ایشان عطا فرموده است: بخدا شکایت می کنم از حال آن امتم که فضیلت ایشانرا منکر گشته، پیوند مرا با ایشان قطع کند، بخدا سوگند که دوفرزندم را میکشند خدا شفاعتم را به آنها نرساند.(کافی ج۱ص۲۹۹ش۵)
     (سوره مریم) سوگند به پروردگارت که همه انها را با شیاطین در قیامت جمع می کنیم، سپس همه را در حالی که به زانو در آمده اند،گرداگرد جهنم حاضر می سازیم(۶۸) سپس از هر گروه و جمعیتی، کسانی را که در برابر خداوند رحمان از همه سر کش تر بوده اند، جدا می کنیم(۶۹)بعد از ان ما به خوبی از کسانیکه برای سوختن در اتش سزاوارترند اگاه تریم(۷۰) و همه شما وارد جهنم می شوید ، این امری است حتمی و قطعی بر پروردگارت(۷۱)

    • جانم حسین
     جانم حسین says:

     Thumb up 3 Thumb down 0

     ظاهراً فقط شما به این روایت دست پیدا کردی ! و در طول قرون و اعصار این روایت تک و تحفه از دید تمام علما و فقها و فحول اهل علم مخفی مونده !

  • ناشناس
   ناشناس says:

   Thumb up 13 Thumb down 3

   اقای صارمی از بلعم باعورا ایت الله تر و عارف تر سراغ دارید دیگران را اگر مردم لقب ایت اللهی را به انها اطلاق می کنند بلعم که به گفته خداوند ایت الله بوده وقتی همین بلعم باعورا پیرو ولی معصوم(ع) نمی باشد خداوند بلعم را تشبیه به سگ می کند ابن عربی و اعوانش که نوچه بلعم باعورا هم به حساب نمی ایند.(سوره اعراف ایات ۱۷۵و۱۷۶) و بر آنها بخوان سرگذشت کسی را ( بلعم باعورا عالم زمان موسی را ) که آیات خود را ( معارف کتاب آسمانی یا مقام استجابت دعا را ) به او دادیم ، اما او از آنها تهی گشت ، پس شیطان او را دنبال کرد و او عاقبت از گمراهان گردید. و اگر می خواستیم حتما او را به وسیله آن آیات بالا می بردیم ، و لکن به پستی گرایید و دل بر زمین بست و از هوای خود پیروی نمود ، پس مثل او مثل سگ است که اگر بر او حمله بری زبان درآورد و اگر رهایش کنی باز هم زبان درآورد ( این شخص را تهدید کنی یا نصیحت یکسان است ) . این داستان گروهی است که آیات ما را تکذیب کردند. پس این داستان را بازگو کن ، باشد که بیندیشند. على بن ابراهیم قمى در تفسیر خود در ذیل آیه (و اتل علیهم نبا الذى آتیناه آیاتنا…) مى گوید: پدرم از حسین بن خالد از ابى الحسن امام رضا (ع) برایم نقل کرد که آن حضرت فرمود: بلعم باعورا داراى اسم اعظم بود، و با اسم اعظم دعا مى کرد و خداوند دعایش را اجابت مى کرد، در آخر بطرف فرعون میل کرد، و از درباریان او شد، این بود تا آنروزى که فرعون براى دستگیر کردن موسى و یارانش در طلب ایشان مى گشت ، عبورش به بلعم افتاد، گفت : از خدا بخواه موسى و اصحابش را به دام ما بیندازد، بلعم برالاغ خود سوار شد تا او نیز به جستجوى موسى برود الاغش از راه رفتن امتناع کرد، بلعم شروع کرد به زدن آن حیوان ، خداوند قفل از زبان الاغ برداشت و به زبان آمد و گفت : واى بر تو براى چه مرا مى زنى ؟ آیا مى خواهى با تو بیایم تا تو بر پیغمبر خدا و مردمى با ایمان نفرین کنى ؟ بلعم این را که شنید آنقدر آن حیوان را زد تا کشت ، و همانجا اسم اعظم از زبانش برداشته شد.

   پاسخ دادن
 8. مجتبي
  مجتبي says:

  Thumb up 6 Thumb down 23  این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

  پاسخ دادن
  • حمید رضا
   حمید رضا says:

   Thumb up 5 Thumb down 0

   گفتید گفته :”همه انسانها بهشت میروند ولی جان به لب میاید تا بهشتی شود”
   عجب طراوشی از کجاش در آورده ؟
   چون روایت که نیست و فکر کرده دین الکیه که از خودش واردش کنه,
   دین صاحب داره.
   کاش به جای شعر برای تایید حرفتون که تاریکه ,
   سخنی از قرآن و عترت که نور است میاوردید.
   پیشنهاد میکنم برای اینکه راه بهشت رو بفهمید آیه الکرسی و دو آیه بعد آنرا حتما بخوانید.

   پاسخ دادن
 9. محمد
  محمد says:

  Thumb up 7 Thumb down 6

  مثنوی نجوا با کربلا و کوفه(صفحه ۶۹ به بعد) سروده استاد عظیم الشان صمدی آملی
  ســـرزمیــن کــربلا یادش بخیــر

  زینب بـــــی اقـربا یـادش بخیـــر

  زیـنب زهـــرای اطهـــر کـــربلا

  روی تـــــلّ زیـــنبیّه زد صـــــدا

  کای گـــروه کافــــران بی حیــا

  از چه رو،رو کرده اید به خیمه ها

  نعــش بی سـر در مقابل بـر زمین

  عـرش اعلی اوفتـاد از صـدر زین

  سنگبارانــش نمودنــد مشــرکین

  نیـزه ها شمشیـرها از روی کیـــن

  نعــش عبـاسـش کنـــار علقمــه

  گــــریه و زاری ز چشــم فاطــمه

  نعـش اکبــر در کنـارش ریز ریز

  مشک عبـاس علمــدار اشک ریز

  نعش قاسم را ببین در دجله است

  اسب عباس حسین در دجله است

  جسم اصغربا گلوی چاک چاک

  ناله ها از خــیمه بــر فـــرق فلاک

  آه آه وقــت اسیـــــری آمــــده

  چهــره هـا را سیـل سیـلی آمــــده

  کـربلا ای کـربلا آتــش گـرفت

  خـیمه هـای طفلهـــا آتــش گــرفت

  ای بــرادر دست زیـنب را بگیــر

  وقت تنگ و دست دشمن شد اسیر

  ناله های طفـل هایت گـوش کـن

  دامــن خود بهــرشان آغـوش کـن

  ای برادر سـوی کوفه سوی شـام

  می برنــدم بهــر خوردن سنـگ بام

  با بــرادر زاده ام مــن هـمسفــــر

  غُل بگـــردن دست بستـه در بــه در

  مــن تو را در کوه و هامون طالبم

  عاشـق و معشــوق،حق را عاشقم

  گـه به روی نی گهــی بـالای بام

  ســنگهـا از مـــردم کوفــه و شــــام

  اشتـــران بـی جـهــاز از کـــربلا…..

  پاسخ دادن
 10. علیرضا
  علیرضا says:

  Thumb up 5 Thumb down 13  این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

  پاسخ دادن
  • جواد
   جواد says:

   Thumb up 12 Thumb down 3

   آقا علیرضای بزرگوار!
   می بینم که به آرامی ، غیرت شما را در زمینه کربلا و عاشورا به یغما می برند برادر!
   شوخی شوخی با عاشورا هم شوخی؟
   بازی بازی با جگر گوشه زهرای مرضیه هم بازی؟
   علیرضای عزیز !
   دیگر چه جمله ای باید از طرف صاحب سخنی ایراد شود که مثلا جنابعالی دست از او بردارید؟

   عزیز دلم هنوز صدای ضجه های بچه های ارباب طنین افکن است
   هنوز صدای هل من معین حسین به گوش می رسد
   العطش را مگر نمی شنوی؟
   کسیکه العطش می گوید و کسیکه بجای آب ، تیر به حلقوم طفل شش ماه می رساند هر دو در بهشتند؟
   و تازه اینکه ما باید ممنون حرمله باشیم!!!!!
   مگر روایات مربوط به وارد شدن طدیقه طاهره به صحنه محشر به تو نرسیده؟
   مگر این امام هشتم تو نیست که می فرماید:
   روز عاشورا روز حزن ما ((((اهل بیت)))) است؟
   آخر چرا بخاطر حرف یک عمامه به سر که امکان خطا و خطاها برایش ذور از انتظار نیست ، احادیث اهل بیت را می فروشی عزیز دلم؟
   مگر این حجت عصر تو نیست که میفرماید:
   لأندبنک صباحا و مسائا و لأبکینک بدل دموع دما؟
   او بخاطر هیچ و پوچ اینگونه ناله می زند و خون می بارد؟
   .
   .
   البته میدانی چیست؟
   ما همه ظاهر بینیم
   چیزی حالی مان نیست!
   نکات عرشی را توجه نمی کنیم و در تبری و تولای ابتدائی درجا می زنیم.
   ما همه مستضعف فکری هستیم که شما برایمان دلتان می سوزد .
   ما چیزی نمیفهمیم که.
   باور کن هرچه می فهمند اساتید شما و جناب صمدی میفهمند

   پاسخ دادن
 11. میثم
  میثم says:

  Thumb up 11 Thumb down 2

  سلام
  دشمن میدونه که راز سرفرازی شیعه گذشته سرخ(قیام امام حسین(ع)) و آینده سبزه(ظهور امام زمان(ع)) پس میخوان اونو ازمون بگیرن هوشیار باشیم
  اءین الفاطمیون…

  پاسخ دادن
 12. هه
  هه says:

  Thumb up 6 Thumb down 6

  بر … لعنت ، عاخه … ولایت معصوم رو چ میفهمی ک میگی اگر امام معصوم رو شمر شهید نمیکرد چند سال دیگه از دنیا میرفت،…
  زیارت عاشورا ک سخن خداست …،خدا لعنت کرده اینارو، تو … اومدی برا تطهیر زنازاده ها؟

  پاسخ دادن
 13. علی
  علی says:

  Thumb up 1 Thumb down 7  این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

  پاسخ دادن
  • ناشناس
   ناشناس says:

   Thumb up 6 Thumb down 0

   علی اقا شما جزو کدام گروه هستی گروهی که مورد لعن قرار گرفتن یا گروهی که محب معصومین(ع) هستند؟
   فَلَعَنَ اللَّهُ اُمَّهً قَتَلَتْکَ وَلَعَنَ اللَّهُ اُمَّهً ظَلَمَتْکَ وَلَعَنَ اللَّهُ اُمَّهً سَمِعَتْ بِذلِکَ فَرَضِیَتْ بِهِ (زیارت وارث)
   خدا لعنت کند مردمى که تو را کشتند و خدا لعنت کند مردمى که به تو ستم کردند و خدا لعنت کند مردمى که این جریان را شنیدند و بدان راضى شدند.
   (سوره حشر ایه۷) انچه را رسولخدا برای شما اورده بگیرید و از انچه نهی کرده خودداری نمایید، و از خدا بپرهیزید که خداوند کیفرش شدید است.
   (شوری ایه۲۳) بگو: من هیچ پاداشی از شما بر رسالتم نمی خواهم جز دوست داشتن نزدیکانم(اهل بیتم)
   امام صادق(ع) از قول رسولخدا(ص) می فرماید: کسیکه خواهد زندگی و مرگش زندگی و مرگ من باشد و به بهشت برینی که پروردگارم بدست قدرت خود کاشته درآید باید پیروی علی بن ابیطالب کند و با دوستش دوستی و با دشمنش دشمنی نماید و نسبت به اوصیاء پس از وی تسلیم باشد، زیرا ایشان از خاندان من و از گوشت و خون منند و خدا فهم و علم مرا به ایشان عطا فرموده است: بخدا شکایت می کنم از حال آن امتم که فضیلت ایشانرا منکر گشته، پیوند مرا با ایشان قطع کند، بخدا سوگند که دوفرزندم را میکشند خدا شفاعتم را به آنها نرساند.(کافی ج۱ص۲۹۹ش۵)

   پاسخ دادن
   • نوری
    نوری says:

    Thumb up 2 Thumb down 3

    سلام . چیزی که بنده متوجه شده ام این است که هبوط آدم و فرزندانش تادیبی بوده و هبوط ذوات مقدس چهارده معصوم علیهم السلام اختیاری یعنی خداوند فرموده انسان ها یک اشتباهی کرده اند و نیاز به راهنمایی دارند اگر می خواهید بروید دستشان را بگیرید ولی بدانید که این بلاها به سرتان خواهد آمد . عداوت دشمنان اهل بیت علیهم السلام از عدم شناخت خودشان بوده زیرا نمی توانستند نهایت عشق و محبت آن ذوات مقدس را به خودشان هضم کرده و تسلیم شوند در نتیجه فکر می کردند حتما من چیزی دارم که اینها به آن طمع کرده اند . نهایت عشق و علاقه را در سخنرانی تک تک اعضای قافله عشق می بینیم که بیشتر کربلا را به منبر وعظ و خطابه و دعوت تبدیل کرده است تا میدان جنگ . چه کسی جز ائمه اطهار می توانند به کسی که روی سینه مبارکشان نشسته پیشنهاد شفاعت خالصانه نه از روی ترس یا ضعف بدهند . شفاعت امام حسین علیه السلام از قاتلانش امری بدیهی است اما آنها قبول نخواهند کرد .

    پاسخ دادن
    • ناشناس
     ناشناس says:

     Thumb up 7 Thumb down 2

     شفاعت امام حسین علیه السلام از قاتلانش امری بدیهی است!!!!!!!! حرف شما رو قبول کنیم یا کلام خود معصومین(ع) را.
     فَلَعَنَ اللَّهُ اُمَّهً قَتَلَتْکَ وَلَعَنَ اللَّهُ اُمَّهً ظَلَمَتْکَ وَلَعَنَ اللَّهُ اُمَّهً سَمِعَتْ بِذلِکَ فَرَضِیَتْ بِهِ (زیارت وارث)
     خدا لعنت کند مردمى که تو را کشتند و خدا لعنت کند مردمى که به تو ستم کردند و خدا لعنت کند مردمى که این جریان را شنیدند و بدان راضى شدند.
     (سوره حشر ایه۷) انچه را رسولخدا برای شما اورده بگیرید و از انچه نهی کرده خودداری نمایید، و از خدا بپرهیزید که خداوند کیفرش شدید است.
     (شوری ایه۲۳) بگو: من هیچ پاداشی از شما بر رسالتم نمی خواهم جز دوست داشتن نزدیکانم(اهل بیتم)
     امام صادق(ع) از قول رسولخدا(ص) می فرماید: کسیکه خواهد زندگی و مرگش زندگی و مرگ من باشد و به بهشت برینی که پروردگارم بدست قدرت خود کاشته درآید باید پیروی علی بن ابیطالب کند و با دوستش دوستی و با دشمنش دشمنی نماید و نسبت به اوصیاء پس از وی تسلیم باشد، زیرا ایشان از خاندان من و از گوشت و خون منند و خدا فهم و علم مرا به ایشان عطا فرموده است: بخدا شکایت می کنم از حال آن امتم که فضیلت ایشانرا منکر گشته، پیوند مرا با ایشان قطع کند، بخدا سوگند که دوفرزندم را میکشند خدا شفاعتم را به آنها نرساند.(کافی ج۱ص۲۹۹ش۵)
     (سوره مریم) سوگند به پروردگارت که همه انها را با شیاطین در قیامت جمع می کنیم، سپس همه را در حالی که به زانو در آمده اند،گرداگرد جهنم حاضر می سازیم(۶۸) سپس از هر گروه و جمعیتی، کسانی را که در برابر خداوند رحمان از همه سر کش تر بوده اند، جدا می کنیم(۶۹)بعد از ان ما به خوبی از کسانیکه برای سوختن در اتش سزاوارترند اگاه تریم(۷۰) و همه شما وارد جهنم می شوید ، این امری است حتمی و قطعی بر پروردگارت(۷۱)

 14. حسین
  حسین says:

  Thumb up 5 Thumb down 2

  بسم الله الرحمن الرحیم .اما بعد اقایان فلاسفه میگویند واستدلال میکنندبروحدت وجود به روایت امام رضا عالم آل محمد صلی الله علیه واله وسلم وعلیه افضل الصلوه والسلام که حضرت فرمودند درجواب کسی که گفته بود خدا در عالم است یا عالم در خداست در جواب فرمودند ایا وقتی تو درآینه نگاه میکنی تو در اینه ای یا آینه در توست وفرد ماند ونتوانست جواب بدهد میگویند که این دلیل بر این است که عالم با خداوند تبارک وتعالی اتحاد دارد { نعوذ بالله العظیم }حال انکه این روایت به شکل واضحی اصولا دارد وحدت وجود را نفی میفرماید چرا که در این روایت حضرت علی ابن موسی الرضا علیه افضل الصلوه والسلام میفرمایند به صراحت که اینجا بین شخص وآینه در کنه ذات دوئیت وجود دارد وشخص صاحب تصویر غیر ازآینه است وآینه فقط حامل تصویر شخص است ولی وحدت وجود درست بر عکس این را میگوید وحدت وجود میگوید عالم با خداو.ند تبارک وتعالی به کنه ذات وحدت دارد ویک چیز بیشتر نیست چرا که در وجود اتحاد دارد واز وجود عمیق تر واصیل تر وعینی تر در خارج نیست اصل وجود است کنه ذات وجود است ووقتی در وجود اصیل. وحدت بود غیریت میشود در مقام تجلی یعنی چه یعنی اینکه اتحاد در کنه ذات بر قرار است وفرق در ماهیت یا تجلی یا تعین یا اعراض وحدود است که در ظاهر مشهود ومعلوم ماست پس وحدت وجود میگوید در مرتبه ذات وحدت ودر مرتبه تعین وماهیات واعراض مثلا شکلها رنگها و…..تفاوت وجود دارد حال اینکه روایت میفرماید غیریت در کنه ذات ناظر واینه است وفقط اینه در تجلی ان شخص تصویر راحامل است وتفسیرش به این است که عالم مظهر ومجلی علم وقدرت وحیات وحکمت خداوند سبحان است در حالی که به کنه ذات آینه که عالم است غیر از خداوند تبارک وتعالی است که در آینه عالم قدرت وحیات وعلم او تجلی کرده ولی وحدت وجود میگوید این تصویرکه مقام تجلی است مابه الافتراق است ومایه فرق است وکنه ذات که همان وجود است مابه الاتحاد است یعنی روایت میفرماید عالم به کنه ذات غیر از خداوند تبارک وتعالی است چنانکه ناظر به کنه ذات غیر از آینه است وآینه فقط حامل ومجلای تصویر صاحب آینه است ولی وحدت وجود میگوید اصولا مقام تجلی وتصویر مقام ومرتبه افتراق است ومرتبه ذات مرتبه اتحاد واین بر خلاف صریح روایت است واین از جمله تفسیر روایت است به ضدخودش خوب دقت کنید تا این بر داشت بر عکس ودر ست نقطه مقابل را بفهمید

  پاسخ دادن
  • کیا
   کیا says:

   Thumb up 2 Thumb down 5   این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

   پاسخ دادن
   • ناشناس
    ناشناس says:

    Thumb up 6 Thumb down 0

    اقا کیا زمان و مکان مخلوقند. پس سوال شما در مورد کی و کجا برای خداوند باطل می باشد.
    زراره گوید به حضرت باقر علیه‏السلام عرض کردم: آیا خدا بوده و چیزى نبوده فرمود: آرى خدا بوده چیزى نبوده، گفتم: پس کجا بوده؟ حضرت تکیه کرده بود، راست نشست و فرمود: سخن محالى گفتى اى زراره، چون از مکان لا مکان پرسیدى.(کافی ج۱ص۱۲۲ش۷)
    امام صادق علیه‏السلام فرمود: یکى از دانشمندان یهود نزد امیرالمؤمنین علیه‏السلام آمد و گفت اى امیر مؤمنان! پروردگارت از کى بوده؟ فرمود: واى بر تو، از کى بوده را به چیزى گویند که زمانى نبوده ولى به آنچه بوده گفته نشود از کى بوده، او بدون پیشى پیش از هر پیش است و بدون بعدى پس از هر بعدى است و او را نهایت پایانى نیست تإ؛لل پایانى نیست تا پایانش بانتها رسد: عرض کرد: آیا تو پیغمبرى؟ فرمود مادرت مرگت بیند همانا من بنده‏اى از بندگان رسول خدایم.(کافی ج۱ص۱۲۲ش۸)
    مردى از پشت نهر بلخ آمد و خدمت حضرت رضا(ع) رسید و عرضکرد: من از شما مسأله‏اى مى‏پرسم، اگر چنانچه مى‏دانم جواب گوئى به امامت معتقد شوم. امام فرمود: هر چه خواهى بپرس، عرض کرد: بمن بگو پروردگارت از کى بوده (و کجا بوده) و چگونه بوده و تکیه‏اش بر چیست؟ امام فرمود خداى تبارک و تعالى مکانرا مکان کرد بى‏آنکه خود مکانى داشته باشد و چگونگى را چگونگى ساخت بى‏آنکه خود چگونگى داشته باشد و بر قدرت خود تکیه دارد، آنمرد برخاست و سر آنحضرت را بوسید و گفت گواهى دهم که شایان پرستش جز خدا نیست و محمد فرستاده اوست و على وصى پیغمبر و سرپرست دعوت او پس از وى میباشد و شمائید پیشوایان راستگو و توئى جانشین بعد از آنها.(کافی ج۱ص۱۱۸ش۲)

    پاسخ دادن
    • ناشناس
     ناشناس says:

     Thumb up 3 Thumb down 0

     با عرض پوزش اشتباه تایپی روایت دوم را اصلاح می کنم.
     امام صادق علیه‏السلام فرمود: یکى از دانشمندان یهود نزد امیرالمؤمنین علیه‏السلام آمد و گفت اى امیر مؤمنان! پروردگارت از کى بوده؟ فرمود: واى بر تو، از کى بوده را به چیزى گویند که زمانى نبوده ولى به آنچه بوده گفته نشود از کى بوده، او بدون پیشى پیش از هر پیش است و بدون بعدى پس از هر بعدى است و او را نهایت پایانى نیست تا پایانش بانتها رسد: عرض کرد: آیا تو پیغمبرى؟ فرمود مادرت مرگت بیند همانا من بنده‏اى از بندگان رسول خدایم.(کافی ج۱ص۱۲۲ش۸)

   • ANK
    ANK says:

    Thumb up 3 Thumb down 0

    امام رضا علیه السلام به ابن قرّه مسیحی می فرمایند:
    در باره مسیح چه عقید های داری؟ گفت: مولای من، او را از خدا میدانم. فرمودند: منظورت از کلمه “از”
    چیست؟ زیرا “از” چهار معنی دارد که پنجمی برای آن ها نیست. آیا منظورت از کلمه “از” مانند معنای
    “جزء از کل” است که در نتیجه خداوند دارای اجزا باشد؟! یا مانند “سرکه از شراب” است که لازم آید
    خداوند دارای تغیر و دگرگونی باشد؟! یا مانند “فرزند از پدر” است، که از راه مناکحت باشد؟! یا مانند
    “صنعت و فعل” از صانع و فاعل را م یگویی که بر گونه “خالق و مخلوق” باشد؟ یا وجه پنجمی داری که
    به ما نشان دهی؟! پس در جواب فرو ماند.
    مناقب، ج ۴، ص ۳۵۱ ؛ بحارالانوار، ج ۱۰ ، ص ۳۴۹ .

    برین به سایت maktabvahy.com
    مجله شماره ۱۱ رو دانلود کنید و نقدش بر نظریه وحدت وجود رو بخونید حتما حتما

    پاسخ دادن
 15. عبدالرحمن
  عبدالرحمن says:

  Thumb up 6 Thumb down 14  این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

  پاسخ دادن
  • مهدی عبدالهی-برهان کلیپ
   مهدی عبدالهی-برهان کلیپ says:

   Thumb up 8 Thumb down 3

   اجازه بدهید برادر عزیز اینطوری نیستکه همیشه هم بتوانید با شعار و تحریک احساسات کار خودتان را پیش ببرید بد نبود برای اینهمه برچسب و تهمتی که برای مسوولین این سایت ردیف کردید کمی هم منطقی استدلال مینمودید…

   پاسخ دادن
  • ANK
   ANK says:

   Thumb up 3 Thumb down 0

   بلاخره امام زمان عج هم ظهور خواهند کرد امیدوارم خدا هممونو به راه راست اگر نیستیم هدایت کنه

   اللهم انا نشکو الیک فقد نبینا و غیبه امامنا و شده الزمان علینا و وقوع الفتن بنا و تظاهر الاعداء علینا و کثره عدونا و قله عددنا اللهم فافرج ذلک عنا بفتح منک تعجله و نصر منک تعزه و امام عدل تظهره اله الحق آمین

   پاسخ دادن
    • ناشناس قدیمی
     ناشناس قدیمی says:

     Thumb up 2 Thumb down 0

     اقای اسدی شیعه معصومین(ع) اعتماد به وعده خدا دارد ودلش محکم و استوار است.
     اصـبـغ بن نباته گوید: خدمت امیرالمؤ منین حضرت علی(ع) آمدم و دیدم آنحضرت متفکر است و زمـیـن را خـط مـیـکـشـد، عـرضکردم : اى امیرالمؤ منین ! چرا شما را متفکر مى بینم و بزمین خط مـیـکشى ، مگر بآن (خلافت در روى زمین ) رغبت کرده اى ؟ فرمود: نه ، بخدا، هرگز روزى نـبـوده کـه بـخـلافـت یـا بـدنـیا رغبت کنم ، ولى فکر مى کردم درباره مولودیکه فرزند یـازدهـم مـن اسـت ، او هـمـان مـهـدى اسـت کـه زمـیـن را از عدل و داد پر کند، چنانکه از جور و ستم پر شده باشد. براى او غیبت است و سرگردانی مردمى که در آن زمان گمراه گردند و مردمی هدایت شـونـد، عـرضـکـردم : یا امیرالمؤ منین ، آن سرگردانى وغیبت تا چه اندازه است ؟ فرمود: شش روز یا شش ماه یا شش سال ، عرضکردم : این امر (غیبت و سرگردانى ) شدنى است ؟! فـرمـود: آرى چـنـانکه خود او خلق شدنى است (غیبتش هم قطعى و مسلم است ) ولى اى اصبغ تـو کـجـا و ایـن امـر؟ آنـهـا (کـه زمـان غـیـبت را درک میکنند) نیکان این امت با نیکان این عترت (خـاندان پیغمبر صلى اللّه علیه و آله )اند، عرضکردم : پس از آن چه میشود؟ فرمود: پس از آن هر چه خدا خواهد مى شود، همانا خدا را، بداها و اراده ها و غایات و پایانهاست . (کافی ج۲ص۱۳۶ش۷)

 16. محمد
  محمد says:

  Thumb up 6 Thumb down 8

  این دیدگاه یزید و قاتلان امام حسین (علیه السلام) هم به بهشت می روند
  نه این که واقعا قاتلان امام حسین به بهشت برون و ولی چون خدای متعال
  بقدری بخشاینده و مهربان است که حتی امسال یزید و معاویه که چونین کار وهشتناکی انجام داده اند
  هم می توانند به لطف و بخشش خداوند امیدوار باشند

  پاسخ دادن
  • مهدی عبدالهی-برهان کلیپ
   مهدی عبدالهی-برهان کلیپ says:

   Thumb up 7 Thumb down 3

   سلام علیکم
   برادر گرامی بنده نمیدانم شما چه اصراری دارید که به هر قیمتی گشته آقای صمدی را تبرئه بفرمائید
   شما لطف بفرمائید محض رضای خدا یکبار متن را بدرستی مطالعه بفرمائید تا چندو چون کار دستتان بیاید آن وقت ما در خدمت شما هستیم
   آنچیزی که آقای صمدی فرمودند بحث در اصل سر وسعت بخشش خداوند یا ائمه اطهار نیست ایشون دارند میفرمایند آقای شمر برای خداوند استشهاد میکنه(یعنی یک چیزی هم طلبکار!!!)که اگر بنده زحمت نمیکشیدم این مصیبتها را بر سیدالشهدا وارد نمیکردم کجا ایشان و یاران و دوستارانشان به این درجات میرسیدند و همه ما باید از آنها متشکر هم باشیم!!!
   آخر اگر قرار به اینگونه استشهاد کردن باشد شیطان خودش مقامش باید از تمام انس و جن بالاتر و اولی باشد!!! البته کما اینکه بعضی از همین صوفیه شیطان را هم به حداکثر درجه اولی تقدیس میفرمایند!!!

   پاسخ دادن
  • ناشناس
   ناشناس says:

   Thumb up 7 Thumb down 1

   اقا محمد! رسولخدا(ص) از میزان بخشش و لطف خداوند اگاهتر است وقتی رسولخدا(ص) از خداوند می خواهد که شفاعتش به قاتلین دو فرزندش نرسد چرا شماها از رسولخدا(ص) که رحمه للعالمین است سبقت میگیرید و احساس دلسوزی برای قاتلین دو فرزند رسولخدا(ص) را دارید!!!!
   (حجرات ایه ۱) ای کسانیکه ایمان اورده اید چیزی را بر خدا و رسولش مقدم نشمرید و تقوای الهی پیشه کنید که خداوند شنوا و داناست.
   (سوره حشر ایه۷) انچه را رسولخدا برای شما اورده بگیرید و از انچه نهی کرده خودداری نمایید، و از خدا بپرهیزید که خداوند کیفرش شدید است.
   (شوری ایه۲۳) بگو: من هیچ پاداشی از شما بر رسالتم نمی خواهم جز دوست داشتن نزدیکانم(اهل بیتم)
   امام صادق(ع) از قول رسولخدا(ص) می فرماید: کسیکه خواهد زندگی و مرگش زندگی و مرگ من باشد و به بهشت برینی که پروردگارم بدست قدرت خود کاشته درآید باید پیروی علی بن ابیطالب کند و با دوستش دوستی و با دشمنش دشمنی نماید و نسبت به اوصیاء پس از وی تسلیم باشد، زیرا ایشان از خاندان من و از گوشت و خون منند و خدا فهم و علم مرا به ایشان عطا فرموده است: بخدا شکایت می کنم از حال آن امتم که فضیلت ایشانرا منکر گشته، پیوند مرا با ایشان قطع کند، بخدا سوگند که دوفرزندم را میکشند خدا شفاعتم را به آنها نرساند.(کافی ج۱ص۲۹۹ش۵)
   (سوره مریم) سوگند به پروردگارت که همه انها را با شیاطین در قیامت جمع می کنیم، سپس همه را در حالی که به زانو در آمده اند،گرداگرد جهنم حاضر می سازیم(۶۸) سپس از هر گروه و جمعیتی، کسانی را که در برابر خداوند رحمان از همه سر کش تر بوده اند، جدا می کنیم(۶۹)بعد از ان ما به خوبی از کسانیکه برای سوختن در اتش سزاوارترند اگاه تریم(۷۰) و همه شما وارد جهنم می شوید ، این امری است حتمی و قطعی بر پروردگارت(۷۱)

   پاسخ دادن
  • حمید رضا
   حمید رضا says:

   Thumb up 4 Thumb down 0

   نه خیر, اشتباه نکنید!!!
   خداوند در دنیا نسبت به همه اعم از مومن و کافر مهربان است (الرحمن)
   و در آخرت فقط نسبت به مومنین مهربان است (الرحیم)
   امسال یزید و معاویه و شمر لعنه الله علیهم بدون حساب و با صورت با اردنگی ملائکه به جهنم می روند .

   پاسخ دادن
  • ناشناس
   ناشناس says:

   Thumb up 6 Thumb down 0

   علی اقا شما جزو کدام گروه هستی گروهی که مورد لعن قرار گرفتن یا گروهی که محب معصومین(ع) هستند؟ چرا فکر و حرف شما مغایر کلام خداوند رحمان و معصومین(ع) می باشد.
   فَلَعَنَ اللَّهُ اُمَّهً قَتَلَتْکَ وَلَعَنَ اللَّهُ اُمَّهً ظَلَمَتْکَ وَلَعَنَ اللَّهُ اُمَّهً سَمِعَتْ بِذلِکَ فَرَضِیَتْ بِهِ (زیارت وارث)
   خدا لعنت کند مردمى که تو را کشتند و خدا لعنت کند مردمى که به تو ستم کردند و خدا لعنت کند مردمى که این جریان را شنیدند و بدان راضى شدند.
   (سوره حشر ایه۷) انچه را رسولخدا برای شما اورده بگیرید و از انچه نهی کرده خودداری نمایید، و از خدا بپرهیزید که خداوند کیفرش شدید است.
   (شوری ایه۲۳) بگو: من هیچ پاداشی از شما بر رسالتم نمی خواهم جز دوست داشتن نزدیکانم(اهل بیتم)
   امام صادق(ع) از قول رسولخدا(ص) می فرماید: کسیکه خواهد زندگی و مرگش زندگی و مرگ من باشد و به بهشت برینی که پروردگارم بدست قدرت خود کاشته درآید باید پیروی علی بن ابیطالب کند و با دوستش دوستی و با دشمنش دشمنی نماید و نسبت به اوصیاء پس از وی تسلیم باشد، زیرا ایشان از خاندان من و از گوشت و خون منند و خدا فهم و علم مرا به ایشان عطا فرموده است: بخدا شکایت می کنم از حال آن امتم که فضیلت ایشانرا منکر گشته، پیوند مرا با ایشان قطع کند، بخدا سوگند که دوفرزندم را میکشند خدا شفاعتم را به آنها نرساند.(کافی ج۱ص۲۹۹ش۵)
   (سوره مریم) سوگند به پروردگارت که همه انها را با شیاطین در قیامت جمع می کنیم، سپس همه را در حالی که به زانو در آمده اند،گرداگرد جهنم حاضر می سازیم(۶۸) سپس از هر گروه و جمعیتی، کسانی را که در برابر خداوند رحمان از همه سر کش تر بوده اند، جدا می کنیم(۶۹)بعد از ان ما به خوبی از کسانیکه برای سوختن در اتش سزاوارترند اگاه تریم(۷۰) و همه شما وارد جهنم می شوید ، این امری است حتمی و قطعی بر پروردگارت(۷۱)

   پاسخ دادن
 17. kdlh
  kdlh says:

  Thumb up 3 Thumb down 5

  مگه کار هرکیه که حرفهای استاد عالیقدر صمدی آملی رو بفهمه
  قدر و ارزش و مقام آقای صمدی برای هر کسی قابل فهم نیست

  پاسخ دادن
  • ناشناس
   ناشناس says:

   Thumb up 8 Thumb down 1

   اقای کا اچ دی فکر و بیان و عاطفه اقای صمدی املی نسبت به یزید و قاتلین امام حسین(ع) و بطور کلی بخشش احتمالی این فاسدها در قیامت مغایر کلام خداوند و رسولخدا(ص) می باشد و با دادن القاب دهن پرکن به افراد نمی شود انحراف انها را توجیه کرد از بلعم باعورا اسم و رسم دارتر سراغ دارید دیگران را اگر مردم لقب ایت اللهی را به انها اطلاق می کنند بلعم که به گفته خداوند ایت الله بوده وقتی همین بلعم باعورا پیرو ولی معصوم(ع) نمی باشد خداوند بلعم را تشبیه به سگ می کند ابن عربی و اعوانش که نوچه بلعم باعورا هم به حساب نمی ایند.(سوره اعراف ایات ۱۷۵و۱۷۶) و بر آنها بخوان سرگذشت کسی را ( بلعم باعورا عالم زمان موسی را ) که آیات خود را ( معارف کتاب آسمانی یا مقام استجابت دعا را ) به او دادیم ، اما او از آنها تهی گشت ، پس شیطان او را دنبال کرد و او عاقبت از گمراهان گردید. و اگر می خواستیم حتما او را به وسیله آن آیات بالا می بردیم ، و لکن به پستی گرایید و دل بر زمین بست و از هوای خود پیروی نمود ، پس مثل او مثل سگ است که اگر بر او حمله بری زبان درآورد و اگر رهایش کنی باز هم زبان درآورد ( این شخص را تهدید کنی یا نصیحت یکسان است ) . این داستان گروهی است که آیات ما را تکذیب کردند. پس این داستان را بازگو کن ، باشد که بیندیشند. على بن ابراهیم قمى در تفسیر خود در ذیل آیه (و اتل علیهم نبا الذى آتیناه آیاتنا…) مى گوید: پدرم از حسین بن خالد از ابى الحسن امام رضا (ع) برایم نقل کرد که آن حضرت فرمود: بلعم باعورا داراى اسم اعظم بود، و با اسم اعظم دعا مى کرد و خداوند دعایش را اجابت مى کرد، در آخر بطرف فرعون میل کرد، و از درباریان او شد، این بود تا آنروزى که فرعون براى دستگیر کردن موسى و یارانش در طلب ایشان مى گشت ، عبورش به بلعم افتاد، گفت : از خدا بخواه موسى و اصحابش را به دام ما بیندازد، بلعم برالاغ خود سوار شد تا او نیز به جستجوى موسى برود الاغش از راه رفتن امتناع کرد، بلعم شروع کرد به زدن آن حیوان ، خداوند قفل از زبان الاغ برداشت و به زبان آمد و گفت : واى بر تو براى چه مرا مى زنى ؟ آیا مى خواهى با تو بیایم تا تو بر پیغمبر خدا و مردمى با ایمان نفرین کنى ؟ بلعم این را که شنید آنقدر آن حیوان را زد تا کشت ، و همانجا اسم اعظم از زبانش برداشته شد.
   امام صادق(ع) از قول رسولخدا(ص) می فرماید: کسیکه خواهد زندگی و مرگش زندگی و مرگ من باشد و به بهشت برینی که پروردگارم بدست قدرت خود کاشته درآید باید پیروی علی بن ابیطالب کند و با دوستش دوستی و با دشمنش دشمنی نماید و نسبت به اوصیاء پس از وی تسلیم باشد، زیرا ایشان از خاندان من و از گوشت و خون منند و خدا فهم و علم مرا به ایشان عطا فرموده است: بخدا شکایت می کنم از حال آن امتم که فضیلت ایشانرا منکر گشته، پیوند مرا با ایشان قطع کند، بخدا سوگند که دوفرزندم را میکشند خدا شفاعتم را به آنها نرساند.(کافی ج۱ص۲۹۹ش۵)
   (سوره مریم) سوگند به پروردگارت که همه انها را با شیاطین در قیامت جمع می کنیم، سپس همه را در حالی که به زانو در آمده اند،گرداگرد جهنم حاضر می سازیم(۶۸) سپس از هر گروه و جمعیتی، کسانی را که در برابر خداوند رحمان از همه سر کش تر بوده اند، جدا می کنیم(۶۹)بعد از ان ما به خوبی از کسانیکه برای سوختن در اتش سزاوارترند اگاه تریم(۷۰) و همه شما وارد جهنم می شوید ، این امری است حتمی و قطعی بر پروردگارت(۷۱)

   پاسخ دادن
 18. سید حسن امین جواهری
  سید حسن امین جواهری says:

  Thumb up 2 Thumb down 7  این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

  پاسخ دادن
  • ANK
   ANK says:

   Thumb up 6 Thumb down 1

   اگر ایشون عالم باشن درسته حرف شما (خوشحال میشم ایشون رو به ما هم بشناسونین که بفهمیم عالم هستند نه خب واقعا به ما هم بشناسینشون) ! اولا عالم بودنشون باید اثبات بشه ثانیا تقوای ایشون باید اثبات بشه و با توجه به اینکه ایشون در برنامه زنده شبکه ۲ از صوفیان دفاع کردند که کلیپش تو همین سایت موجوده میتونین سرچ کنید و گوش کنید
   نظرتون رو جلب میکنم به روایت زیر :
   امام هادی ع فرموده اند : الصوفیه کُلهم من مخالفینا و طریقتهم مغایره لطریقتنا
   یعنی تمام صوفیان از مخالفان ما هستند و طریقت و خط مشی آنها مغایرت دارد با روش زندگی ما
   (و عقاید مشترک صوفیان که باعث میشه به یک نفر بگیم صوفی معلومه !)
   اسناد روایت مذکور :
   سفینه البحار/ج۲/ص۵۸ چاپ انتشارات تهران و ج۵ ص۱۹۹ چاپ اسوه قم) و (طرائق الحقائق ج۱ ص۲۱۱) و (حدیقه الشیعه ص۶۰۲) و (منهاج البراعه ج۶ ص۳۰۴ چاپ قدیم و ج۱۴ ص۱۶ چاپ اسلامیه تهران) و (اثنی عشریه ص۲۸) و (البدعه و التحرف ص۱۱۵) و (کشکول علامه بحرانی ج۳ ص۲۲۸) و (تنبیه الغافلین ص۱۷) و (انوار النعمانیه ج۲ ص۲۹۴) و (مصابیح الدجی ص۲۴۲) و (خیراتیه ج۱ ص۳۲) و (تصوف و تشیع ص۵۴۸)

   پاسخ دادن
  • جواد
   جواد says:

   Thumb up 8 Thumb down 2

   امیرالمؤمنین علیه السلام:
   افراد را با معیار حق بسنجید نه حق را با معیار افراد.
   در ضمن این مطلب ایشان توهینی به تولی و تبرا و یک دهن کجی به واقعه عاشوراست.
   بنده نمیدانم یک عده که نان و نمک حضرت ارباب علیه السلام را خورده اند چرا تا این حد بی ادبی و عده ای دیگر بی خیالی را سر لوحه کار خویش قرار داده اند؟
   به والله العلی العظیم شیعه دیگر ، قرمز تر از خط قرمز عاشورا ندارد!!!
   و اینگونه این خط قرمز را هم رد کرده و با کمال جسارت و وقاحت تشکر از شمر می کنند.
   شما که نگران اهانت و توهین می باشید چرا توهین به انقلاب امام الاحرار حضرت حسین علیه السلام را محکوم نمی کنید؟
   در این میان نقد علمی برخاسته از غیرت دینی را توهین می دانید؟
   ما را چه می شود؟
   به کجا رهسپاریم ؟
   آنهم به این سرعت؟
   جناب سید حسن امین جواهری !
   از شما که جزء ذریه فاطمه زهرا سلام الله علیها هستید واقعا بعید است برادرم…

   پاسخ دادن
  • ANK
   ANK says:

   Thumb up 5 Thumb down 0

   دریغ از یک ذره استدلال !!

   قال أبو عبد الله علیه السلام: إیاک أن تنصب رجلا دون الحجه فتصدقه فی کل ما قال. معانی الاخبار، ۱۶۹٫

   بپرهیز از این که غیر از حجت خدا کسی را برگزینی، و هر چه را که می‌گوید تصدیق کنی!

   پاسخ دادن
 19. حمید کرمی
  حمید کرمی says:

  Thumb up 29 Thumb down 22

  متاسفم که با تقطیع کلمات و تهمت زدن به انسانهای پاک اهداف به ظاهر مقدستون رو پیگیری می کنید قیامتی هم هست تزویر و ریا بد صفتی هست خدا همه ما رو حفظ کنه

  پاسخ دادن
  • ع
   ع says:

   Thumb up 13 Thumb down 15

   بسم الله الرحمن الرحیم
   تقطیع خاصی نکرده فایل صوتی را که گذاشته هر که می خواهد گوش بدهد من کامل گوش دادم دقیقا منظورش همین ها است الا لعتنه الله علی القوم الظالمین

   پاسخ دادن
 20. نیما
  نیما says:

  Thumb up 12 Thumb down 9

  سلام این خوب نیست که شما اول نظرات خودتون و به کاربر القا میکنید بعد حرف ها رو منعکس می نمایید.
  ضمنا این صحبت ها نیازمند یک سری پیش ضمینه در فلسفه اشراق است و بنده نظرم اینه که منتقدین یا پیش نیازها رو نگذراندند یا جزء قائلین به وحدت عددی هستند و مخالف با فلسفه.
  در کل این مباحث سنگین تر و گسترده تر از این هست که شما چند خظ بنویسید و نتیجه هم بگیرید.
  دین اسلام دینی موافق با تحصیل علوم است بر خلاف مسیحیت یا یهودیت لذا اگر شما مخالفت دارید با مباحث ایشون مناظره کنید به جای تکفیر !!!! تکفیر کار یهود و نصاراست نه ما.
  که البته قبل شما چنین مناظزاتی پیش تر انجام شده رجوع کنید بد نیست.
  آن یار کزو گشت سر دار بلند
  جرمش این بود که اسرار هویدا می کرد

  پاسخ دادن
  • حمید رضا
   حمید رضا says:

   Thumb up 6 Thumb down 0

   به محض اینکه به یه دهاتی شیعه بگی شمر لعنه الله علیه بهشتیه !!! با بیل میافته دنبالت.
   دیگه این اراجیفی که صمدی آملی گفته سواد آنچنانی نمیخواد که,
   چرا خودتون رو به نفهمی زدید,
   آدمی که خوابه رو میشه بیدارش کرد ولی کسی که خودشو به خواب زده نمیشه ,
   چون نمیخواد که بیدار بشه,
   از این عقایدی که صمدی آملی داره فرار کنید و توبه کنید,
   تا خودتون رو در قتل امام حسین علیه السلام شریک نکرده باشید,
   مگر نمیدانید که امام زمان علیه السلام هر کسی را که راضی به فعل قاتلان کربلا باشد میکشد,
   مگر زیارت عاشورا نخوندید و بر شمر لعنت نکرده اید,
   و اما درباره شعری که آوردی اشاره به کار منصور حلاج لعنه الله علیه است,
   معلومه کسی که برای خودش به غیر از قرآن و عترت علیهم السلام همنشینی انتخاب میکنه از این بهتر نمیشه, آن هم همنشینی چون کتاب تاریک مثنوی,
   چنانچه صمدی آملی توبه نکنه فاصله جز مرگ تا جهنم ندارد و میره پیش همون شمری که بهشتیش کرده.

   پاسخ دادن
 21. علی
  علی says:

  Thumb up 8 Thumb down 10

  واقعا از این سایت متاسفم که این تهمت ها و افتارائات را نفهمویده و گاها دانسته و از روی حقد و حسد و کینه به یک انسان عالم میزند. خدایا ما راهدایت فرما

  پاسخ دادن
 22. تیوا
  تیوا says:

  Thumb up 8 Thumb down 12  این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

  پاسخ دادن
 23. احمد
  احمد says:

  Thumb up 15 Thumb down 10

  آقای ادمین بعد از گذشت ۳ سال از این قضیه و با توه به این که سخنان استاد صمدی در سال ۷۵ بیان شده است و این که بعدا خود بیانیه داده اند ولی شما هنوز تیتر اول سایتتان همین مطلب است و این نیست جز نشانه ای از سوئ نیت شما .
  در ثانی اگر بخواهیم احادیثی را که با عقل هر فرده ساده و یا عالمی مخالفت دارد و اصلا نمی شود بیان کرد را برای مردم بگوییم مردم از دین فرار می کنند از همین احادیث فرار می کنند و به همین علم و یا فلسفه رو می آورند متاسفانه امثال شما سبب می شوید تا حجیت احادیث را با مطرح کردن احادیث ممنوعه در سایتها از بین ببریم شما که دست مایه تفرقه افکنی شده اید

  پاسخ دادن
  • ناشناس قدیمی
   ناشناس قدیمی says:

   Thumb up 13 Thumb down 9

   احمد اقا برای اینکه اگر به حرفهای باطل و غلطی مثل حرفهای امثال استاد شما پاسخ داده نشود و اینگونه عقاید باطل رواج پیدا کند اهسته اهسته خیلی از بدیهیات زیر سوال رفته (۱۲۴ هزار پیغمبر، حساب و کتاب اخرت، پرهیز کاری در دنیا) و در نهایت هر کس هر جور که بخواهد دینداری می کند!!!!!!
   …………
   امام صادق(ع) از قول رسولخدا(ص) می فرماید: کسیکه خواهد زندگی و مرگش زندگی و مرگ من باشد و به بهشت برینی که پروردگارم بدست قدرت خود کاشته درآید باید پیروی علی بن ابیطالب کند و با دوستش دوستی و با دشمنش دشمنی نماید و نسبت به اوصیاء پس از وی تسلیم باشد، زیرا ایشان از خاندان من و از گوشت و خون منند و خدا فهم و علم مرا به ایشان عطا فرموده است: بخدا شکایت می کنم از حال آن امتم که فضیلت ایشانرا منکر گشته، پیوند مرا با ایشان قطع کند، بخدا سوگند که دوفرزندم را میکشند خدا شفاعتم را به آنها نرساند.(کافی ج۱ص۲۹۹ش۵)

   پاسخ دادن
 24. علی
  علی says:

  Thumb up 11 Thumb down 7

  سخنان بی شرمانه ی این…. از خدا بی خبر که با ظاهر شیعی خود می خواهد ملت را فریب دهد بهترین آیت کفر او و افشاگر زندقه ای است که در سر و دل می پرورانند و می خواهند آن را در لفافه به خورد مسلمین بدهند . خدا صمدی را با شمر محشور کند که بزرگترین آرزوی خودش گویا همین است که می گوید شمر چه بسا زودتر از ما وارد بهشت شود !! البته شمر که وارد بهشت نخواهد شد هرگز . اما شاید صمدی زودتر از شمر وارد دوزخ شود!!

  پاسخ دادن
 25. عبد الصمد
  عبد الصمد says:

  Thumb up 7 Thumb down 3

  از امام صادق علیه السلام روایت است : و لو ان احدهم شفع له من فی السماوات و الارضین ما شفعوا فیهم و هم المخلدون فی النار (کامل الزیارات باب ۲۲ ح ۲) و از این احادیث متواترا رسیده و نصوص قرآن و سنت بر آن قائم و اجماع شیعه بر آن شاهد است . حال صمدی…… میگوید شمر …. . در واقع صمدی و اساتیدش و مانند آن ها مصداق سخن مروی از امام حسن هستند که گروهی از نصاب خود را به عنوان عالم شیعه جا می زنند و شیعیان را منحرف می کنند و از سپاه یزید ضررشان بیشتر است
  التفسیر المنسوب إلى الإمام الحسن العسکری علیه السلام ؛ ص۳۰۱
  … هُمْ أَضَرُّ عَلَى ضُعَفَاءِ شِیعَتِنَا مِنْ جَیْشِ‏ یَزِیدَ عَلَى الْحُسَیْنِ بْنِ عَلِیٍّ ع وَ أَصْحَابِهِ فَإِنَّهُمْ یَسْلُبُونَهُمُ الْأَرْوَاحَ وَ الْأَمْوَالَ، وَ لِلْمَسْلُوبِینَ عِنْدَ اللَّهِ أَفْضَلُ الْأَحْوَالِ- لِمَا لَحِقَهُمْ مِنْ أَعْدَائِهِمْ.

  پاسخ دادن
  • ناشناس قدیمی
   ناشناس قدیمی says:

   Thumb up 4 Thumb down 1

   اقا عبدالصمد نص صریح قرانی و کلام رسولخدا(ص) مخالف گفته اقای صمدی می باشد دین و ایین شما چیست.
   (سوره حشر ایه۷) انچه را رسولخدا برای شما اورده بگیرید و از انچه نهی کرده خودداری نمایید، و از خدا بپرهیزیدکه خداوند کیفرش شدید است.
   (شوری ایه۲۳) بگو: من هیچ پاداشی از شما بر رسالتم نمی خواهم جز دوست داشتن نزدیکانم(اهل بیتم)
   امام صادق(ع) از قول رسولخدا(ص) می فرماید: کسیکه خواهد زندگی و مرگش زندگی و مرگ من باشد و به بهشت برینی که پروردگارم بدست قدرت خود کاشته درآید باید پیروی علی بن ابیطالب کند و با دوستش دوستی و با دشمنش دشمنی نماید و نسبت به اوصیاء پس از وی تسلیم باشد، زیرا ایشان از خاندان من و از گوشت و خون منند و خدا فهم و علم مرا به ایشان عطا فرموده است: بخدا شکایت می کنم از حال آن امتم که فضیلت ایشانرا منکر گشته، پیوند مرا با ایشان قطع کند، بخدا سوگند که دوفرزندم را میکشند خدا شفاعتم را به آنها نرساند.(کافی ج۱ص۲۹۹ش۵)

   پاسخ دادن
  • آنتي صمدي
   آنتي صمدي says:

   Thumb up 12 Thumb down 8

   برو عمو
   خدا شفات بده
   خدا صمدی رو با شمر محشور کنه تا دیگه از این غلطها نکنه
   خدا شاید دشمن خودش رو ببخشه ولی بدعت گذار رو نمیبخشه
   این کار صمدی بدعته
   ….
   بهتون تبریک می گم

   پاسخ دادن
   • کیمیا
    کیمیا says:

    Thumb up 3 Thumb down 8    این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

    پاسخ دادن
    • ناشناس قدیمی
     ناشناس قدیمی says:

     Thumb up 6 Thumb down 1

     سلام علیک کیمیا
     خداوند اجازه داده که شما در مواقعی با سخن بد کسی را مورد خطاب قرار بدهی و کسیکه ظلم ظالمین در حق معصومین(ع) را کم رنگ و بی اهمیت میکند از هر ظالمی ظالمتر است.
     ( نساء ایه۱۴۸)«خداوند بانگ‌ برداشتن‌ به‌ بدزبانی‌ را دوست‌ ندارد مگر از کسی‌ که‌ بر او ستم‌ رفته‌ باشد و خداوند شنوای‌ داناست‌»
     امام صادق(ع)فرمود: رسولخدا (ص) فرموده است: هر گاه پس از من اهل ریب وبدعت را دیدید بیزاری خود را از انها اشکار کنید ، وبسیار به انها دشنام دهید ، و در باره انها بد گویید ، و انها را با برهان ودلیل خفه کنید که نتوانند به فساد در اسلام طمع کنند ، ودر نتیجه مردم از انها دوری کنند و بدعتهای انها را یاد نگیرند ، و خدواند در برابر این کار برای شما حسنات بنویسد و درجات شما را بالا برد (کافی ج ۴ص۸۳ش۴)

 26. Kian Frouzan
  Kian Frouzan says:

  Thumb up 4 Thumb down 4

  متوجه شدم که این سایت از خیلی از افراد معلوم لحال نقل حدیث میکند. لذا تمام استدلالهایتان مثل استدلالهای اون عوامل صهیونیست هائی است که در واشگتن و لندن نشسته اند و همۀ علمای مبارز را کافر و از دین خارج اعلام میکنند. و به مبارزین برضد استکبار اهانت میکنند. پناه برخدا که چقدر انحراف وشبه افکنی رایج شده. خداوندا فرج آقایمان امام زمان(عج) را فراهم بفرما تا این جماعت تفرقه افکن بیش ازین اذهان مسلمانان را بحد جبران نا پذیر مغشوش نکرده اند.

  پاسخ دادن
 27. محب اهل بیت علیهم السلام
  محب اهل بیت علیهم السلام says:

  Thumb up 4 Thumb down 5

  خطاب به آقای صمدی آملی باید عرض کنم :
  ما زمحبان علی(علیه السلام) و عمر
  هیچ نگوییم ز خیر و زشر
  حشر محبان علی با علی
  حشر محبان عمر با عمر

  پاسخ دادن
 28. علی نجفی پور
  علی نجفی پور says:

  Thumb up 12 Thumb down 1

  با سلام و به امید ظهور مولایمان امام عصر ارواحناه فداه آقای کیان فروزان ودوستان عزیز لطفا تعصب را کنار بگذارید و به این در آن در نزنید و توهین نکنید ما و برادرانمان در جای جای جهان با مدارک علمی و مستند صحبت میکنیم شما هم اگر فکر میکنید که سبیلتون درست است بسم الله با مستند و دلایل علمی صحبت کنید نه از روی تعصب و پیروی با چشمان بسته. اللهم عجل لولیک الفرج
  بر شمر و …. و حرمله و…. لعنت بیشمار.
  والسلام.

  پاسخ دادن
 29. آشنا
  آشنا says:

  Thumb up 8 Thumb down 4

  بسم الله
  در مسیر سلوک و سیر الی الله،به طور مداوم و در هر مرحله یک وادی به حضرات آقایان نشان داده می شود،مثلا وادی جن.
  اگر اندکی خلوص کم شود ،گمراه شده و در آن وادی گرفتار می شوند.مثل خیام که در وادی حیرت ماند.
  حال به عقیده بنده که خالی از اشکال نیست انگار این آقا در یک جایی گیر کرده اند و امر بر ایشان مشتبه گردیده که عارف باالله هستند!
  با این حسابی که حضرت استاذ!صمدی می کنند، شیطان رجیم جایش در بهشت برین می باشد.!!!
  به قول دوستان جوّ گرفته ایشان را!!

  پاسخ دادن
 30. مجید
  مجید says:

  Thumb up 1 Thumb down 6  این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

  پاسخ دادن
  • ANK
   ANK says:

   Thumb up 8 Thumb down 0

   این روایت رو نگاه بندازید چون همش جا نمیشه من نصفشو که اینجا باهاش کار دارم مینویسم ؛ اینم سندش :
   عیون أخبار الرضا علیه السلام / ج‏۱ / ۲۹۹ / ۲۸ باب فیما جاء عن الإمام علی بن موسى ع من الأخبار المتفرقه ….. ص : ۲۷۲ (البته اسناد دیگری هم داره این حدیث)
   .
   روایت رو نصفه میذارم چون فقط نیم خط قسمت آخر همین متنیکه نوشتم مد نظرم هست که حضرت ع میفرمایند:
   ریان بن شبیب گوید روز اول ماه محرم خدمت حضرت رضا رسیدم بمن فرمود اى پسر شبیب روزه ‏اى؟ گفتم نه فرمود این روزیست که زکریا بدرگاه پروردگارش دعا کرد و گفت پروردگارا بمن ببخش از پیش خود نژاد پاکى زیرا تو شنواى دعائى خدا برایش اجابت کرد و بفرشتگان دستور داد ندا کردند زکریا را که در محراب ایستاده بود که خدا تو را به یحیى بشارت میدهد هر که این روز را روزه بدارد و سپس دعا بدرگاه خدا کند خدا مستجاب کند چنان که براى زکریا مستجاب کرد سپس گفت اى پسر شبیب به راستى محرم همان ماهى است که اهل جاهلیت در زمان گذشته ظلم و قتال را بخاطر احترامش در آن حرام مى‏دانستند و این امت حرمت این ماه را نگه نداشتند و نه حرمت پیغمبرش را در این ماه ذریه او را کشتند و زنانش را اسیر کردند و بنه‏اش را غارت کردند خدا هرگز این گناه آنها را نیامرزد …
   .
   حضرت دارن میگن خدا هرگز آنهارا نیامرزد ؛ خیلی واضحه

   پاسخ دادن
  • ناشناس قدیمی
   ناشناس قدیمی says:

   Thumb up 7 Thumb down 0

   اقا مجید کارهای خداوند با حساب و کتاب است اینطور نیست که کار دین با احساس شما جور در بیاد، وقتی رسولخدا(ص) از خداوند می خواهد که به امثال شمر شفاعتش نرسد معنی اش این است که شمر عاقبت بخیر نمی شود به بیان دیگر اینکه احساس رسولخدا(ص) برای خداوند بر احساس امثال شما ارجعیت دارد.
   (سوره حشر ایه۷) انچه را رسولخدا برای شما اورده بگیرید و از انچه نهی کرده خودداری نمایید، و از خدا بپرهیزیدکه خداوند کیفرش شدید است.
   (شوری ایه۲۳) بگو: من هیچ پاداشی از شما بر رسالتم نمی خواهم جز دوست داشتن نزدیکانم(اهل بیتم)
   امام صادق(ع) از قول رسولخدا(ص) می فرماید: کسیکه خواهد زندگی و مرگش زندگی و مرگ من باشد و به بهشت برینی که پروردگارم بدست قدرت خود کاشته درآید باید پیروی علی بن ابیطالب کند و با دوستش دوستی و با دشمنش دشمنی نماید و نسبت به اوصیاء پس از وی تسلیم باشد، زیرا ایشان از خاندان من و از گوشت و خون منند و خدا فهم و علم مرا به ایشان عطا فرموده است: بخدا شکایت می کنم از حال آن امتم که فضیلت ایشانرا منکر گشته، پیوند مرا با ایشان قطع کند، بخدا سوگند که دوفرزندم را میکشند خدا شفاعتم را به آنها نرساند.(کافی ج۱ص۲۹۹ش۵)

   پاسخ دادن
 31. قاصدک
  قاصدک says:

  Thumb up 10 Thumb down 8

  از کسی که در عرفان و فلسفه پا می ذاره بیشتر از این انتظار نیست…
  اعقاب و بزرگان اینها قبلا شیطان رو هم تبرده کردند و نافرمانیش رو از شدت توحیدش می دونن. دیگه شمر و یزید که جای خود دارد.

  پاسخ دادن
  • شاهد
   شاهد says:

   Thumb up 3 Thumb down 7   این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

   پاسخ دادن
   • ANK
    ANK says:

    Thumb up 3 Thumb down 0

    دیگه وقتی عذاب براشون عذب میشه 😉 ما لعن هم بکنیم برا ما باعث رشد میشه ؛‌ خود اونا هم چون اسباب رشد مارو فراهم کردن میرن بهشت 😉

    پاسخ دادن
 32. سالک
  سالک says:

  Thumb up 4 Thumb down 5

  امروز که آیت الله صمدی آملی این پاسخ را منتشر فرمودند و چهره زشت افرادی که بدون تحقیق و تفحص و صرفاً به خاطر عدم احتیاط و دقت و عدم رعایت تقوا تهمت هایی را می زنند مشخص شد، سخنان استاد وکیلی بیشتر برای ما واضح و روشن شد و حقانیت آن بیشتر به اثبات رسید.

  افرادی که معاصی کبیره را به راحتی مرتکب می شوند عاقبتی جز بی آبرویی ندارند.

  به سخنان آیت الله صمدی آملی دقت بفرمایید :

  به گزارش خبرگزاری فارس، حجت الاسلام والمسلمین داود صمدی آملی در پی ایجاد برخی مباحث حاشیه‌ای درباره مساله «تشکیک در ماهیت» (عین ثابت)، عوض شدن «عین ثابت» متن زیر را برای خبرگزاری فارس ارسال کرده است که عینا منتشر می‌شود:

  بسم الله الرحمن الرحیم
  اخیراً موضوعاتی مطرح شده مبنی بر این که اینجانب حدوداً پانزده سال قبل در جلسه‌ای درسی و علمی و در قالب مثال از اسامی افرادی کثیف استفاده کردم که سبب برداشت‌های ناصحیح گردیده است.

  اینجانب اعلام می‌دارم براساس نصوص قرآنی و روایی جهنمی بودن و خلود آنها در قعر جهنم امری محرز و مسلم است که شک بردار نیست.

  و اصل تولی به ولایت بلافصل حضرت امام امیرالمؤمنین علیه السلام و اولاد طاهرین‌شان تا حضرت بقیه‌الله الاعظم مهدی فاطمی عجل‌الله تعالی فرجه الشریف، و تبری جستن از دشمنان و غاصبان حقوق حقه الهیه‌ آنان به نصّ قرآن کریم و روایات، یعنی اصل اصیل و پایدار تولّی و تبّری اصل مسلّم ما شیعیان خالص امامیه‌ اثنی عشریه است که موجب تعالی روح انسانی و موهبت الهی است که شیعه اهل بیت علیهم السلام بدان مفتخر است.

  میزان ما براساس حدیث شریف و متواتر از جناب رسول‌الله الاعظم صلّی‌الله علیه وآله و سلم همان ثقلین کتاب الله و عترت، اهل بیت علیم السلام است و تا قیام قیامت هم خواهد بود.

  الحمدالله الذی جعلنا من المتمسّکین بولایتهم و محبتهم اجمعین
  والسلام علیکم و رحمه‌الله و برکاته
  بیست و دوم جمادی الثانی ۱۴۳۳ ق مطابق ۱۳۹۱٫۲٫۲۴ ش
  داود صمدی آملی

  پاسخ دادن
  • ANK
   ANK says:

   Thumb up 6 Thumb down 2

   بعد ۱۵ سال یادشون اومده ؟!
   .
   برداشتها ناصحیح نیست بلکه عین کلام خودشون نقل میشه !
   .
   همچنان هم همون حرفها موجوده که میرن بهشت و … ؛ در غالب مثال بیان کردن!!! ؛ اصل نتیجه ای که گرفتن که ثابت هستش خود نتیجه رو باید زیر سوال ببرن ؛ نه که بگن مثالی که زدم اشتباه بوده !
   .
   خلودشون در جهنم که ثابت هستش بله ؛ اما آیا از نظر ایشون هم مثل برخی دیگر ؛ عذاب در جهنم برای جهنمیان عذب میشه یا به عذب شدن عذاب اعتقادی ندارن ؟

   پاسخ دادن
  • تیوا
   تیوا says:

   Thumb up 4 Thumb down 0

   هرکس حسینی ست، گوش فرا دارد

   کهیعص:نجات دین مبین اسلام ازهلاکت بدست سفیانیان رومی زبان هر زمان، از اهداف ولائی حسین بن علی علیه السلام در واقعه ی کربلا بود و زینب سلام الله علیها با حمایت ولائی امام سجادعلیه السلام و با اسرار “صبر،اسکت”، غارت، شام غریبان، اسارت، سرشکستن، خطبه خواندن، دفن بنت الحسین علیه السلام در خرابه ی شام، و با اسرار سر بریده، آن هدف ولائی شهید کربلا را بهر رضای خدا به سرانجام رسانید و در شام شوم بامسلمان شدن “سفیر روم”روم و شام را یکجا فتح کرد و تفسیر عاشورائی آیه یی”غلبت الروم”چهره ی عروس شوم کلام شام را که فلسفه ی روم است شکست!
   وآنروز امویان و امروز طرفداران فلسفه باحاشیه گوئی و حاشیه نویسی بر فلسفه مشغول بزک آن چهره ی شکسته شده اند!
   پس حسینیان هر کجائید تا دیر نشده هدف پدر شهیدمان را بشناسید

   پاسخ دادن
 33. محمد
  محمد says:

  Thumb up 17 Thumb down 4

  ان شاء الله که گوینده چنین مزخرفاتی با همان یزید و شمر وارد بهشت آنها شود. آخر یکی نیست به این جهال عالم نما بگوید پیامبراکرم صلی الله علیه و اله و سلم و اهل بیت علیهم السلام و جمیع انبیاء و ملائکه الهی و خود ذات اقدس الهی برقاتلان امام حسین علیه السلام لعنت کرده اند، یعنی آنها را هم عوام بیسواد می دانید؟ یعنی آنها به اندازه شما فهم نداشتند؟ آیا این مخالفت با صریحترین آیه قرآن نیست: ان الذین یوذون الله و رسوله لعنهم الله فی الدنیا و الاخره و اعد لهم عذاب مهینا. شما حتما از خدا هم بهتر می دانید. خدا لعنت کند گویندگان و تایید کنندگان این کفریات را.

  پاسخ دادن
  • a...min
   a...min says:

   Thumb up 0 Thumb down 8   این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

   پاسخ دادن
   • محمد
    محمد says:

    Thumb up 9 Thumb down 0

    عزیز دلم کلمه “هم فیها خالدون” و “ماهم بخارجین من النار” و امثال اینها را شما تا بحال در کتاب خدا نخوانده اید؟ معنای لعن خداوند را نمی دانید؟ فکر می کنید لعنت خدا مثل لعنت من و شماست؟ مثلا خداوند وقتی شیطان را تا قیامت لعن فرمود یعنی اوهم روزی از جهنم خارج می شود؟ وای بر جامعه شیعه که گروهی چنین فکر کنند و خلاف نظر خدا را در توحید بخواهند توجیه کنند! اقتضا و لازمه عدالت خداوند همان است که ملاعینی از جمله یزید در جهنم خالد و همیشگی باشند. شما توحید را از خداهم بهتر بلد هستید لابد! قرآن بیشتر بخوانید عزیزم و در آیات عذاب دشمنان خدا خیلی دقت کنید. کلید نجات در قرآن و عترت طاهره علیهم السلام است. کلمه مزخرف بسیار تخفیف است نسبت به آنچه در واقع “کفر” است!

    پاسخ دادن
 34. احد
  احد says:

  Thumb up 3 Thumb down 13  این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

  پاسخ دادن
 35. مجتبی
  مجتبی says:

  Thumb up 1 Thumb down 11  این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

  پاسخ دادن
 36. ناشناس قدیمی
  ناشناس قدیمی says:

  Thumb up 9 Thumb down 1

  اقا مجتبی از اینطرف هم که بخواهید بگوئید بدتر اگر نباشد بهتر نیست امام حسین(ع) هیچوقت همچون کاری نمی کند چون برخلاف خواست خدا و رسولخدا(ص) می باشد، اصلا چه ضرورتی دارد که شماها در صدد این هستید که شبه در مجازات شدن افرادی با این پلیدی و خباثت را در فکر مردم ایجاد کنید اگر حرف صمدی درست می بود که نیست، مردم نمی گفتند که بی خیال تقوا و پرهیزگاری، هر چقدر گناه هم که بکنیم اخرش میریم بهشت . در ضمن حرفهای شماها احساسی می باشد نه حرف ما که مطابق خواست رسولخدا(ص) می باشد.
  امام صادق(ع) از قول رسولخدا(ص) می فرماید: کسیکه خواهد زندگی و مرگش زندگی و مرگ من باشد و به بهشت برینی که پروردگارم بدست قدرت خود کاشته درآید باید پیروی علی بن ابیطالب کند و با دوستش دوستی و با دشمنش دشمنی نماید و نسبت به اوصیاء پس از وی تسلیم باشد، زیرا ایشان از خاندان من و از گوشت و خون منند و خدا فهم و علم مرا به ایشان عطا فرموده است: بخدا شکایت می کنم از حال آن امتم که فضیلت ایشانرا منکر گشته، پیوند مرا با ایشان قطع کند، بخدا سوگند که دوفرزندم را میکشند خدا شفاعتم را به آنها نرساند.(کافی ج۱ص۲۹۹ش۵)

  پاسخ دادن
 37. محمد
  محمد says:

  Thumb up 9 Thumb down 1

  برادر عزیزم جناب مجتبی حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرموده اند کسی که صلوات بدون “آل” بفرستد “بوی بهشت به مشامش نخواهد رسید”. چطور می شود آن ملاعین به بهشت بروند، حال به هر شکل؟ آیا این نقض فرمایش نبوی نخواهد بود که چنین کسانی بخواهند مورد شفاعت قرار گیرند؟

  مقام حضرت سیدالشهدا علیه السلام که قابل درک کسی نیست، چطور برخی آقایان از خودشان این چیزها را می گویند؟ به نظر شما آیا مثلا جناب شیخ صدوق علیه الرحمه قادر به درک مقام آن حضرت بودند؟ صحبت در این زمینه ها اگر از معصوم باشد یک چیزی، ولی از غیرمعصوم جز نقض قرآن و سنت نخواهد شد، مگر موافق آنها سخن کند که این صحبت ها اینطور نیست. اگر یزید و شمر بخواهند وارد بهشت شوند یا مورد لطف و شفاعت قرار گیرند، دیگر چه کسی باید به دوزخ برود؟ اینها جملات احساسی فاقد برهان نیست عزیزم. برهان خداوند پشت این کلمات است. ان الذین یوذون الله و رسوله لعنهم الله فی الدنیا و آلاخره، من ذالذی یشفع عنده الا باذنه؟ آیا ائمه قادرند یا مجازند که از کسی شفاعت کنند که ملعون دنیا و آخرت باشد؟ آیا آنها چنین کاری خواهد کرد؟ خودشان چنین چیزی فرموده اند؟ جواب با شما.

  پاسخ دادن
  • علی
   علی says:

   Thumb up 3 Thumb down 9   این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

   پاسخ دادن
 38. هادی
  هادی says:

  Thumb up 2 Thumb down 5  این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

  پاسخ دادن
  • h
   h says:

   Thumb up 2 Thumb down 5   این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

   پاسخ دادن
   • محمد
    محمد says:

    Thumb up 3 Thumb down 1

    احسنت. اگر اینطورست که خوبست، ولی چرا چیزی بفرمایید که موجب چنین مسائلی شود؟ مثالی بفرمایید که واضح باشد برای همه و ایجاد توهم و شبهه در نزد ضعفای شیعه نشود. راه توبه و اصلاح را خداوند بر هیچ کس از بندگان خود نبندد ان شاء الله.

    پاسخ دادن
 39. حافظ قرآن
  حافظ قرآن says:

  Thumb up 6 Thumb down 11  این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

  پاسخ دادن
 40. فاطيما
  فاطيما says:

  Thumb up 6 Thumb down 9  این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

  پاسخ دادن
  • شاگرد فایل های صوتی شاگرد آقا
   شاگرد فایل های صوتی شاگرد آقا says:

   Thumb up 0 Thumb down 3   این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

   پاسخ دادن
 41. صبا
  صبا says:

  Thumb up 12 Thumb down 6

  داعش شماهایید که دچار یاوه گویی شدید و خودتون خبر ندارید. کسی که شمر و یزید رو زودتر از قسیم الجنه والنار به بهشت میفرسته وتو خواب وخیال سیر میکنه وبر اساس اون دستور میده ی خیالاتیه که با حرفهای گنده گنده اش ی عده ساده مثل شماها رو فقط میتونه جذب کنه .کسی که خواب یکی رو تعریف میکنه که معلوم نیست کیه !دیده امام سجاد علیه السلام به علامه اقتدا کرده بعد نتیجه میگیره علامه ولایت داره!!!!
  شما صوفی مسلکان اولین بارتون نیست از قرن ۴ که تو توهماتتون غرقید.بالفرض هم شهود دارید اصلا خواب صادقه دیدید مگه خواب حجته بی سوادها؟اینجور اسلام فقط به درد توخونه نشستن میخوره نه برای اعتلای اسلام.جلسات این یاوه سرای بی سواد رو فقها هم دستور دادن شرکت نکنن.داعش هم گرفتار این خیالات وافراط وتفریط هاست.ما منتظر منتقم خون حسینیم واین احمق میگه بهشتین .اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک.

  پاسخ دادن
 42. ناشناس قدیمی
  ناشناس قدیمی says:

  Thumb up 15 Thumb down 7

  قابل توجه امثال اقای صمدی که دوست دارن مردم را دور خودشان جمع کنن و از خدا برای مردم حرف بزنند و طوری وانمود می کنند که وجود معصومین(ع) در دین فرع است و هرکس اجازه دارد خدا و اخرت را برای مردم تعریف کند ، در صورتیکه امام باقر(ع) افرادی که به این شکل عمل می کنند را پلید خوانده و تنها مرجع مردم را معصومین(ع) می داند.
  سدیر گوید: زمانیکه امام باقر(ع) وارد مسجدالحرام میشد و من خارج میشدم ، دست مـرا گـرفـت و رو بـکـعبه ایستاد و فرمود: اى سدیر! همانا مردم مامور شدند که نزد این سـنـگها (کعبه ) آیند و گرد آن طواف کنند. سپس نزد ما آیند و ولایت خود را نسبت بما اعلام دارنـد، وهـمـیـن اسـت گفته خدا (همانا من آمرزنده ام آنکه را ایمان آورد و کار شایسته کند و سـپس رهبرى شود. ایه ۸۲ سوره ۲۰) آنگاه با دست بسینه اش اشاره کرد و فرمود: بسوى ولایت ما (رهبرى شود).سـپـس فـرمـود: اى سـدیر! کسانیکه مردم را از دین خدا جلوگیر میشوند بتو مینمایم، آنگاه بـابـوحـنـیـفـه و سـفیان ثورى که در آنزمان جلوگیر دین خدا بودند و در مسجد حلقه زده بودند، نگریست و فرمود: اینهایند که بدون هدایت از جانب خدا و سندى آشکار، از دین خدا جـلوگـیرى مى کنند، همانا این پلیدان اگر در خانه هاى خود نشینند، مردم به جستجو افتند و چون کسیرا نیابند که از خداى تبارک و تعالى و رسولش بآنها خبر دهد، نزد ما آیند، تا ما به آنها از خداى تبارک و تعالى و رسولش خبر دهیم. (کافی ج۲ص۲۳۹ش۳)
  امـام صـادق(ع) مـى فـرمـود: هـر کـه را خـوش آیـد کـه تـمـام مـراتـب ایـمان را کـامـل کـنـد، بـایـد بـگـویـد: گـفـتـار مـن نـسـبـت بـه هـر مـوضـوعـى گـفـتـار آل مـحـمـد اسـت در آنـچـه (بـواسطه تقیه یا عدم فهم مخاطب ) پنهان کنند و در آنچه آشکار دارند، درآنچه ازایشان به من برسد و درآنچه به من نرسد.(کافی ج۲ص۲۳۷ش۶)

  پاسخ دادن
 43. عبدالله
  عبدالله says:

  Thumb up 7 Thumb down 9

  ایشان انسان بزرگی هستند. کافی است به روضه های ایشان بر سید الشهدا گوش کنید یا زیارت عجیب ایشان در سوریه از مزار جناب عمار یاسر که سراسر از ولایت مولا علی است. از گیر دادن بر بعضا کلامهایی از ایشان که یا نکته دور از ذهن معمول دارد و یا قابلیت سوء فهم و یا در هر حال ایشان معصوم نیستند از خدا بترسید. جدا از خدا بترسید.

  پاسخ دادن
 44. دانشجو
  دانشجو says:

  Thumb up 6 Thumb down 5

  اصلا امکان ندارد مگر آقای صمدی امام هست هر چه بخاد بگه با دین مردم بازی کنه متاسفانه اگر عالمی منحرف شود همه منحرف میشوند سعی کنید از این تحلیل ها نکنید آقای صمدی …………

  پاسخ دادن
 45. هست
  هست says:

  Thumb up 2 Thumb down 7  این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

  پاسخ دادن
  • صبا
   صبا says:

   Thumb up 6 Thumb down 2

   یعنی اول مخ آدم با اراجیف و توهمات ایشون شستشو بشه کاملا، بعد که ذهن آدم آلوده شد راحت میپذیره که شمر و یزید به بهشت میروند!!!بله من به شخصه دیدم که کسانی که کتب ایشان را مطالعه میکنند چه آدم های متحجر وبی فکر وتحلیلی اند.فقط اطاعت بلدند دریغ از اندگی فکر و تعقل و ارزیابی

   پاسخ دادن
   • ANK
    ANK says:

    Thumb up 4 Thumb down 1

    برا همین میگن شما نمیفهمین و … و باید بیاین ۱۰ سال فلسفه بخونین و …
    که بعد هر حرفی زدن انسان بپذیره
    اما جالب اینه که وقتی میخوای باهاشون بحث کنی و دو دوتا چارتای عقلی میچینی براشون و جوابی ندارن بدن
    باز هم قبول نمیکنن و سرباز میزنن
    بدتر از اون جایی هست که به کسی بر میخوری ککه حرفهای فلاسفه رو میزنه ولی خودش چیز زیادی از فلسفه نمیدونه
    اول باید ۴ ساعت زمان بذاری کلی تلاش کنی تا بتونی بهش شبهه ایکه توش فلاسفه گیر کردن رو توضیح بدی و تازه بفهمه اصلا شبهه چی هست و سوال چیه !!!
    ولی خب باز خوبه یه عده از فلاسفه هستن تا بهشون میگی فلان چیز ؛‌سریع قبول میکنن و میگن اشکالیکه دارین میکنین وارده
    و خب جوابی هم ندارن بدن

    پاسخ دادن
    • سید عباس زهراپناهی
     سید عباس زهراپناهی says:

     Thumb up 2 Thumb down 0

     دوست عزیز روایت های صحیح سند از ائمه معصومین هست که راه فلسفه وتصوف روبه کفریات است
     بدعت شما در دین مانند کمونیست است چرا که حرف خوب میزند اما دروغ هم به خورد مردم ساده میدهد

 46. سید عباس زهراپناهی
  سید عباس زهراپناهی says:

  Thumb up 3 Thumb down 0

  طرفداران تصوف و.. …. …. لعنت خدا برانها برای همیشه در این دنیا وآخرت …. و آموزش دهندگان این بدعت ….

  راه قرآن واهل بیت فقط بدون اضافه کردن کردن بدعت ….
  فقط حرف ائمه معصومین سند است

  پاسخ دادن
 47. سید محمد
  سید محمد says:

  Thumb up 6 Thumb down 0

  بسمه تعالی
  بنده از فلسفه زیاد سر در نمی آورم ، ولی متوانم بگویم اگر شمر و قاتلان سید الشهدا ابا عبد ا… حسین (علیه السلام) بخواهند با این استدلال گفته شده به بهشت بروند و علاوه بر آن منتی هم برسر عزاداران آن حضرت بگذارند که باعث عزادار شدن و به بهشت رفتن آنها نیز شده اند ، باید انتظار آن را هم داشته باشیم که در قیامت شیطان رجیم هم مدعی فریب و وسوسه شمر و قاتلان و همچنین تمامی گناه کاران شده و ادعای مستحق بودن رفتن به بهشت قبل از همه باشد ، که این فرض با نص صریح کلام ا… قرآن مجید که به کرات در آیات مکرر جهنمی بودن جایگاه شیطان و پیروان او در قیامت را بخاطر نافرمانی از فرامین الهی را متذکر شده در تناقض بوده و اساسا باطل است.

  پاسخ دادن
  • علی ف
   علی ف says:

   Thumb up 1 Thumb down 5   این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

   پاسخ دادن
   • وحید
    وحید says:

    Thumb up 2 Thumb down 0

    جناب علی ف
    آقای صمدی آملی پیرو همون ابن عربی ب قول شماها عارف اعظم است
    این بنده خدا اشتباه در استدلالش تقصیر خودش که نیست
    این اصل وحدت وجود که با منطق سازگار نیست به طور نمونه پایه فکری هر کسی باشه نتیجه اش بدون اغماض مانند نتیجه استدلالت جناب صمدی آملی خواهد بود

    پاسخ دادن
 48. افسر
  افسر says:

  Thumb up 0 Thumb down 6  این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

  پاسخ دادن
  • محمد
   محمد says:

   Thumb up 6 Thumb down 0

   من به درگاه خداوند پناه می برم از این جمله “حال اینکه فرعون و یزید به بهشت میرن یا نه دردی از ما درمان نمیکنه”! اگر دردی دوا نمی کرد چرا خداوند اینهمه در قرآن خود داستانها فرعونها و نمرودها و امثال آنها را گفته و بعد فرموده عبرت بگیرید که چه بر سر آنها آمده است؟ این چه حرفی است که در ذهن شما کرده اند؟ اگر کسی فکر کند که امکان اندکی هست که به هر دلیل قاتلین حضرت سیدالشهدا علیه السلام وارد بهشت شوند که هیچ، که اگر گفته شود حتی به کمترین احتمال آنها از عمق نهایی عذاب جهنم خلاصی خواهند داشت (حتی پس از سالهای متمادی عذاب) راه برای هرگناه و جنایتی در میان مردم باز می شود. اگر قتل آن حضرت را بشود با این چرندیات تخطئه کرد دیگر قتل همه مردم یکجا هم اهمیتی ندارد. آخر کجای کارید شماها؟ چرا فکر نمی کنید که اهمیت برائت و لعن آنها فقط در گفتن لعن نیست، بلکه در فرهنگی است که بین مردم ایجاد می شود. وقتی کس مورد تف و لعنت باشد مردم بسمت کارهای او نمی روند و کسی جرات نمی کند کارهای یزید ملعون را در ملاء عام انجام دهد،ُ ولی اینطور که برخی احمق ها در لباس علما می گویند راه برای هرجنایتی باز می شود و هر نجاستی و فحشایی در نهایت به خروج از جهنم و رسیدن به بهشت و رحمت واسعه ختم خواهد شد، لذا ترس و خشیت از ذات اقدس الهی دیگر در میان مردم نخواهد ماند. رحمت هیچ کسی بیشتر از رحمت خداوند که نیست، وقتی خداوند بارها از عذاب غلیط و خلود در جهنم گفته است، چه کسی حق دارد چنین دروغهایی بر ذات اقدسش ببندد؟ بیدار شوید و به چشم دقت مشاهده کنید نتیجه این چرندیات به ظاهر عالمانه و در واقع عوام فریبانه را که برای جمع کردن مردم دور منبرهایشان می گویند.

   پاسخ دادن
 49. مصطفی
  مصطفی says:

  Thumb up 0 Thumb down 3  این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

  پاسخ دادن
  • محمد
   محمد says:

   Thumb up 3 Thumb down 1

   آقا مصطفی عزیز، بفرمایید در کجای حدیث شما چیزی دیدید که مربوط به آن زمان باشه؟ آیا اگر اینطور بود نباید از معصومین علیهم السلام یک خطی یکجایی صادر می شد که البته فلاسفه آینده خوب هستند و فلسفه و تصوف و اینها بعدها از نجاست شرک و اباطیل گمراه کننده پاک خواهند شد به دست علمایی از مکتب ما؟ آیا آنها این روزها را نمی دیدند و فقط به زمان خود توجه داشتند که آنطور قاطع و یکسره تکلیف این مکاتب را معلوم فرمودند؟ یا شما از پیش خود چیزی را به آنها نسبت میدهید که آنها به آن اعتقادی نداشتند؟ چه سند ومدرکی در دست است که منظور آنها فلاسفه امروزی نبوده؟ شما هر دلیلی از خود مکتب دارید رو کنید ما هم استفاده کنیم. ولی ما قبلا مطالعه کرده ایم، چیزی نیست جز تفسیرهای زورکی از کلام معصومین علیهم السلام به نفع عقاید خودشان، والسلام.

   ضمنا هرگز امام صادق علیه السلام از ارسطو به بزرگی یاد نکرده اند، ایشان فقط فرموده اند قومی فلان نظر را داشتند ارسطو نظر آنها را رد کرد! کجاست ذکر به بزرگی؟ اینهم از آن دروغهایی است که باید برای آن جواب بدهند. آخر دروغ بستن به حجت صادق و قرآن ناطق خداوند؟ این تذهبون؟

   هرکس در عاشورا سخنرانی کنه و گریه کنه مجاز می شه هر دروغ و باطلی رو برخلاف قرآن و سنت بلغور کنه؟ بعدهم بهانه بیاره که بحث سنگینه و این فقط یک مثاله؟ لعنت خداوند بر کسی که اشقیای دشت کربلا رو از پایین تر نقطه جنهم و سخت ترین عذاب الهی یک سانتیمتر بالاتر بدونه و بیاره و مردم بیچاره رو با این اباطیل فریب بده. کسی حق نداره در این مسائل برای خودش مثال و تمثیل بیاره عزیز برادر. سنت ۹ امام بعد از حضرت سید الشهدا علیه السلام برای ما حجت نیست؟ اینها اگر ذره ای ایمان وتقوی داشتند اگر تکه تکه می شدند حاضر نبودند دست نجس شمر کثافت خوار رو در دست مطهر حضرت ابی عبدالله علیه السلام قرار بدن، ولو به مثال و تمثیل! از خواب بیدار شید جان برادر که عمر کوتاهه!

   پاسخ دادن
   • مصطفی
    مصطفی says:

    Thumb up 0 Thumb down 2

    آقا محمد .اگر اینطوریه.فقها هم در حدیث مذمت شده اند.و این دلیلیه که میتونیم بفهمیم منظور حدیث چیز دیگریه.من متن حدیث رو نخوندم.شما لطفا متن رو بگذارید تا حقیقت بیشتر روشن بشه.تشکر.باز میگم که این احتمال هست.
    چون مثلا حدیث داریم که پیامبر در جنگ فرمود که:الهم استجب لسعد اذا دعاک
    که اگر سبب بیان حدیث دانسته نمیشد مستجاب الدعوه بودن سعد بن ابی وقاص
    برداشت میشه.یا مثل افطر الحاجم و المحجوم و …

    پاسخ دادن
   • مصطفی
    مصطفی says:

    Thumb up 0 Thumb down 0

    استدلال شما از پیش بینی معصومین درباره ی گمراهی فلاسفه و عرفای آینده جای تامل است.چون اگر اینطوری باشه معصومین باید از هر چیز خبر میدادند.

    پاسخ دادن
 50. مصطفی
  مصطفی says:

  Thumb up 1 Thumb down 4  این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

  پاسخ دادن
  • محمد
   محمد says:

   Thumb up 4 Thumb down 1

   مصطفای عزیز مگر در زمان انبیاء از جمله پیامبر عظیم الشان اسلام کسی فلسفه وجود داشت که با آن به کفار پاسخ بدهند!؟ نازنین برادر هشام بن حکم شاگرد درخشان حضرت امام صادق علیه السلام کتابی در رد ارسطو نوشته اند، چطور می شود اگر حضرت از ارسطو به خوبی یاد کرده باشند شاگرد باوفای ایشان چنین کتابی نوشته باشد؟ شما چطور اهل تتبع هستید که به همین راحتی می گوید ایشان ارسطو را به خوبی یاد کرده اند؟ عزیزم، نور چشمم، من دوست ندارم و بلکه حق ندارم به کسی دشنام و لعن بفرستم مگر آنکه از حجت خدا پیروی کنم. حضرت امام رضا علیه السلام فرمودند هرکس از صوفیه در حضورش نام برده شود و آنها را به دل و زبان خود انکار نکند از ما نیست. حال در این جمله چه قیدی هست که در آن زمان بوده و حالا نیست؟ وقتی میدانیم امثال عطار و مولوی و اینها صوفی بوده اند، آیا باید حب امام رضا علیه السلام ما را به سمت انکار آنها بکشد، یا حب آنها ما را به سمت تاویل و انکار کلام امام ببرد؟ حدیث خیلی هم صحیح است، چرا در حدیث معصومین علیهم السلام تشکیک می کنید؟ روش عرفا و فلاسفه از قرنها پیش که به ظاهر پاکسازی شده و مطابق اسلام جا زده اند دچار مشکلات اساسی بوده و هست. حرفهای من عندی و از خود در آورده و کلام بدعت آمیز در مطالب آنها کم نیست. شما می گویید این آقا منظورش چیز دیگری بوده، استادش بزرگش در دفاع از ارسطو ضمن سوء تاویل همان حدیث شریف با بی ادبی نسبت به استوانه های علمی مکتب شریف جعفری مخالفان ارسطو را جاهل شمرده است. یعنی دفاع از ارسوط به قیمت توهین زشت به ده ها عالم بزرگ شیعه؟ این را با چه ماستی می خواهند توجیه کنند؟ بروید برای کنکور بخوانید، ولی از کنکور سعادت دنیا اگر حاصل شود، سعادت آخرت فقط در مکتب اهل بیت علیهم السلام است. موفق باشید

   پاسخ دادن
   • مصطفی
    مصطفی says:

    Thumb up 0 Thumb down 3    این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

    پاسخ دادن
    • محمد
     محمد says:

     Thumb up 3 Thumb down 1

     جناب مصطفی شما نوعی لجبازی می کنید با کلام اهل بیت علیهم السلام. کدام برهان لازم است که شمر وارد بهشت شود؟ آیا برهانی هست؟ حضرت امام صادق علیه السلام می فرمایند: هرکس در کفر قاتلین و ظالمین در حق ما شک داشته باشد او خودش کافر است! اینهمه صغری و کبری می کنند که اصل ماجرا مخفی و پیچیده شود تا بعد مدعی شوند هرکسی این چیزها را نمی فهمد، حتی فقها! من مانده ام که چرا مثلا امام زمان علیه السلام فرمودند راویان حدیث حجت من بر شما هستند، و نفرمودند عرفا و فلاسفه و اینها حجت هستند! خوب اینجور که شما می گویید این جماعت دوم علم بهتری دارند. مدعی حدیث و قرآن که حتما هستند (انهم طوریکه بقیه در آن سهمی نداشته باشند) و مدعی فلسفه و عقل و عرفان و این چیزها هم که هستند، و فقها هم که این مسائل را درک نمی کنند، پس باید حضرت این جماعت را حجت خود می شمردند! برادرجان چرا از چیزی دفاع می کنید که خودش قادر به دفاع از خودش نیست؟ اراجیف این جماعت با هیچ آبی شسته نمی شود و نادرستی و گمراهی آنها با هیچ سخنی اصلاح شدنی نیست. کدام برهان؟ تخم لق بین مردم کاشتن و بعد گفتن که برهان لازم است؟ کدام عاقلی اینطور سخن می گوید؟

     مخالفت علمای کبیر اسلام با فلسفه و ارسطو و امثال آنها اظهر من الشمس است، یکی دو مورد نیست. ضمن آنکه بطلان گفته های فلاسفه و کجروی فکری آنها نیز خیلی آشکار است. حضرت علامه ….. در تبیین شان عظیم قرآن می فرمایند که قرآن خودش تفسیر خودش می باشد و نیازی به صحابه و حتی “حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم” نیست! این یک مورد خودش کم کج است؟ در همین سایت مقاله و نقد آن هست، آنهم با نهادت ادب و انصاف. چطور کسی استوانه عقلانیت و فلسفه و استدلال است و بعد چنین خطای عظیمی از زبانش جاری می شود؟ خود قرآن می فرماید که تاویل آنرا کسی جز خدا و راسخون در علم نمی داند، چطور ایشان تفسیربه آن بزرگی نوشته و بعد چنین چیزی گفته؟ این اگر اثر فلسفه و عقل گرایی آنچنانی نباشد، پس اثر چیست؟ چرا باید فکر چنان عالمی چنین خطای فاحشی بکند؟

     این علامه فعلی که به آن نفر قبلی هم نمی رسد، چیزی ندارد که بخواهد به آن بنازد. چه چیزی آورده که علمای قبلی نیاورده اند؟ چه خدمتی کرده که علمای سلف از آن غافل مانده باشند؟ کدام سختی حدیثی و رجالی و تفسیری و فقهی را توانسته بر دیگران آسان کند که لقب علامه گرفته؟

    • مصطفی
     مصطفی says:

     Thumb up 0 Thumb down 3     این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

    • مصطفی
     مصطفی says:

     Thumb up 0 Thumb down 1

     رجوع کنید به کتاب تفسیر و مفسران جلد ۱ ص ۷۳ قسمت دیدگاه علامه طباطبایی.
     آقای معرفت همین سخن علامه را ذکر کرده و برآن صحه گذاشته اند و به تفصیل توضیح داده اند که منظور علامه چیز دیگری بوده.
     ضمنا علامه ی فعلی خدمت کرده اند.برید کتاهاشونو بخونید.

    • مصطفی
     مصطفی says:

     Thumb up 0 Thumb down 1

     آقای معرفت:قرآن در تمامی تعبیرات خودطبق عرف عام سخن نگفته است.به عبارت دیگر همه ی تعابیر قرآن اینگونه نیست که جز با بیان خود قرآن قابل فهم نباشد.بلکه تنها آن بخش از تعابیر که طبق اصطلاح ویژه اش بیان شده و مفاهیمی غیر از مفاهیم سخنان دیگر را دربر دارد باید با بیان خود قرآن شناخته شود……..

    • محمد
     محمد says:

     Thumb up 1 Thumb down 0

     بنده از مقام علمی جناب صاحب المیزان آگاهم عزیزم، قصد توهین به ایشان یا تخفیف به زحمات ایشان نیست، بلکه اشاره به کجروی “عقل” است وقتی به حال خود رها شود! این هم گفته من نبود و نقد از علمای گرانقدر است، بنده فقط نقل کردم. در سایت بگردید مقاله کامل از اساتید حوزه موجود است. منظور ایشان بیان عظمت قرآن و بی نیازی آن به غیر قرآن بوده، ولی بنظر می رسد زیاده روی کرده و از دایره دقت دور شده اند. خداوند عالم است و ما همه جاهل. ان شاء الله زحمات ایشان مورد قبول باشد. بنده مجتهد نیستم، ولی مراجع تقلید و مجتهدان و علمای زیادی هستند که بنده از آنها کسب فیض کرده و می کنم و مطالب آنها باعقل و قرآن و حدیث خیلی سازگارتر است تا مطالب عرفا و فلاسفه. شما در تفسیر قرآن (حتی در آنجاها که بنظر شما ساده و آشکار است) نیازمند امام هستید. شما می خوانید انجیر و زیتون، طور سینا و شهر مکه، امام معصوم علیه السلام می فرمایند: حسنین علیهما السلام، حضرت امیرالمومنین علیه السلام، و وجود قدسی حضرت سیدالمرسلین صلی الله علیه و آله و سلم منظور است، لذا بعد آن می آید “لقد خلقنا الانسان فی احسن تقویم” و مردم نادان آنرا به حساب خودشان می گذارند، حال آنکه مشمول بقیه “ثم ردناه اسفل سافلین” است نه این قسمت، و آنها که پیروی از آن چهار نازنین کنند می شوند “الا الذین آمنوا و …..غیرممنون”. در محکمات احکام هم شما باز نیازمند امام هستید تا تعداد رکعات نمازها و مناسک حج و نحوه غسل را به شما بیاموزند، پس برای تفسیر قرآن از ظاهر آن نمی شود تکیه کرد، الا به آن مقدار که امام معصوم عیله السلام صراحت کرده باشند به ظاهر آیه. بازهم تکرار می کنم، در هیچ قسمت قرآن بدون امام حرکت نکنید، و نکنیم! چیزی از عقل رجال دور تر از تفسیر قرآن نیست. این حدیث از حضرت امام باقر علیه السلام است. دقت کنید نفرمودند “الناس” بلکه “الرجال” و این مشخص است که مردم عادی مثل ما تفسیر نمی دانند، لذا با کلمه رجال ایشان اشاره به علما کرده اند، رجال دین و قرآن منظور ایشان است. یعنی حتی بهترین ها هم از تفسیر قرآن دور هستند، مگر آنکه به “من عنده علم الکتاب” تمسک کرده باشند! من چیزی نمی گویم که پشتش قرآن نباشد (ان شاالله اگر خداوند توفیق بدهد). برای همین است که محکم حرف می زنم، اعتقاد دارم پشتم به کلام الله گرم است، نه به مولوی و شمس و …… ابن عربی! اگر شما یک دور تفاسیر روایی را مطالعه کنید بعد به راحتی متوجه می شوید که چطور امثال ابن عربی قرآن را به میل خود تفسیر و معنا کرده اند.

    • مصطفی
     مصطفی says:

     Thumb up 0 Thumb down 2

     توصیه خارج از بحث اینکه در روایات موجود در تفسیر آثار ضعف و جعل بسیار دیده میشود.

    • محمد
     محمد says:

     Thumb up 1 Thumb down 1

     درست می گویید احادیث و روایات بسیار مخدوش و ضعیف و مجهول شده اند، ولی اینطور نیست که علمای واقعی و فقهایی که عمر خود را صرف آموختن ظرایف مکتب کرده اند نتوانند متوجه شوند. من و شما نمی دانیم، گاهی احادیث ضعیف بسیار با اهمیت هستند (البته نزد اهل علم) و بسیاری از احادیث که در یکجا سند ندارند و بنظر مجعول و ضعیف هستند به طرق فقهی دیگر اثبات و تکمیل می شوند و از منابع مختلف استفاده می شود. ای کاش من عمرم را در این راه صرف کرده بودم و می توانستم جواب مشروحی بشما بدهم، ولی حیف است با این بهانه ها خودمان را از تفاسیر روایی محروم کنیم، البته رعایت احتیاط خیلی خوب است و هشدار شما بجاست. ضمن آنکه اگر احادیث هم راهگشا نباشند باز نمی شود از پیش خود تفسیر کرد که! پس هر تفسیر و تاویل باید حداقل با تفاسیر اهل بیت علیهم السلام هماهنگ باشد و هرگز برخلاف آنها نباشد. به همین دلیل است که به بحث توحید بودن گوساله پرستی به شدت مخالفت می کنم، چون کاملا متضاد و مخالف مکتب است.

    • مصطفی
     مصطفی says:

     Thumb up 1 Thumb down 0

     البته ناگفته نماند جواب سوم(لیس القول ما قال الهشامان و قول هشام بن حکم به تجسیم خدا و هشام بن سالم به صورت داشتن او اگر اشتباه نکنم.)مشکوک و محتمل به ضعف است و اینرو تازه فهمیدم.به هر حال با دو جواب قبلی چه میکنید؟

   • مصطفی
    مصطفی says:

    Thumb up 0 Thumb down 4    این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

    پاسخ دادن
    • محمد
     محمد says:

     Thumb up 3 Thumb down 1

     از آنجا که قیدی بر صوفی گری نیست در احادیث همه آنها را اهل بدعت معرفی می کنند. شما حدیثی دارید که بگوید فلان گروه از صوفی ها خوبند و بقیه بد هستند؟ هرچه هست بطور کلی جنس صوفی جماعت را رد می کند و آنها را دشمن آله الله علیهم السلام معرفی می نماید، از جمله حدیث از حضرت امام رضا و حضرت امام هادی علیهما السلام که اصلا جای شک و انکاری نمی گذارد و تمام فرق را شامل می شود. اما اینکه چرا به عطار و امثال او نسبت می دهیم در همین سایت مقالات آن موجود است، وقتی آنها به طریق اهل بدعت و صوفیهای مدعی حلول سخن گفته اند و خداوند را با مخلوقات یکی کرده و هر لحظه به شکلی در آورده اند آیا ما مقصر هستیم: این شعر عطار را پیدا کنید “من الله در عین کمالم” یا “من محمد را یقین دانم خدا” و همینطور این شعر از مولوی ” هردم به طریقی بت عیار درآمد، پیدا و نهان شد”.

     امثال این اراجیف زیاد دارند این چهره ها و لذا سخنان آنها باید با دقت خیلی زیاد موشکافی شود تا دوغ و دوشابش از هم تشخیص داده و انسانها به دام انحرافات و بدعتهای فکری آنها نیافتند.

     امسال به یاری خداوند فیض یافتم به زیارت اربعین حضرت سیدالشهدا علیه السلام بروم، بدبختانه در شهر کربلا و درحالی که روی فرش آن حضرت غذای ایشان را می خوردند از قول جناب الهی قمشه ای می گفتند که امام حسین علیه السلام نیازی به گریه ما ندارد و باید برویم بر خودمان گریه کنیم! و آنگاه که حقیر گفتم اگر اینطور باشد چرا ائمه معصومین علیهم السلام بر آن حضرت گریه ها کرده و می کنند، در پاسخ من گفته شد که “آنها با ما فرق دارند”! الله و اکبر! یعنی انگار که الهی قمشه ای و مولوی و شمس امام ما هستند و ما باید طبق اینها عمل کنیم ولی امامان واقعی را رها کنیم چون آنها با مافرق دارند. بعد که سوال کردم که خوب مولوی و شمس و الهی قمشه ای هم که با شما فرق دارند و شما در درجه آنها نیستید خودشان خندشان گرفت! به لطف و توفیق الهی چند حدیث و استدلالات دقیق از کتاب و سنت برای آن عزیزان آوردم و اکثرشان از حرفشان برگشتند و به انحراف مولوی و شمس و جناب قمشه ای خودشان اقرار کردند، یکی از آنها خیلی هم ناراحت شد که ما را باش در چه خیال بودیم! و صد البته دو نفر اصلی که روی منبر رفته بودند با تکبر از کلام اهل بیت علیهم السلام هم دوری کردند و حرف خودشان را زدند، که به ما ربطی نداشت ما شرط بلاغ بجا آورده بودیم. الحمدلله الذی جعلنا من المتمسکین بولایت امیرالمومنین علیه السلام و اولاده المعصومین علیهم السلام

    • مصطفی
     مصطفی says:

     Thumb up 0 Thumb down 2

     جواب شما بالا داده شده.اگر قرار بود هر حدیثی که قید نداره رو بر ظاهرش حمل کنیم واویلا بر حدیث شیعه .
     این خیلی واضحه که امام نیازی به گریه ی ما نداره چطور اینرو متوجه نشدید.

    • محمد
     محمد says:

     Thumb up 2 Thumb down 0

     شما خیلی جواب دادید و گاه جواب خودتان را داده اید، در یک قسمت همه مطالب را بنویسید پیگیری آن راحت تر است. عزیزم کسی نگفته حضرت سیدالشهداء علیه السلام به گریه یا عزاداری ما نیاز دارند، متوجه نشدید منظورم را؟ عرض شد اهل بیت علیهم السلام برایشان گریه می کردند “لابکین “علیک” صباحا و….بدل الدموع دما”. این زیارت حضرت صاحب الامر علیه السلام است. به کلمه “علیک” دقت کنید. به دعای ندبه دقت کنید: و لمثلهم فلتذرف الدموع و لیصرخ الصارخون و یضج الضاجون و یعج العاجون این الحسن و این الحسین این ابناء الحسین”. نازنین برادرم به این مفاهیم خوب دقت کنید. بر مثل آنها باید گریست، ناله کرد، فریاد زد، ضجه کشید و مثل این عبارات. باید اشک ریخت! حضرت امام رضا علیه السلام فرمودند ای پسر شبیب اگر خواستی بر چیزی گریه کنی بر جدم حسین علیه السلام گریه کن! نفرمودند بر خودت گریه کن! دقت کن برادر جان! فرمودند بجای هرچیزی “بر” امام شهیدان و سرور آزادگان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام گریه کنید! این کلام حجت خداست و آن کلام شمس و مولوی و الهی قمشه ای و غیره! ما از کدامیک تبعیت کنیم بهتر است؟ عجیب است، بخدا در زیارت نجف که بودم از خواندن این عبارات در زیارت حضرت آدم علیه السلام (و حضرت نوح علیه السلام) تنم به لرزه افتاده بود: السلام علیک یا حجه الله، السلام علیک یا خلیفه الله فی ارضه! ما خیلی راحت اسم انبیاء را می بریم! ولی آنها خلیفه الله و حجه الله هستند! کلام امام رضا علیه السلام خیلی واضح است، حجتک علی من فوق الارض و من تحت الثری! این عبارت را تو را بخدا بروید موشکافی کنید ببینید از کجا تا به کجاست فوق الارض تا تحت الثری! ما هستیم که نیازمند گریه بر آن حضرتیم، دین خداست که نیازمند این گریه هاست، قرآن است که نیازمند گریه است بر حامل کل تفسیر و علمش، بر آن سر نازنینی که روی نیزه هم از قرآن جدا نشدنی بود.

     چشم باز کنید و موازی کاری و انحراف و مخالفت با مکتب اهل بیت علیهم السلام را در مقادیر مختلف مشاهده کنید عزیزم، حتی یک “ایپسیلون” هم خلاف است و انحراف و است و ضلالت است! شاید به نظر ما چیز مهمی نباشد، ولی من یعص الله و رسوله فقد ضل ضلالا “بعیدا”. ما در فکر و ایمان و عمل و صبر و حق طلبی و …. در همه مراحل امام داریم، در هیچ مرحله ای بدون امام نیستیم. هیچ عملی و فکری بدون تایید امام مورد رضای خداوند نیست، معنای امام همین است.

    • مصطفی
     مصطفی says:

     Thumb up 0 Thumb down 2

     فکر میکنم منظور آقای قمشه ای را متوجه نشدید.امام که در بهشت خالد هستند.ما باید بریم بر خودمون گریه کنیم که معلوم نیست عاقبت به خیر خواهیم شد یا…؟اگر هم اشتباه کرده باشند که بعید است خرده نمیگیریم انسان ممکن الخطاست.

    • ناشناس قدیمی
     ناشناس قدیمی says:

     Thumb up 4 Thumb down 0

     اقا مصطفی شما و اقای قمشه ای اگر به کلام معصومین اهمیت بدهید متوجه می شوید که گریه کردن و غمگین بودن برای معصومین(ع) هم توصیه شده و هم ثواب زیادی دارد.
     امام صادق(ع) فرمود: چون کار حسین چنان شد که شد(اصحابش و جوانهایش کشته شدند و خودش تنها ماند) فرشتگان بسوی خدا شیون و گریه برداشتند و گفتند: با حسین برگزیده و پسر پیغمبر چنین رفتار کنند؟ پس خدا شبح و سایه قائم علیه السلام را به انها نمایاند و فرمود: با این انتقام او را می گیرم.(کافی جلد۲ص۳۶۶ش۶)
     امام صادق(ع) می فرمود: نفس کشیدن کسیکه برای ما اندوهگین است و برای ستمیکه به ما شده غمگین است، تسبیح می باشد، و همت گماشتنش برای امر ما عبادتست و پنهان داشتن راز ما جهاد در راه خداست، محمد بن سعید به من گفت این روایت را با آب طلا بنویس که من چیزی بهتر از این ننوشته ام.(کافی ج۳ص۳۲۰ش۱۶)
     (سوره حشر ایه۷) انچه را رسولخدا برای شما اورده بگیرید و از انچه نهی کرده خودداری نمایید، و از خدا بپرهیزیدکه خداوند کیفرش شدید است.
     (شوری ایه۲۳) بگو: من هیچ پاداشی از شما بر رسالتم نمی خواهم جز دوست داشتن نزدیکانم(اهل بیتم)

   • مصطفی
    مصطفی says:

    Thumb up 0 Thumb down 2

    فکر میکنم ظاهر گرایی دارید میکنید .اگر خیلی از استطوانه های شیعه مخالف فلسفه یا عرفانند خیلی دیگر از اسطوانه ها هم موافقند.اینهمه فقها اشتباه میکنند (که چیز طبیعیه و خرده نمیگیریم) از کجا معلوم اینجا اشتباه نکنند؟خصوصا اینکه این بزرگواران خیلیهاشون با فلسفه و عرفان آشنایی زیاد ندارند و از بیرون دارند نگاه میکنند.تقلید از ریشه اشکال دارد.

    پاسخ دادن
    • محمد
     محمد says:

     Thumb up 2 Thumb down 1

     از همین جمله ای که می فرمایید بوی جهل می آید عزیزم. منظورم توهین به شما نیست، ولی خودتان فکر کنید چطور می شود استوانه های یک مذهب در دو جهت مخالف هم سخن گفته باشند؟ آیا می شود چنین چیزی؟ تنها راهش اینست که یک گروه در اشتباه باشند. کلید هم در دست ماست: ثقلین شریف. قرآن خود کلید همه مشکلات است، شما قرآن را با تفاسیر روایات ائمه اطهار علیهم السلام مطالعه کنید خودتان به همه عرفانها و صوفی مسلکی ها پشت پا خواهید زد. خواهید دید یک کلمه از این اباطیل در آنجا نیست، بلکه هرچه هست برعکس اینهاست. ظاهرگرایی کدامست؟ شما در دام افتاده اید عزیزم. وقتی کسی می گوید پرستش گوساله درو اقع پرستش خدا بوده این خلاف همه آموزه های دین ماست و خلاف نص قرآن است. حالا این بابا امامش را ابن عربی ناصبی قرار داده، ما که چنین کاری نمی کنیم به حول و قوه الهی.

     ضمن آنکه فقها اگر در تشخیص فقهی خود طبق قرآن و سنت اجتهاد کنند و در آن دچار خطا شوند “حجت دارند” به اینکه “وسع آنها بیشتر نبوده” و دستور را اطاعت کرده و از ثقلین استفاده کرده اند، ولی سایرین که از هر منبعی برای خود معرفت ساخته اند هرگز حجتی بر اشتباهات و اباطیل خود ندارند چون آنها راه دیگری را طی کرده اند. خداوند هرگز امر نکرده که قرآن را به عقل خودتان تفسیر کنید و از پیش خود تاویل نمایید، بلکه فرموده باید تفسیر را اهل بیت علیهم السلام بگیریم، حالا کسی که از آنها نگیرد و از ابن عربی و ملاصدرا بگیرد آیا به راه خدا رفته است؟

    • مصطفی
     مصطفی says:

     Thumb up 0 Thumb down 4     این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

    • محمد
     محمد says:

     Thumb up 4 Thumb down 1

     من ان شاء الله تا آخر عمرم چشم بر کتب ابن عربی و فلسفه نخواهم انداخت و هیچ شکی هم در بطلان حرفهای آنها و دشمنی ابن عربی با دین خدا ندارم به لطف مکتب حقه جعفری. نیازی ندارم بروم کلام “غیرمعصوم” را تاویل کنم! کلام خدا تاویل می شود برحق بدست معصوم، کلام معصوم تاویل می شود بدست معصوم دیگر و تفسیر و موشکافی می شود بر اساس عقل و قرآن. کلام غیرمعصوم حجت نیست که بخواهم عمرم را صرف کنم که مثلا منظورشان چه بوده؟ خیلی واضح می گویند که پرستش هر چیزی در واقع پرستش خداست و دلیل هم آنکه جز خدا چیزی وجود ندارد و همه چیز در واقع با ذات خدا یکی است (این حرف ملاصدار نیست؟). خوب من قرآن دارم و کلام معصوم دارم که می گویند صاحب چنین تفکری “زندیق” است! من چه خاکی بر سرکنم؟ آیا طرفداری آدمهای نادانی را بکنم که عمر خود را به سفاهت صرف مطالب باطل کرده اند و اسم آنرا حکمت گذاشته اند؟ یا به دنبال کلام خدایم بروم: یس و القران الحکیم! حکمت قرآنی کجا و حکمت غیرقرآنی کجا؟ مگر عقلم پاره سنگ برمی دارد که چنین معامله پرضرری بکنم!؟ چرا خودم را فریب بدهم و اباطیل را طوری تفسیر و تاویل کنم که درست بنظر برسد؟ وقتی چیزی باطل است خوب باطل است! خداوند می گوید هیچ چیزی هیچ شباهتی به او ندارد! یک عده می گویند نخیر همه چیز عین ذات اوست! قرآن می گوید قول بنی اسرائیل ظلم کردند و گوساله پرست شدند و فرمان دادیم گردن زده شوند! اینها می گویند حضرت هارون علیه السلام نمی دانسته (العیاذبالله) که گوساله پرستی در نهایت پرستش خداست؟ خلیفه حجت خدا بر زمین که چنین موضوع ساده ای را نداند آخر من چه خاکی باید بر سر عرفان و فلسفه کنم؟ دیگر از فیلسوف و عارف چه توقع می رود که راه را پیدا کرده باشند وقتی پیامبری مطلب به این سادگی را نداند؟ از آنها می پرسم که چه کسی به شما گفته حضرت هارون علیه السلام این را نمی دانسته؟ پاسخ ندارند بدهند! خوب بخار معده برخی آدمها یک چیزی به ذهن آنها القاء کرده نمی توانند حدیث یا آیه اش را پیدا کنند! آیا باید دنباله روی چنین مزخرفات کفرآمیزی رفت؟ واقعا شما حضرت موسی علیه السلام حجت و خلیفه خدا بر زمین را چطور دیده اید که کسی را جانشین خود کرده باشد که به اندازه خودش درک نداشته باشد؟ این حرف از دروغ طرفداران خلفای غاصب زشت تر است که مدعی هستند پیامبری به آن عظمت بدون نصب خلیفه از دنیا رفته است! یکی نیست بگوید اگر ایشان خلیفه نصب نکرده باشند که همه خلفای بعد از ایشان کذاب هستند. مگر می شود کسی از پیش خود خلیفه شود؟ مگر می شود من از پیش خود وکیل شما شوم؟ آیا نباید شما به من وکالت و نیابت و خلافت بدهید؟ آیا حضرت هارون علیه السلام اگر نعوذبالله دچار جهل باشد عمل حضرت موسی در خلیفه کردن ایشان خطا نیست؟ آیا خطای خلیفه و حجت خدا بر زمین به خود خداوند نسبت دادنی نیست؟ کفر چطوری باید باشد که آدم متوجه شود؟ شاخ لازم است یا دم؟ من بیایم کلام قرآن و اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام را رها کنم برای خوش آمد گروهی خودم ودیگران را گول بزنم که مثلا چه بشود؟ وقتی حقی بر انسان آشکار می شود وظیفه اش گفتن آن حق است نه پوشاندن آن. این دروغها و فریبها که کسی جز فلسفه خوانده ها نمی فهمد خیلی چرند است، خودشان نمی توانند پاسخ بدهند دیگران را متهم به جهل می کنند. اگر راست می گویند یکبار بما بگویند چه کسی به آنها گفته مخلوقات اصلا ذات و وجود ندارند؟ از کجا آورده اند چنین حرفی را؟ یکبار مرد باشند و جواب بدهند. تا معلوم شود که چه کسانی نادان و جاهل هستند و حرف حساب را نمی فهمند.

    • مصطفی
     مصطفی says:

     Thumb up 0 Thumb down 1

     آقا محمد امین یا هر کس دیگر که علمتان از حقیر بیشترست.اگر خواستید بیاد به این سوالاتی که بنده پاسخش را نداده ام پاسخ دهید تا کسی فکر نکند اینها جوابی ندارند.من از این آیه می ترسم: و لا تقف ما لیس لک به علم ان السمع و البصر و الفؤاد کل اولایک کان عنه مسؤولا.البته که جواب دارند.بنده خوف آن دارم که نظراتم چندین سال در اینجا میماند و اگر شخصی بیاید و بخواند حرفم را حق ببیند و از من پیروی کند.اما من در قیامت مدیون او بشوم اگر اشتباه کرده باشم.اما خیلی ها با قضاوت زود درمورد چیزی که علمش را ندارند نظر میدهند.مثل وحدت وجود.گوساله پرستی عین خداپرستیست.هیچ چیز جز خدا وجود ندارد.البته بنده نظرم شخصرخاصی نیست.
     یعنی برخی از علمای بزرگ که شب و روز با کتابند اینقدر نمیفهمند که می آیند این نظرات را مطرح میکنند.یعنی وحدت وجودیان نمیدانند که سنگ خدانیست؟یا ما خود را از آنها عالمتر میدانیم؟انشاء الله اینطور نیست.ممنون.

   • مصطفی
    مصطفی says:

    Thumb up 0 Thumb down 1

    اون جاهل خواندن ارسطو را هم چه بسا از دیگران شنیده باشید.بیشتر توضیح دهید تا معلوم شه منظور علامه چیه.و تهمت بی ادبی نزنید.

    پاسخ دادن
    • محمد
     محمد says:

     Thumb up 2 Thumb down 1

     شما باید پاسخ بدهید و از اظهارات جناب علامه دفاع کنید نه ما. اینکه این آقا چنین جسارتی کرده کاملا مستند است. او همچنین مدعی شده هرکس کتب ابن عربی و ملاصدرا را نخوانده و نفهمیده از قرآن هم چیزی روزیش نشده! این هم وقاحت خیلی شدیدی است که این آدم دارد. یعنی چه این حرف؟ یعنی مثلا علامه حلی علیه الرحمه از قرآن چیزی نفهمیده چون مثل این بابا فکر نمی کرده؟؟؟؟ خودبزرگ بینی و تکبر تا بکجا؟ در موضوع ارسطو بحث سر ارسطو نیست، گفته او پیامبر بوده و این دروغ به ذات اقدس است، و همچنین به حضرت امام صادق علیه السلام دروغ بسته که ایشان ستوده اند یا به بزرگی یاد کرده اند، حال آنکه هیچ کدام در آن مطلب دیده نمی شود. در جای دیگری هم نیست. اینهم که پیامبر ما به برخی می گفته ای ارسطوی امت من باز دروغ است. مگر یکی دوتاست؟

    • مصطفی
     مصطفی says:

     Thumb up 0 Thumb down 5     این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

    • مصطفی
     مصطفی says:

     Thumb up 0 Thumb down 0

     ضمنا عین لفظ جاهل رو به کار نبرده تا اونجایی که میدونم.بلکه جاهل ازش تداعی میشه.

    • محمد
     محمد says:

     Thumb up 2 Thumb down 0

     چه جاهل و چه ناآگاه و چه تداعی معنی بشود فرقی نمی کند! در نهایت مثل بنشین و بفرما و بتمرگ است! در همه آنها نشتن هست، در همه تعابیر شما هم نادانی و جهل هست حال با لفظ متفاوت، بازهم توهین به علمایی است که همین جناب علامه از طریق آنها شیعه شده و درس خوانده! شما طوری سخن نکنید که انگار هر چه نقل کرده اید عین از روی کتاب بوده! شما بسیاری از مطالبی که می فرمایید از سرخود و نقل به مفهوم و بلکه و شاید و احتمال است! زحمت بکشید شما که امانتدار هستید عین گفته ایشان را از روی کتابشان نقل کنید تا ما استفاده ببریم و تهمت خیانت در امانت به ما نخورد. بسم الله.

    • مصطفی
     مصطفی says:

     Thumb up 0 Thumb down 2

     آه.اینهمه از علما به فلاسفه و عرفا اهانت میکنند و مطالبی میگن که اصلا در شان یک عالم شیعی نیست و قلم از گفتنش شرم دارد.
     چرا اینهارو نمیگید آقا محمد؟؟؟؟؟؟؟

    • محمد
     محمد says:

     Thumb up 1 Thumb down 0

     اول نقل کنید که چه عالمی چه توهینی کرده که قلم شما از نوشتن آن شرم دارد؟ دوم وقتی گروهی به اسم عالم و عارف و اینها مطالبی را نشر می دهند که زحمات انبیاء و ائمه اطهار علیهم السلام را به راحتی به باد فنا می دهد چه توقعی دارند؟ عالمی که واقعا عالم باشد از توهین به دیگران حتما خودداری می کند و هرگز به خود اجازه نمی دهد چیزی بگوید که به قول شما قلم از آن شرمنده شود! اثباتش با شما، برخوردش با من. بسم الله.

     ولی خیال نکنید با انداختن توپ به زمین دیگران از زیر سوالهای مطرح شده می شود شانه خالی کرد. حواسمان به این قسمت هست.

    • مصطفی
     مصطفی says:

     Thumb up 0 Thumb down 1

     آقا محمد.شما میگید آقای حسن زاده دروغ گفته اند در رابطه با پیامبری ارسطو.اما این فقط کلام ایشان نیست.بلکه عده ای از علما به پیامبری برخی از گذشتگان یونان مانند ارسطو.سقراط و … قایل هستند یا احتمال داده اند.مانند شیخ بهایی و سید بن طاووس و…سید بن طاووس جزء آن سه سیدی هستند که بیشتر به محضر صاحب الامر سلام الله علیه رسیده اند.
     ا به احتمال زیاد سخنانش مانند دیگر انبیا تحریف شده.۱۲۴۰۰۰ پامبر که کم نیستند.سخنان علامه در مورد جاهل خواندن مخالفان ارسطو و دیگر سخنان حق است.(که شما فقط همینرو شنیدید .من چی بگم.وقتی در نقدهای بر ایشان و …سوء برداشتها و تحریفات و نسبتهای نادرست و تقطیع سخن وجود دارد از کجا این از اون موارد نباشه)

    • مصطفی
     مصطفی says:

     Thumb up 0 Thumb down 3     این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

    • محمد
     محمد says:

     Thumb up 3 Thumb down 1

     آقا مصطفی اگر علامه حلی و شیخ مفید هم گفته باشند که ارسطو پیامبر بوده یا کورش همان ذوالقرنین بوده، ایا بدون سند و مدرک می شود پذیرفت؟ ایا اینها علم غیب دارند؟ گیرم که عده ای از علما گفته باشند ارسطو پیامبر بوده، آیا بقیه که این اعتقاد را ندارند جاهل می شوند؟ چرا؟ چون خلاف نظر این گروه است؟ آیا ملاک من و شما این گروه و آن گروه باید باشد؟ ایا عقل به ما حکم نمی کند در امری که برای ما مشخص و واضح نیست توقف کنیم؟ آیا هرکسی باید بر اساس میل و نظر خودش ترک تازی کند؟ اگر امثال ارسطو و افلاطون پیامبر بودند چه سندی از مکتب اهل بیت علیهم السلام برای این مسئله یافت می شود؟ اگر آنها پیامبر بوده باشند چون زمان آنها به ما خیلی نزدیک است (در مقایسه با حضرت آدم و نوح و ابراهیم علیهم السلام) خیلی کم لطفی است که مکتب ما آنها را برای ما معرفی نکند و از دین و سنت و روش آنها برایمان چیزی نقل نکند! آنهم وقتی که مثلا وجود نازنین حضرت امام صادق علیه السلام به قطع یقین می دانستند که روزی مردم درگیر مطالب امثال ارسطو او افلاطون خواهند شد، پس لازم بود که امامی مثل ایشان تکلیف مردم را در این زمینه روشن بفرمایند. اینهمه در احادیث تفسیری نام از حضرت لقمان علیه السلام هست، چرا نامی از امثال ارسطو نیست؟ تعقل وتفکر درست کلید درک مسائل شبهه ناک است برادر جان، نه میل کردن به این گروه و آن گروه. علما هرچقدر که عظیم باشند به تنهایی حجت نیستند، هیچ کدامشان! مگر آنکه ما به عقل و علم کسب شده و تایید سایر انسانهای متقی و دارای فهم صحیح (یا نزدیک به صحیح) به این یقین برسیم که بله فلان شخصیت در راه مکتب به درستی طی طریق کرده، و در ضمن بازهم در بر روی اشتباه و خطای ایشان بسته نیست.

    • مصطفی
     مصطفی says:

     Thumb up 0 Thumb down 0

     اینجانب اعلام میدارد که متوجه شدم سخن بالا درباره ی توهین علما به فلاسفه و عرفا با مبالغه همراه بوده است.اما در اصل اهانت شکی نیست.

    • محمد
     محمد says:

     Thumb up 3 Thumb down 1

     شماهم که از دروغ بستن به ساحت معصومین علیهم السلام کوتاهی نمی کنید! کدام عنایت؟ حتما کسی باز خوابنما شده! اگر اینها مورد عنایت آن حضرت بودند باید کلامشان مو به مو مثل کلام آن حضرت می بود نه در خلاف جهت آن، آنهم با زاویه ۱۸۰ درجه! خوب است رد فلسفه و اراجیف عرفانی را در کلام حضرت امام رضا علیه السلام یکبار مرور کنید قبل از اینکه کذبیات را نشر دهید. طرف را داخل ده راه نمی دهند سراغ خانه کدخدا را می گیرد!

    • مصطفی
     مصطفی says:

     Thumb up 0 Thumb down 4     این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

    • محمد
     محمد says:

     Thumb up 2 Thumb down 1

     کوه موش زایید؟ آخوند فلانی در پای منبر به فلانی گفته فلان چیز؟ شما جوابی ندارید که بدهید عزیزم. کما اینکه فلاسفه و عرفا جوابی ندارند بدهند و لذا تجهیل و نادان خواندن مخالفان تنها اسلحه آنهاست. برای همین مخالفان ارسطو می شوند نادان! چون در واقع مدافعان ارسطو نمی توانند ادعاهای گنده خود را ثابت کنند. فقهایی که معصومین علیهم السلام حجت خود قرار دادند (در صورت وفاداری به روایات و علوم پاک چشمه ثقلین) را ناتوان از درک حرفهای خود معرفی می کنند! آنوقت خودشان می شوند عقل کل و عارف واصل! و بعد هم چیزها می گویند که خلاف آموزه های وحیانی است و البته کسی هم حق تعرض و مخالفت ندارد! یاد داستان پادشاه و لباسی افتادم که حرامزاده ها نمی توانستند آنرا ببینند! انگ زدن و برچسب نفهمی زدن شده محل اعتبار و آبرو و یک جایی پیدا کنید که یکی از این آقایان حاضر به مناظره آشکار با علمای مکتب شده باشند. شما اگر علم کافی ندارید چرا بحث را باز می کنید که حالا بخواهید احتیاط کنید؟ چرا از آنها که علم کافی دارند سوال نمی کنید؟ آیا اینهمه ادعای عرفان دارند و فلسفه را راه مبارزه با کفر می دانند (بجای آموزه های مکتب) یک جواب ساده ندارند به شما یاد بدهند که چه کسی به آنها گفته مخلوقات اصلا ذات ندارند و وجود ندارند و فقط خداست که ذات ووجوددارد؟ اینکه سوال سختی نیست!

    • مصطفی
     مصطفی says:

     Thumb up 0 Thumb down 0

     اگر از حرفهای من احیانا دلخور شدید و لغزشهایی از من به شما رسید.حلالم کنید.بدرود.

    • مصطفی
     مصطفی says:

     Thumb up 0 Thumb down 0

     مقایسه ی بین پیامبرانی مثل نوح و آدم با ارسطو و افلاطون و… به نظر حقیر صحیح نیست.ضمنا خود معصوم گفته اند که پیامبران ۱۲۴۰۰۰تن بوده اند اما در قرآن بیست و چند پیامبر بیشتر ذکر نشده است و در کلام معصومین هم نمیدانم چند پیامبر ذکر شده اند اما هر چه باشد در مقابل ۱۲۴۰۰۰پیامبر کمست.

    • مصطفی
     مصطفی says:

     Thumb up 0 Thumb down 0

     یا هر کس دیگر.اگر هم واقعا درست باشد به قول خود شما کلام آنها به خودی خود حجت نیست.

    • مصطفی
     مصطفی says:

     Thumb up 0 Thumb down 0

     مثلا ظاهرا میگن که علامه حلی گفته جهاد با فلاسفه واجب است.اما دقت کنید لفظ فلاسفه مجمل است و باید دید منظور از فلاسفه کدام دسته است.چرا که مثلا ملاصدرا چند قرن بعد تازه به دنیا آمده است.

    • مصطفی
     مصطفی says:

     Thumb up 0 Thumb down 0

     هر چند که پاسخ داده اند.اما بعید میدانم امثال آقا محمد آنها را بپذیرند.انشاء الله که میپذیرند.

    • محمد امین
     محمد امین says:

     Thumb up 2 Thumb down 0

     آقا مصطفی عزیز وظیفه اینهاست که همین سوالات و شبهات را از سردمدارن عرفان مصطلح و بزرگان فلسفه بپرسند و جواب را حضورا از خود آنها دریافت کنند… بنده هم مثل شما هستم و پیشنهادم به دوستان مخالف فلسفه و عرفان این است که به نزد متخصصین این علوم بروند و اشکالات خود را مطرح کنند و جواب را از شخص آنها دریافت کنند نه اینکه متون متشابهی را بخوانند و فوری حکم به کافربودن و مشرک بودن اشخاصی که غالبا مومنان عزیز و علمای طراز اول هستند صادر کنند(همان کسانی که سخنان را میشنوند و از نیکوترین آنها پیروی میکنند آنها هستند که خدا هدایتشان کرده و آنها خردمندانند الزمر ۱۸)… با شنیدم و خواندم و برداشت من از نوشته های عرفا و فلاسفه این است کاری درست نمیشود باید حوصله کنند و شخصا به نزد علمایی که این حرفها از ایشان صادر شده بروند و سوال کنند و جواب بشنوند

   • مصطفی
    مصطفی says:

    Thumb up 0 Thumb down 3    این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

    پاسخ دادن
    • محمد
     محمد says:

     Thumb up 2 Thumb down 1

     شما خودت بی تقوا هستی و تقوی را نمی شناسی تقصیر مردم چیست؟ مولای متقیان کیست؟ ابن عربی؟ ارسطو؟ علامه ….؟ گوساله پرستها؟ تقوی در پیروی محض از ثقلین شریف است و بس. تقوی در برائت از دشمنان خدا و هدر دهندگان زحمات انبیاء و امامان عزیزمان است که خون مطهرشان روی ریگهای داغ جاری شد تا این دین برای مردم باقی بماند. تقوی در این نیست که دروغها و بدعت ها و تهمت های ابلهانه را حرمت بنهیم تا فردای روزگار فرزندان نازنین ما به آنها دچار شوند. فرمان پیامبر ماست که اهل بدعت را در امان نگذاریم و آبرویشان را ببریم تا مردم فریب آنها را نخورند. اهل بدعت (چه فکری و چه عبادی) اهل ضلالت و اهل جهنم هستند. هر وقت توبه کردند و برگشتند ما هم خوشامد خواهیم گفت.

    • مصطفی
     مصطفی says:

     Thumb up 0 Thumb down 2

     آقا جان.میگم بیایید بحث نکنیم.چون نمیتونیم همدیگرو اقناع کنیم.چون هردو تعصب داریم.منم مثل شما مشغله دارم و با اینکه انشاء الله برای تکتک شبهاتتون جواب خواهم داشت اما چه کنم حرف همدیگرو قبول نداریم و بحث خیلی وقت بره.انشاءالله خدا همه ی مارا به راه حق هدایت کنه.آمین

    • محمد
     محمد says:

     Thumb up 1 Thumb down 0

     حرفهای ما شد “شبهه” و مال شما شد “جواب”؟؟؟؟؟ شما از ۵۰ سال گذشته برای ما دلیل نیارید، هرچه توانستید به نفع جبهه خودتان نقل کنید! بسم الله. یکبار معلوم کنیم که جریان فکری شیعه ۱۲ امامی اصلش و غالبش کدام سمت می رفته!؟ آیا چهره تابناک شیعه علامه مجلسی است یا ملاصدار؟ آنکس که به تایید همه مکتب اهل بیت علیهم السلام را احیاء کرد و کلام آنها را رایج نمود و جواب صوفیها و اهل بدعت را داد و بسیاری را شیعه کرد چه کسی بود؟ آیا میرداماد و ملاصدرا در این زمینه چه دستاوردی داشته اند؟ آنچه برای علامه مجلسی رحمه الله محقق شد برای چه کسی میسر شده است؟ آنچه علامه بزرگوار حلی کردند کدام چهره فیلسوف یا عارف کرده است؟ اینها جز آنکه در حلقه های خصوصی خود فعال باشند چه کرده اند؟ کدامیک از علمای قرن حاضر به اندازه مرحوم محدث قمی رحمه الله توفیق دارند؟ ایشان از کدام دست بودند؟ اگر ملاک من و شما باشیم خوب می شود تعصب، ولی اگر ملاک قرآن باشد و اهل بیت علیهم السلام تکلیف همه مشخص است. ما اجازه نداریم به راه مورد نظر خود برویم: واعتصموا بحبل الله جمیعا و لا تفرقوا. این فرمان الهی است. این حبل الله هم جز ثقلین نیست. من چیزی که در این منبع شریف نباشد را قبول ندارم. شما اسمش را بگذارید تعصب!

    • مصطفی
     مصطفی says:

     Thumb up 1 Thumb down 1

     اولا که دلیل از ۵۰سال پیش نیست.ثانیا شما دارید یکطرفه حرف میزنید.اینهمه فلاسفه و عرفا خدمت کرده اند رو چرا نمیگید.مثلا تفسیر شریف المیزان مگه کم خدمتیه.علامه ی فعلی ۱۸۰کتاب در زمینه تفسیر.حدیث.رجال.فقه.کلام.ریاضی.هیات.نچوم.ادبیات و حتی طب نوشته اند(فلسفه و عرفان رو نگفتم)و خدمات دیگر از آنها چه از متقدمین یا مناخرین.

    • محمد
     محمد says:

     Thumb up 0 Thumb down 1

     منظور حقیر این است که در نیم قرن اخیر فلسفه و عرفان و این حرفها تبدیل به گفتمان غالب شیعه شده، وگرنه در سالهای قبل آن همیشه در حاشیه و انزوا عمل می کرده. ولی حالا طوری شده که می گویند اگر فلان علامه فیلسوف نبود کل ایران را مارکسیستم می گرفت! چرا شما اینجا وارد نمی شوید بگویید فلاسفه و طرفداران آنها یکطرفه حرف زده و زحمات فقها و علمای دین را نادیده گرفته اند. تازه خود دین را هم نادیده گرفته اند با این حرف. یعنی دین خدا و مکتب اهل بیت علیهم السلام (که فلسفه در آن نبود و نیست) توانایی رویارویی با مارکیستها را نداشته و خوب شده که شما به داد آن رسیدید؟ بنده ضمنا اشاره به خدمات جناب طباطبایی و تفسیر ایشان کردم و عرض کردم که نقد کنندگان ایشان با حفظ احترام خیلی زیاد برای زحمات و مرتبه علمی ایشان اقدام به نقد خیلی محترمانه برخی فرمایشات کرده اند، هدف حقیر تخریب نیست که شما خیال کرده اید. ولی خوب حالا در این مدت که فلسفه همه جایی شده و عرفان حسابی گل کرده بفرمایید تا بدانیم مردم ۵۰ سال پیش چطور زندگی می کردند و امروز وضع چیست؟ تازه شما که از تفسیرجناب علامه میگویید بفرمایید چقدر از آن تفسیر مفصل بر اساس آموزه های فلسفی و چقدر آن از فقه است؟ افراد اگر شان و منزلتی هم دارند از طریق علوم وحیانی است، و خدمات آنها هم در این راستا قابل تقدیر است. فلان کس که بیش از صد کتاب در نجوم و ریاضی و اینها دارد تحقیق کنید در عالم علمایی مثل او زیاد هستند (و بودند). ولی تا اعتقادات انسان صحیح نباشد سایر اعمال او هم ارزش زیادی ندارد. در عرصه توحید ونبوت و فقه دین خدا چه کرده اند که علمای قبلی یا معاصر (بدون فلسفه و عرفان) نکرده باشند؟ آیا به نظر شما راه تفقه در دین و تدبر در قرآن باید “من در آوردی” یا “کشفی-ذوقی” باشد؟ آیا دین خدا اینطور به ما معرفی می شود؟ یا اینکه دین خدا صاحب دارد و مفسر و مجری دارد؟ آیا گفته اند بروید سرخود تدبر و تحقیق کنید؟ یا امر به تبعیت از هادی و امام کرده اند؟ کسی منکر تعقل و تدبر نیست، ولی تدبر و تعقل سرخود می شود شمس و مولوی! جناب قمشه ای فرد باسوادی هستند، ولی حیف است که نفس خود را برای تبلیغ گفته های شمس تبریزی و ملای رومی صرف می کنند، وقتی کلام ائمه معصومین علیهم السلام در خیلی مسائل مظلوم و متروک است! گریه کردن ما برای خودمان سرجای خودش محفوظ است، گریه بر مصائب اهل بیت علیهم السلام باعث رقت قلب و آرامش روح انسان می شود، کینه و زشتی را در دل انسان می میراند و بجایش محبت و صدق و صفا می آورد، سخت های دنیا را بر انسان آسان و مصائب دنیا راحقیر می کند، و برعکس مقامهای اخروی را متذکر می شود و انسان به تبعیت از آن مظلوم تشنه لب یکه و تنها به سمت لشگر ابلیسها و دامهای آن حمله ور می شود و با تکیه بر الگویی چون حضرت قمربنی هاشم علیه السلام آب زلال از کف دست ریختن می آموزد، چون حتی در تشنگی و نوشیدن آب هم باید به امام اقتدا کرد. گریه بر آن حضرت رحمت خداست که شامل حال بندگان می شود، احمقها فکر می کنند که این کار از آنهاست، آدمها اهل عقل و بینش می دانند که اگر لطف الهی و نگاه مهربان حضرت صدیقه طاهره سلام الله علیها نبود هرگز این چنین فضیلت و فرصتی به آنها داده نمی شد که اشکی از چشمهای آنها جاری شود در این مصیبت عظیم. آنها که اهل معرفت باشند قدر این اشکها را با در و گوهرهای زمینی هم برابر نمی دانند، و همه کاری می کنند که خداوند این توفیق را از آنها نگیرد، نه اینکه بگویند ولش کن ما اول باید به حال خودمان گریه کنیم! شما یک حدیث بیاورید که گفته باشند کسی به حال خودش گریه کند همینطوری! مقام خوف و خشیت بدون ذکر حضرت سیدالشهدا علیه السلام اصلا بدست نمی آید. وقتی انسان فکر می کند که آن چکیده همه خلقت و بعثت ۱۲۴ هزار پیامبر و نور چشم حضرت سیدالمرسلین صلی الله علیه و آله و سلم چطور خود را در مقابل امر خداوند کوچک شمردند و به زیر سم اسبان ملاعین رفتند تا رضای او حاصل شود، آنوقت است که به حال خودش واقعا گریه می کند که چقدر در مقابل خدای خودش متکبر و خودخواه است! ان الانسان لربه لکنود. یا ایهاالانسان ما غرک بربک الکریم!؟ اینها یاد آدم می آید، اینجاست که گریه بر خودمان حاصل می شود، وگرنه هروقت برخودمان گریه کنیم درو اقع بر دنیای خودمان گریه می کنیم که چرا زندگی ما اینطور شده و چرا اینکار کردیم و اینطور شد. خدا وکیلی غیر این است؟ اگر مولوی و شمس و به تبع آنها آقایان سخنران از چنین معارفی محروم هستند، ما چرا خودمان را دنباله رو آنها قرار دهیم! بیایید فکر کنیم چه چیزی در این گریه هست که همه اهل آسمانها و زمین را به گریه وادار می کند؟ چرا باید چشم حضرت امام رضا علیه السلام زخم باشد از گریه؟ چرا حضرت صاحب الزمان علیه السلام صبح و شام خون گریه می کنند؟ آیا این ذوات مقدسه از ما عاقلتر نیستند؟ آیا آنها کاری می کنند که عبث باشد؟ آیا آنها برترین اعمال را نمی شناسند؟ آنها خوب می دانند که عملی بالاتر از این گریه نیست، پس در این امر کوتاهی نمی کنند. ولی دشمنان آن حضرت با الفاظ به ظاهر زیبا می خواهند ما را از این فیض دور کنند: زین لهم سوء اعمالهم! ما را شبیه نواصب و دشمنان قسم خورده آن حضرت می خواهند! ما چرا حواسمان نیست؟ من از شما دعوت می کنم جناب مصطفی همین امشب در خلوت برای خودتان گریه کنید اگر توانستید! بعد بروید در مجلس ارباب بی کفن آنجا گریه کنید، بعد که آمدید بیرون انصاف بدهید که ارباب به گریه شما نیاز نداشت، بلکه شما به آن گریه نیازمند بودید چون طفلی که به پستان مادر نیاز دارد! من و شما بدون این گریه ها طعمه شیاطین و نفس اماره می شویم جان برادر. صلی الله علیک یا اباعبدالله، لعن الله من قتلک، لعن الله من ظلمک، لعن الله من نصب لک الحرب

    • مصطفی
     مصطفی says:

     Thumb up 0 Thumb down 2

     استفتا کننده اسم آقای صمدی رو نبرده بودند..اما تیتر این سایت این بود:استفتا درمورد شرکت در جلسات آقای صمدی و اسم آقای صمدی رو برده شده بود.و ما هم الآن با دیده ی حسن ظن میگوییم که انشاء الله دروغ نگفته اید.ولی باز میگوییم:یا ایها الناس اتقو ربکم ان زلزله الساعه شیء عظیم.حج أیه ی ۱

    • محمد
     محمد says:

     Thumb up 2 Thumb down 1

     شما هم از قول من به آقای صمدی که از او دفاع می کنید این حدیث از امام صادق علیه السلام را تذکر بدهید، حضرت فرمودند: هرکس در کفر قاتلین و ظالمین در حق ما شک داشته باشد “او خودش کافر است”. به آقای صمدی حالی کنید (و همفکران ایشانش) که خداون به کفار وعده جهنم داده است و ان الله لا یخلف المیعاد. به ایشان بگویید تفسیر به رای و خیالبافی راه به جایی نمی برد. بجای بیان کفر و الحاد قاتلین آن مظلوم تشنه لب وقت خودش را صرف اراجیف بافی نکند که از ته آن شمر وارد بهشت شود. نگوید آقا گفته اند اینها رادر میان مردم نگویید که مال خواص است، بگوید چون آقا این چیزها را گفته من دیگر با آقا کاری ندارم. مگر دین خدا ظاهر و باطنش باهم تضاد دارد آخر؟ مگر دین خدا سرشوخی و سرکاری با مردم دارد؟ مگر دوربین مخفی است؟ شوخی گرفته اید دینی را که خون مطهر حضرت اباعبدالله علیه السلام پای آن ریخته شده؟

    • مصطفی
     مصطفی says:

     Thumb up 0 Thumb down 3     این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

    • محمد
     محمد says:

     Thumb up 1 Thumb down 0

     شما بطور کلی شیعه آقایان هستید نه؟ یک نفری یک نظری داشته و بعد برگشته! چه به نفع فلسفه باشه و چه به ضرر اون فرقی نداره! اگر جهت برگشت مطابق با ثقلین شریف باشد بسیار مبارک و اگر در خلاف آن باشد بسیار نامبارک است. علما و فقها و چهره ها هرچند خیلی عزیز هستند ولی حجت نیستند عزیز من! روش ائمه معصومین علیهم السلام در این مسائل کاملا آشکار و بدون شبهه است. هرچه شبهه و شک است از طرف مدعیان وارد شده جهت ایجاد فضای جولان دادن برای خودشان! مگر می شود که ۱۲ امام معصوم راه مردم را واضح و آشکار مشخص نکرده باشند و امروز ما نتوانیم راه را بیابیم؟ و مگر می شود که خداوند علمایی خالص و پاک نهاد را برای رساندن کلام آنها به ما مقدر نکرده باشد؟ حتما هدایت الهی با همه سختی های آخرالزمانی برای ما مهیا شده و حجت بر همه ما تمام است.

    • مصطفی
     مصطفی says:

     Thumb up 0 Thumb down 1

     آقا محمد همین نقدهای آقای وکیلی حفظه الله بر مکتب تفکیک و منانظره های او حجت روشنیه بر ناصواب بودن این مکتب.

    • محمد
     محمد says:

     Thumb up 0 Thumb down 1

     اول اینکه بنده به مکتب تفکیک و غیر اون اصلا کاری ندارم. ملاک از نظر حقیر فقط ثقلین هست و بس! هرکسی از هر مکتبی چیزی بگه که مطابق ثقلین باشه روی چشم من جا داره! و هرکس از هر مکتب چیزی بگه که مطابق اونها نباشه، با احترام یا با شدت (بسته به نوع و گرایش حرف) ردش می کنم که دستور همینه که رد کنیم و هرگز نپذیریم. آقای وکیلی و امثال اونها اول برند انتقادات به گرایشهای خودشون رو جواب منطقی و استدلالی صحیح از قرآن و حدیث بدون تفسیر به رای و طبق گفته معصومین و مطابق با عقل سلیم (و نه عقل سفارشی که فقط خودشون دارند و بقیه از اون محروم هستند) رو پاسخ بدهند و مکتوب و مستند در همه جا پخش کنند، بعد می تونن درباره مکاتب دیگه داد سخن بدهند. گفته های امثال ایشان از نظر حقیر ارزشی ندارد. شما هم خود دانید که از چه کسی تبعیت و طرفداری کنید، ولی این دلیلی که آوردید اگه درست باشه باید گفت که از زمان معصومین علیهم السلام تا همین امروز علمای خیلی زیادی بر علیه فلاسفه و صوفیه و عرفای کاذب کتابها و مطالب زیادی گفته و نوشته اند که هیچ یک درست پاسخ داده نشده و همیشه با سلاح تجهیل و فرار با اونها رفتار شده، اگر ادعای شما درست باشه باید گفته فاتحه بر فلسفه و عرفان! اینکه یک نفر اومده نقد کرده هم شد دلیل بطلان؟

    • مصطفی
     مصطفی says:

     Thumb up 0 Thumb down 1

     اولا فقط یک نفر نقد نکرده و علاوه بر نقد پاسخ هم به ایرادات وارده بر فلسفه داده شده.ثانیا اگه بعضی از ایرادها هم بر فرض وارد باشه چرا از ریشه باید کل فلسفه رو بزنیم و به قول شما تا آخر عمر چشم بر کتب فلاسفه نیندازیم و آنهارا سفاهت خوانیم العیاذ بالله.آخر این چه منطقیه؟من هی میخوام با شما بحث نکنم ظاهرا نمیشه.شما که اینهمه دم از مکتب و ثقلین میزنید و حضرت علامه رو به خاطر جاهل خواندن مذمت میکنید چرا؟لم تقولون ما لا تفعلون؟بره چی آقای صمدی و عطار و مولوی رو لعن میکنید و کارتونو با حدیث امام توجیه میکنید؟پیامبر با یهود و مشرکین!آیا این کارو میکردند؟

    • مصطفی
     مصطفی says:

     Thumb up 0 Thumb down 2

     رد فلسفه اسلامی و الاهی توسط امام رضا؟؟؟؟به خاطر همینه که میگم دارید ظاهرگرایی میکنید.
     مرحوم … و … و … از شما و امثال شما درس خوانده تر بودند و بر فقه الحدیث
     تسلط داشتند که رفتند دنبال فلسفه.
     درسته مرحوم بهجت فلسفه رو خطرناک میدانستند اما خود اسفار خوانده بودند.چه ربطی داره به بطلان فلسفه.توصیه میکنم برید کرامات … رو بخونید و بعد برید سخنشونو درباره ی ابن عربی بخونید که او را بس ستوده اند.من تقلید نمیکنم اما میگم سخنان اینها که اینهمه کرامت داشتند به صواب نزدیکتره یا کسانی که چند سالی بیشتر فلسفه نخوانده میان و با فلسفه مخالفت میکنند.اگر میخواید ابن عربی رو نقد کنید اول برید پنجاه سال در علوم مختلف درس بخونید بعد.من نه پیرو ابن عربی هستم نه پیرو …من هم مثل شما پیرو معصومین هستم و بس.

    • محمد
     محمد says:

     Thumb up 1 Thumb down 1

     می دانم که خیلی ها نقد کرده اند، خود حقیر هم عرض کردم از مکتب تفکیک و غیرآنها تبعیت نمی کنم! اینهم یک نوع نقد است دیگر! بله پاسخ هایی داده شده که چرا فلسفه خوب است و…. اما زیاده روی ها افراطهای بی معنا را چه کنیم؟ متوقف دانستن فهم قرآن و حدیث را بر مطالب ابن عربی و ملاصدرا کجای دلمان بگذاریم؟ هر علمی که ریشه وحیانی نداشته باشد در شرایط مناسب و با رعایت احتیاط و تقوی می تواند از جهاتی مفید واقع شود، هرچند که فایده آن برای ایمان فرد شاید خیلی زیاد نباشد و همیشه خطر عجب و غرور و انحراف دل را هم به همراه دارد. کسی هم نگفته که در فلسفه را باید بست بطور کلی! وقتی می گویند هرکس فلسفه نخوانده قرآن و حدیث نمی فهمد باید در پاسخ چنین گستاخی جسورانه ای گفت که اصلا دین خدا نیازی به فلسفه بافی ندارد، و لذا اصلا نگاه هم به کتاب آنها نمی کنیم تا ریشه این حرف باطل سوزنده شود. وگرنه اطلاع از مهمات و اصول فلسفی برای علمای دارای شرایط ضرر ندارد و می تواند در بحثها و استدلالات منطقی آنها استفاده شود (خصوص علیه فلسفه بافیهای افراطی!). لعن کردن عطار و مولوی اگر از جهت آن باشد که ادیب و شاعر هستند و دارای اشعار خوب و مطالب جالب توجه (مثل سایر شعرا) باطل است، خیلی رک می گویم مطالب قابل استفاده در کتاب مولوی هست. در کتاب عین الحیاه علامه مجلسی رحمه الله اشاره ای شده به فیل دیدن در تاریکی که البته من نمی دانم این داستان اصلش را مولوی ساخته یا ریشه دیگری دارد، ولی فرض آنکه از مولوی باشد جناب علامه هم از آن استفاده ای کرده به عنوان مثال و اسمی هم از مولوی نیاورده، حال آنکه ایشان با ملای رومی مخالفت شدید دارد. پس این خود یک دلیل مستند که می شود از مثلها و گفته های خوب و عاری از انحراف استفاده کرد، ولو از منافق باشد! اما لعن کردن مولوی و عطار و امثال آنها! شما خود را به خواب می زنید؟ چندبار حدیث امام رضا علیه السلام و امام هادی علیه السلام نقل شده در خلال این بحثها! هرکس نام صوفیه در نزد او برده شود و آنها را به دل و زبان انکار نکند از ما نیست، آیا این حدیث از حضرت امام رضا علیه السلام هست یا خیر؟ آیا ایشان حجت خدا هستند یا خیر؟ آیا عطار و مولوی صوفی هستند یا خیر؟ ۲*۲ می شود ۴! لعن کردن آنها بابت تعریف و تمجیدهای آن چنانی از خلفاست. حدیث: اگر در دل جبرئیل و میکائیل علیهما السلام ذره ای محب آن دونفر اولی باشد خداوند آنها را به جهنم می افکند! من چه خاکی بر سرکنم که شما راضی شوید؟ نظر شما را جلب کنم یا نظر امام رضا علیه السلام را؟ چیزی بگوییم که مردم را خوشاید یا خالق بی همتا را؟ حضرت امام هادی علیه السلام کل فرقه های صوفی را دشمن خود دانسته اند! من آیا شیعه هستم یا خیر؟ آیا تبعیت فکری از ائمه معصومین علیهم السلام واجب نیست؟ خوب ۱۲۴ هزار پیامبر و ۱۲ امام چیزی درباره وجوب آموزش فلسفه نگفتند، حالا میگویند باید فلسفه از این که هست خیلی بیشتر شود (خدا رحم کند)، و لابد باید جلسات درس کلام و فقه معصومین علیهم السلام به خاطر فلسفه محدود شوند (که خیلی وقت است شده)! پیامبر به آن عظمت خودشان با آن دل رحیم و لطیف گروه هایی را لعن فرمودند، از جمله صوفیها را! شما بفرمایید موضع درست کدامست.

    • محمد
     محمد says:

     Thumb up 2 Thumb down 0

     راست گفتی برادر عزیز من خیلی دم از ثقلین می زنم ولی خالی هستم از واقعیت این مکتب. بحث برای کشف حق خیلی مبارک و خوب است، از این بحث با رعایت انصاف و ادب دوری نکنیم. بحث برای برتری طلبی و کسب اسم و شهرت مذمت شده و از ابزارهای شیطان است. اگر بحث ما از دومی است حتما ترک کنید، و کنیم. ولی بنده امید دارم از اولی باشد. من شما را دعوت می کنم از هر چیزی که در مکتب آل الله علیهم السلام نیامده پرهیز کنید و مراقبت شدید داشته باشید که ناخالصی ایمان انسان بسیار خطرناک است. بنده در سالهای گذشته عمرم از این بابت خیلی آسیب دیده ام. همه دیده اند، ولی خیلی ها نمیدانند ریشه گرفتاریهاشان کجاست. والعصر، ان الانسان لفی خسر، الا الذین آمنوا و عملوالصالحات و تواصوا بالحق و تواصوا بالصبر. هرکس ایمانش را درست نکند، عملش را صالح نکند، اهل حق نباشد و صبر پیشه نسازد دچار خسران می شود (یعنی آخرت ندارد). در همه بندهای بعد از کلمه “الا” اشاره مستقیم به اهل بیت علیهم السلام است. ایمان بدون آنها معنا ندارد، عمل صالح بدون آنها شناخته نمی شود، بدون آنها حق اصلا پیداشدنی نیست، و صبر را باید از آنها آموخت. بقیه مردم بیچاره هستند.

    • محمد
     محمد says:

     Thumb up 2 Thumb down 1

     اگر منظورتان اشاره حقیر درباره فرمایش حضرت امام رضا علیه السلام است آن مطلب نسبت به صوفیه گفته شده و بسیارهم صحیح ودقیق است. اما درباره فلسفه اول اینکه فلاسفه بزرگ زمان با آن حضرت مناظره کرده و اسباب خنده حضار شدند، و ثانیا اینکه فرمایشات و هدایت های الهی ایشان باطل کننده بسیاری از گفته های فلاسفه امروزی است، حال شما آنرا فلسفه اسلامی یا الهی می دانید و از کرامات و اسم ها و شخصیت ها نام می برید و ما را حواله میدهید به ۵۰ سال مطالعه، و البته آنها که همه عمر مطالعه کرده اند را نیز جاهل فرض می کنید و لابد خیال می کنید مثلا آیت الله وحید یا صافی و امثال آنها از فلسفه چیزی نمی دانند و اصلا توان درک آنرا ندارند و استعداد فلسفی نداشته یا به اشتباه آنرا کنار گذاشته اند یا چیزی مثل اینها! در گفته های فلاسفه و طرفداران استقلال و حجیت عقل برای درک مسائل اعتقادی ضد و نقیضهای بسیاری هست و خود آنها با هم اختلافات اساسی بسیاری دارند که خود نشان می دهد این راه بسیار خطرناک است و فایده آن کمتر از ضررهای احتمای آنست و هرکسی نباید وارد این گود شود مبادا که ایمان خود را از کف بدهد (بجای آنکه چیزی به دست بیاورد). حتما فلاسفه حرفهای عقلانی خوبی هم دارند و از معلومات وحیانی هم خالی نیستند، ولی آنچه مکتب از ما می خواهد خلوص است و اقتداء به امام معصوم است نه غیر آن. ابن عربی که وضعیت خیلی روشنی دارد و همان ضد و نقیض بافیهایش مشخص می کند که اهل حق نبوده و نیست و چه بسا دشمنی آشکاری هم با حق و حقیقت داشته. اینهم از بدبختیهای آخرالزمانی است که حتی علما هم گرایشهای مختلف دارند و تشخیص درست ونادرست اینقدر سخت شده است. بنده از باطن چیزی نمی دانم، پس چاره ای جز ظاهرگرایی نیست! شما که ما را به غیبت هشدار میدهید چرا تهمت می زنید؟

    • مصطفی
     مصطفی says:

     Thumb up 0 Thumb down 2

     نمیدونم.اما به نظر من شاید گفته های شما درباره ی آقای وکیلی غیبت بود.

    • محمد
     محمد says:

     Thumb up 2 Thumb down 1

     آیا گفتن چیزی که افراد خودشان در منابر آنرا جار می زنند و نقد آن می شود غیبت؟ اگر اینطور باشد که خود جناب وکیلی اول غیبت کرده اند و شما هم نقل کردید! ایشان و افراد دیگر می آیند نظرات خود را می گویند و مخالفان خود را نقد می کنند، و مطالب هم برای کسی مخفی نیست! هرکس اندکی جستجو کند به چشم خود می بیند.

     من در خلال بحثها چندین مرتبه گفته ام و بازهم تکرار می کنم، با آن قسمت از مطالب و کتب آقایان فیلسوف و غیرآنها با هر گرایشی به عرفان و تصوف و اینها که مخالفت آشکار یا ضمنی با مکتب اهل بیت علیهم السلام نداشته باشد “اصلا کاری ندارم”، نه تاییدشان می کنم و برایشان هورا می کشم، و نه محکوم و نقد می کنم. اولی چون چیزی نیست که در کتب سایر علمای نباشد و متاسفانه از این قسمت کارهایشان برای توجیه قسمت ناسالم آن استفاده می شود، و اگر این را متعمدا انجام دهند، یعنی بخواهند با نقل مطالب مکتب برای خود آبرو و نامی درست کنند تا در فرصت مناسب حرفهای خودشان را به خورد خلق الله بدهند بدون اینکه من قضاوتی کرده باشد حدیث داریم که چنین کسانی اهل جهنم می شوند! و الله العالم.
     اما آن بخش دوم که از نظر حقیر ناسالم است در حد توان و بضاعت آنرا نقد و با آن مخالفت می کنم، مگر به استدلال صحیح از مکتب ثقلین یا عقل سلیم (بازهم تابع مکتب) برمن ثابت شود که اشتباه کرده ام که در آن صورت برگشت از راه غلط واجب است. و محکوم نکردن آنهم به دلیل همراهی آن مطالب با مکتب است، نه بخاطر اینکه جناب علامه نوشته اند! علاقه و محبت خیلی وافری به جنابان شیخ صدوق، شیخ مفید، شیخ طوسی، علامه حلی، و علامه مجلسی رحمهم الله دارم، ولی این مانع از آن نیست که نقد صحیح و منصفانه کارهای ایشان را نیز نپذیرم. دین خدا به حدی عظمت و اهمیت دارد که حضرت اباعبدالله علیه السلام آنطور خود را فدای آن کردند! ذکر چند اشکال و ایراد چند نقد به کلام علامه مجلسی یا شیخ صدوق علیهما الرحمه باعث خدشه به اعتبار آنها نیست چون آنها در راه مکتب کار کردند و این حجت است، و تکلیف به حد وسع است نه در حد عصمت! نمی شود توقع داشت علامه مجلسی مثل امام معصوم باشد! بلکه همینکه ایشان دچار خطاها یا نظراتی می شوند که بعضا با مکتب ۱۰۰% مطابقت ندارد نشان دهنده اهمیت پرهیز از شخصیت پرستی و رد حجیت هرکسی به جز ذوات مقدسه ۱۴ معصوم علیهم السلام است.

     این نکته را قبلا گفته ام باز تکرار می کنم، در سالهای نه چندان دور بنده مدح مولوی می کردم! بنده هم متاسفانه فریب قرآن فارسی بودن آنرا خورده بودم (که خداوند بر من ببخشد). و اگر نه به مدد کلام حضرت امام رضا علیه السلام و مکتب امام صادق علیه السلام بود، امروز شاید از شما هم بیشتر دلسوز آنها بودم. ولی به لطف انوار الهی آن ۱۴ حجت برگزیده خداوند به انواری از هدایت قرآن دست یافتم و آنگاه به چشم یقین دیدم که کتاب مولوی قرآن که نیست بماند در خیلی جاها ضد قرآن است! وقتی مولوی به صراحت حدیث شریف سفینه را تحریف کرده، چه اعتباری که بقیه حرفها را از سر صدق گفته باشد؟ کسی که حرمت کلام نبوی را نگه ندارد، دلش بحال ما سوخته؟ یا نادان است، یا منافق، و در هر دوصورت دوستی او سودی ندارد.

    • مصطفی
     مصطفی says:

     Thumb up 0 Thumb down 0

     آقا.محمد.یک جایی تو این سایت.شخصی بنام فرامرز اگه اشتباه نکنم که عکسم داشت در اولین نظر اون قسمت آیه ی الذین یستمعون القول فیتبعون احسنه رو آورده بود و شما در چند نظر پایین تر گفتید که این آیه طبق روایتی منظورش اینه که سخن را همون طور که میشنوند نقل میکنند(اگر اشتباه نکنم).اما باید بگم منظور معصوم
     تفسیر مصداقی بود و از قبیل جری و تطبیق بوده.مثل آیه ی نقص زمین از اطراف که روایت شده منظور از دست دادن عالمه.که این از قبیل ذکر نمونه است نه اینکه تفسیرش منحصر به این باشه.اگر پیدا کردیدش درستش کنید.به هر حال اینها نظر منه که انشاء الله شماهم تصدیقش میکنید.این آخرین نظر من بود.در پناه حق باشید.یا علی.

    • محمد
     محمد says:

     Thumb up 2 Thumb down 1

     جناب مصطفی اگر منظورتان از محمد حقیر هستم، درمورد آیه شریفه که نقل شده در تفاسیر و احادیث آمده که بهترین کلام بدون شک و تردید کلام ۱۲ امام از ذریه حضرت سیدالمرسلین صلی الله علیه و آله و سلم است، و حرف بقیه مردم در مقایسه با حرف آنها اصلا حرف نیست! این بشارت به کسانی داده می شود که در میان همه صحبت ها و چیزهایی که می شنوند تابع بهترین نظر می شوند، بهترین و بالاترین حرف را می پذیرند و تابع آن می شوند. این حرف جز از خداوند متعال از سوی چه کسی می تواند باشد؟ اول از همه قرآن است و بعد حرف آورنده قرآن است و بعد حرفی که دارندگان علم کامل قرآنی فرمایش کرده باشند. این نظر حقیر درباره آیه شریف است، و منظورش این نیست که مثلا حرف گروه های مختلف مردم را بشنویم و یکی را که از بقیه بهتر باشد انتخاب کنیم، چون اصلا معلوم نیست که بهترین مردم هم به سبیل هدایت واقعی باشد، کما اینکه امثال ارسوط و افلاطو و بسیاری از امام های ساختگی داریم که هیچ یک بر سبیل صحیح و صراط مستقیم نبوده و لایق تبعیت هم نیستند. تنها حالت آنست که بگوییم حرف کسی را بپذیریم که حرف همان منبع اول یعنی ثقلین شریف (خلاصه کلام) را بگوید که در این صورت پذیرش و تبعیت آن کلام در حد واجب است. مشکل در اینست که سلیقه و عقل آدمها در نتیجه تربیت های مختلف “احسن” را در حالت های مختلفی تصور می کند، و هرکس فکر می کند آنچه خودش خیال کرده صحیح است، حتی در هنگام برداشت از منبع ثقلین هم همین درد وجود دارد.