+ افزایش اندازه | - کاهش اندازه

عضویت در کانال تلگرام

آقای صمدی آملی : یزید و قاتلان امام حسین علیه السلام هم به بهشت می روند!+فایل صوتی

آقای صمدی آملی : یزید و قاتلان امام حسین (علیه السلام) هم به بهشت می روند!+فایل صوتی+متن سخنان

 

قواعد فلسفی و عرفانی با منشا و مبناهای ذوقی و من عندی ، به طرق مختلف انسان را به انحراف فکری می کشاند! اساسی ترین مشکل مدرسه فلسفه و عرفان مصطلح، خود بنیادی نظری و اعتقادی و بی توجهی و بلکه مخالفت با  تعالیم برهانی و عرفانی اصیل و صحیح اهل بیت علیهم السلام است. این خود بنیادی  و بی توجهی و عدم پایبندی فلاسفه و عرفا به آموزه های اهل بیت علیهم السلام، در عرصه های گوناگون اعم از اصول و فروع دین خود را نشان می دهد.

 

 حضرت استاد صمدی آملی آیت الله صمدی آملی داوود صمدی آملی

در راستای بسط و تشریح نظریه فلسفی و عرفانی وحدت وجود و مبانی ابن عربی  که معتقد است فرعون طاهر و مطهر از دنیا رفت و گوساله پرستی قوم موسی عین خدا پرستی بوده و همچنین برخی که میگویند شیطان رئیس الموحدین به شمار می رود ، شمر و عمر سعد و یزید هم در زمره بهشتیان قرار گرفتند.

 

آقای صمدی آملی شاگرد خاص و برجسته جناب آقای حسن زاده آملی در سخنانی  با ذکر مقدماتی فلسفی و عرفانی  به تبرئه و تطهیر قاتلان ابا عبدالله الحسین علیه السلام پرداخته و اظهار میدارد در حالی که در قیامت همه منتظر به جهنم رفتن شمر و یزید و عمر سعد هستند، مشاهده می شود که امام حسین دست اینها را گرفته و به بهشت می برد!

 

 

کلیاتی از بحث آقای صمدی آملی :

آقای حسن زاده اعتقاد دارند که ماهیت هم تشکیکی است . که منشا این سخن اسفار ملاصدرا است . اگر این قضیه که می فرماید عین ثابت را می شود عوض کرد ثابت باشد ، آنوقت می بینیم قبل از اینکه ما برویم بهشت ، یزید و یارانش رفته اند .

 

حتی آیه قرآنی که با این معنا در تضاد است با تفسیر انفسی حل می شود . مردم بیچاره دارند آنها را لعنت می کنند. همه می خواهند شمر و قاتلین را دور کنند ولی امام حسین علیه السلام می گوید بیا!

 

 

ای عزادار این لعنت کردن ، کمال برای خودت است. با لعن کردن ، خودت به کمال می رسی. آنها(شمر و یزید و…) که دین و ناموس خدا را نابود نکردند .

 

آنها در روز قیامت برهان اقامه میکنند! و می گویند: اگر من نبودم شما عزاداری نمیکردید.الان ما چقدر باید متشکر شمر باشیم . اگر شمر قتال با سید الشهدا (علیه السلام) را رها می کرد چه میشد؟ حالا حضرت (علیه السلام) چند سال بیشتر عمر میکرد!

 

جناب نوح ۹۰۰ سال زحمت کشید ۷۰ نفر و امام حسین ۷۲ نفر ولی شمر با این کارش این همه خیل عزادران را جذب کرد!

حالا می بینید حق شمر هم هست اینهمه بالا بیاید. استعدادهایی در آنها (شمر و یزید و…) دیده میشود که معلوم میکند آنها هم چیزهایی دارند!

بله بله؛ منتها آن که در ذهن ما هست که جهنم آنها، این حرفی نیست؛ آری این عین ثابتش تا عوض بشود جان را به لب می آورد؛ …

 

 

برای دانلود فایل صوتی سخنان آقای صمدی آملی بر روی لینک زیر کلیک کنید :

دانلود با لینک مستقیم  |  لینک کمکی  [حجم = ۳٫۱ مگابایت]

 

برای دانلود فایل صوتی کل سخنان آقای صمدی آملی در جلسه ی مورد نظر بر روی لینک زیر کلیک کنید :

دانلود با لینک مستقیم  |  لینک کمکی [حجم = ۱۰٫۶ مگابایت]

 

برای دانلود و مشاهده متن سخنان آقای صمدی آملی بر روی لینک زیر کلیک کنید :

دانلود با لینک مستقیم  |  لینک کمکی [حجم = ۱۲ کیلوبایت]

156 پاسخ
 1. ت
  ت says:

  Thumb up 2 Thumb down 12  این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

  پاسخ دادن
  • من
   من says:

   Thumb up 1 Thumb down 7   این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

   پاسخ دادن
   • ناشناس
    ناشناس says:

    Thumb up 6 Thumb down 2

    اقای من در مورد اشکالات اعتقادی ابن سینا در این سایت مطالبی نوشته شده علاوه بر اینها در موضوع طب ابن سینا در اکثر ترکیبات داروی بعد از کوبیدن گیاهان و الک کردن انها با شراب کهنه انگور خمیر می کرده و سپس با عسل معجون می کرده در صورتیکه در روایات طبی در صورت اضطرار خوردن گوشت خوک و خون و مردار به اندازه رفع اضطرار اجازه داده شده ولی تحت هیچ شرایطی خوردن مشروبات الکلی اجازه داده نشده بدلیل اینکه زایل کننده عقل است.
    اقای من می دانید که ابن سینا از بیماری قولنج فوت کرد در صورتیکه شاید اگر به خواص گیاه سنا که مورد تاکید رسولخدا(ص) و معصومین(ع) بوده اهمیت می داد شاید می توانست خودش را معالجه کند حتی در کتاب مفردات قانون در طب خودش از ذکر خواص سنا امتناع کرده.
    ممکن است فردی مطلب دینی درستی را بگوید ولی در جایی مطلبی غلط را القا کند که باعث قطع سر دین شود، مقدار خوب و بد بودن برخی افراد مانند ایه خمر می باشد که خداوند فرموده : در خمر منافعی است ولی چون مضارش بیشتر است حرام می باشد.

    پاسخ دادن
    • محمد رضا صارمی
     محمد رضا صارمی says:

     Thumb up 1 Thumb down 6     این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

     پاسخ دادن
 2. من
  من says:

  Thumb up 4 Thumb down 12  این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

  پاسخ دادن
  • حمید رضا
   حمید رضا says:

   Thumb up 5 Thumb down 1

   اسلام شیعه که فلسفه و عرفان نداره شاید اسلام شما داشته باشه!
   مولایم امام حسن عسکری علیه السلام میفرمایند :
   علماء آنان بدترین خلق خدا بر روی زمین اند , چون تمایل به سوی فلسفه و تصوف دارند. به خدا سوگند آنان از دین منحرف , و از کسانی اند که در پی تحریف دین و مطالب آن میباشند…
   (حدیقه الشیعه ۲۶۲ , سفینه البحار ۵۷/۲ , اثنا عشریه شیخ حر عاملی ۳۳ , مستدرک الوسائل ۳۸۰/۱۱)
   اگر ادعاتون میشه , تسلیم کلام معصوم علیه السلام بشوید.
   ریز و درشت فلاسفه طبق این حدیث دشمنان خداوند هستند ,
   چرا خودتون رو به نفهمی میزنید ؟
   شما فقط شخصیت زده اید و دربند شخصیتهای دنیوی اشخاصید.
   مگه امام معصوم علیه السلام اسم فلسفه و تصوف رو نیاوردن ؟
   اسم آوردن , دیگه از این واضح تر بفرماید دنبال فلسفه و عرفان نروید ؟
   آیا از فلسفه ی به قول شما اسلامی خبر نداشته است ؟
   امام المتقین علی علیه السلام میفرمایند: راس کل خطیئه حب الدنیا
   چقدر دنیا ارزش داره که جلوی امام معصوم میایستید ؟
   آیا کلام امام حسن عسکری کلام رسول الله علیهما السلام نیست؟
   پس چرا زیر پاتون میزارید ؟
   آیا از خدا نمیترسید ؟
   کلام حجت خداوند بر ما حجت است.
   لابد فکر میکنید که فلانی این حدیث رو دیده و تو از اون بیشتر میفهمی ؟
   باید بگم اونها آدمهای متکبری هستند بنابراین من از اونها بیشتر میفهمم
   چرا که خداوند توفیق داده.
   المعرفه صنع الله معرفت کار خداست(روایت)

   پاسخ دادن
  • جانم حسین
   جانم حسین says:

   Thumb up 2 Thumb down 0

   آقا حمیدرضا برادر بزرگوارم خیلی خوب جواب شما رو دادند . امام معصوم صریحاً فلسفه و عرفان رو مذمت فرمودند . ولی اگر نظر شما عرفا باشه نعوذ بالله امام معصوم رو هم بله !!! اما من فقط میخوام بگم شما که به قول خودت فرمایشات صمدی آملی رو گوش نکردی پس بهتره نظر ندی . یا شهامت داشته باش گوش کن و تغییر روش بده یا وقتی میخوای در جهل خودت بمونی ، دیگه دفاع کردن و دست و پا زدن بیجاست . فایل صوتیش رو این سایت زحمت کشیده گذاشته ، شما گوش نکردی اونوقت میگی این وصله ها به علما نمی چسبه ؟! این حرف رو در صورتی باید میزدی که مخاطب شما حرف بی مدرکی زده بشه . نه اینکه دلیل بیاره و تو نخوای ببینی !!! واقعا که عارفید !

   پاسخ دادن
 3. من
  من says:

  Thumb up 2 Thumb down 13  این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

  پاسخ دادن
 4. حسين خليلي
  حسين خليلي says:

  Thumb up 1 Thumb down 3

  اگر حکم بر مبنای اعیان ثابته است یعنی در مرتبه ی واحدیت که حقیقت وجود به ماهیت است و فاعلیت اسما در تجلی در قوالب مظاهر ماهیات متمایز میشوند – این اعیان از ازل تا ابد ثابت هستند و صورت عیتنی انچه ما در عالم شهادت با ان روبروییم و محسوس اند تنها اثرات و احکام اعیان ثابته می باشند و در این دستگاه فکری تحویل و تاویل جناب استاد عزیز از اعیان ثابته به شکل کلی تباین با اصول و پارادایم اصلی و بنیادی آن دارد . ضمن انکه ماهیت و وجود در فلسفه با انچه حکما و عرفا در باره وجود و ماهیات بحث می کنند نیز متفاوت است .

  پاسخ دادن
 5. علی
  علی says:

  Thumb up 0 Thumb down 13  این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

  پاسخ دادن
  • ناشناس
   ناشناس says:

   Thumb up 6 Thumb down 0

   دلت برای خودت بسوزه. چرا؟ به این دلیل
   این روایت از حضرت علی(ع) در باره کسی می باشد که در راه حق و صراط مستقیم می باشد نه کسانیکه راهشان باطل است علی اقا این ضرب المثل را شنیده ای ” اول برادریت رو ثابت کن بعد ادعای ارث کن” شما اول ثابت کنید که در مسیر حق هستید بعدا خودتون رو مصداق کلام حضرت علی(ع) بدانبد.
   ” خدایی هم هست که باید اون بشید” این جمله شما هم یکی از ادله باطل بودن شما وحدت وجودیها می باشد علی اقا ما مخلوقیم حتی معصومین(ع) هم مخلوقند و خداوند خالق است و مخلوق نمی تواند خالق شود اگر منظورت چیز دیگری می باشد از جمله بندی درست استفاده کن. خیلی منحرفید شماها
   سدیر گوید : به امام صادق (ع) عرضکردم : مردمی عقیده دارند که شما خدا و معبودید . امام فرمود : ای سدیر شنوایی و بینائیم ، پوست و گوشتم ، خون و مویم از ایشان بیزار است و خدا از ایشان بیزار باشد . اینان دین من و دین پدران مرا ندارند خدا در روز قیامت مرا با انها گردهم نیاورد ، جز آنکه برآنها خشمگین باشد ، سدیر گوید پس شما چه موقعیتی دارید ؟ امام فرمود : ما خزانه دارعلم خدائیم ما مترجم امر خدائیم ما مردمی معصوم هستیم خدای تبارک و تعالی به اطاعت ما امر فرموده و از نافرمانی ما نهی نموده است . ما حجت رسائیم بر هر که زیر آسمان و روی زمین است. (کافی جلد ۲ ص ۱۱ ش۶)
   ابوبصیرگوید: امام صادق(ع) فرمود: هر کس معتقد شود که خدا از چیزیست یا در چیزیست کافر است عرضکردم برایم توضیح دهید، فرمود: مقصودم اینستکه چیزی او را فرا گیرد یا او را را نگهدارد یا چیزی بر او پیشی گیرد . و در روایت دیگریست هر که گمان کند خدا از چیزیست، او را پدید آمده قرار داده و هرکه گمان کتد در چیزیست، او را در حصار قرار داده و هر که گمان کند بر چیزیست، او را قابل حمل قرار داده. (کافی ج۱ص۱۷۳ش۹)
   امام صادق(ع) فرمود: ذات خدا از مخلوقش جدا و مخلوقش از ذات او جداست و هر آنچه نام “چیز” بر او صادق باشد جز خدا مخلوقست، و خدا خالق همه چیز است، پر خیر و منزه است آنکه چیزی مانندش نیست و او شنوا و بیناست.(کافی ج۱ص۱۱۰ش۴)

   پاسخ دادن
   • سئوال
    سئوال says:

    Thumb up 0 Thumb down 3    این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

    پاسخ دادن
    • ناشناس
     ناشناس says:

     Thumb up 4 Thumb down 0

     اقای سئوال کسی مخالف تعقل و تفکر نیست ما می گوییم شما تفکرات و تعقلات خودتان را با کلام معصومین(ع) محک بزنید اگر موافق کلام انها بود قبول کنید و اگر مخالف و شبه دار بود قبول نکنید.
     اگر شما به ایات قبل از انا لله و انا الیه راجعون دقت کرده بودید متوجه می شدید که خداوند در باره افراد صالح سحن می گوید و مورد خطاب انا لله و انا الیه راجعون افراد صالح می باشند و چرا خداوند در سوره فجر فقط نفس مطمئنه را به سوی خود فراخوانده چون خداوند در سوره نساء ایه ۷۹ می فرماید “هر نیکى که بتو رسد از جانب خداست و هر بدى که بتو رسد از خود تو است ” این مطالب گواه این است که خداوند همه چیز را منتسب به خود نمی داند. مخلوق هیچگونه وحدت در ذات با خالق ندارد( سوره توحید).
     الله نور السماوات والارض امام معصوم(ع) فرمودنند معنی این ایه این است که خداوند هادی اهل زمین واسمان می باشد.
     در صورتیکه از دید شما این ایه وجه اشتراک خدا و نور و زمین و اسمان می باشد به همین دلیل باید به راسخون در علم(معصومین(ع)) مراجعه کرد.
     اگر برداشت شما از این جمله “داخل فی الاشیاء لا بالممازجه و خارج عن الاشیاء لا بالمزایله” معنی ظاهر ان می باشد و به ان اعتقاد کامل دارید باید بتوانید با رغبت یک بشقاب …. را تناول کنید.
     امام صادق(ع) فرمود: ذات خدا از مخلوقش جدا و مخلوقش از ذات او جداست و هر آنچه نام “چیز” بر او صادق باشد جز خدا مخلوقست، و خدا خالق همه چیز است، پر خیر و منزه است آنکه چیزی مانندش نیست و او شنوا و بیناست.(کافی ج۱ص۱۱۰ش۴)

     پاسخ دادن
    • حمید رضا
     حمید رضا says:

     Thumb up 4 Thumb down 0

     درباره آیات قرآنی که آوردید بهتره بجای رجوع به فلاسفه که حرفشون تاریکه , به عترت پیامبر صلی الله علیه و آله که کلامشان نور است و معلم کتاب خدا هستند و کسانی اند که قرآن , ایشان را و ایشان , قرآن را تایید می کنند , رجوع کنید.
     اشکال بزرگ فلاسفه اینه که قرآن را تفسیر به رای میکنند و طبق روایت چنین شخصی هلاک است.
     وقتی شما بروید و احادیث اهل بیت علیهم السلام رو درباره عقل بخونید اونوقت میفهمید باید به چه کسی رجوع کنید.
     و کسی نگفته که انسانها در یک حد و یک اندازه اند , این حرف شماست.
     ببین, مقدس ترین شخصی که پا به عرصه وجود گذاشته در برابر چهارده معصوم علیهم السلام به معنای واقعی هیچه.
     امیر المومنین علیه السلام میفرمایند علوم تمام انبیاء در برابر علم ما خاندان پیامبر , مثل مقدار آبی است که بال یک مگسی را به دریا زنند و در آورند.( بال یه مگس چقدر آب برمیداره)
     این از علم انبیا در مقابل علم چهارده معصوم علیهم السلام
     لطفا حدیث سربرگ این سایت رو با دقت بخونید و البته فکر کنید,
     درضمن تعبد در جاهایی مثل نماز صبح و … می باشد که باید اطاعت کرد و کسی نگفته که فکر نکن بلکه گفته شده تسلیم باش. آیا عقل نمیگه باید در برابر فرمان خدا تسلیم باشی ؟
     امیر المومنین حضرت علی علیه السلام میفرمایند :
     العقل ما عبد به الرحمن عقل آن چیزیست که خدای رحمن با آن عبادت میشود.

     پاسخ دادن
  • جانم حسین
   جانم حسین says:

   Thumb up 3 Thumb down 1

   ایها الناس از شما سؤال می کنم :
   انصافاً جواب عرفا در توجیه کفریاتشون جمله ای غیر از ” شما نمی فهمید ” بوده تا به حال ؟!

   پاسخ دادن
 6. محمد رضا صارمی
  محمد رضا صارمی says:

  Thumb up 1 Thumb down 5  این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

  پاسخ دادن
  • ناشناس
   ناشناس says:

   Thumb up 2 Thumb down 0

   رسـول خـدا (ص) فـرمـود: هـمـانـا خـداسـت و شـیـطـان ، حـق اسـت و بـاطـل ، هـدایـت اسـت و گـمـراهـى ، راه راسـت اسـت و نومیدى ، دنیاست و آخرت ، حسناتست و سیئات ، پس هر چه حسناتست از خداست و هر چه سیئاتست از شیطان لعنه الله .(کافی ج۳ص۲۵ش۲)
   خداوند، انبیاء ، چهارده معصوم(ع)،حضرت لقمان، جناب اصف بن برخیا ، حضرت سلمان، ثقه الاسلام یعقوب کلینی، ایت الله سید احمد خوانساری.
   ابلیس، فرعون، بلعم باعورا، ابوبکر، عمر، عثمان، معاویه، یزید و . . . ، ابن عربی، بایزیدبسطامی ، شمس ، مولانا و . . .
   با استناد به ایات حبط اعمال مشخص است که افراد مذکور در گروه ابلیس عاقبت تباهی دارند.

   پاسخ دادن
 7. محمد رضا صارمی
  محمد رضا صارمی says:

  Thumb up 7 Thumb down 21  این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

  پاسخ دادن
   • مجتبي
    مجتبي says:

    Thumb up 4 Thumb down 18    این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

    پاسخ دادن
    • حسین
     حسین says:

     Thumb up 16 Thumb down 2

     سلام
     تا جایی که من شنیدم این حرفو یکی از همین به اصطلاح عرفا گفته نه روایت!!
     اگر دارید سندش رو بگید.
     تازه اگر هم روایت باشه کلی روایت معتبر داریم که اینها خالدین فیها ابدا هستن!
     و خدا و اهل بیت علیهم السلام تو زیارت عاشورا لعنشون کردن
     فافهم!

     پاسخ دادن
    • مهدی عبدالهی-برهان کلیپ
     مهدی عبدالهی-برهان کلیپ says:

     Thumb up 8 Thumb down 7

     اول اینکه بنده پیشنهاد این است که شما یکبار دیگر فایل صوتی خود این آقای صمدی آملی را گوش بدهید بعد از این اشتباه فاحش وبلکه عمدی این آقا چنان افتضاحی به بار آمد که ایشان مجبور شد به کل حرف خودش را انکار کند که البته با پرونده سیاهی که این آقا به خاطر خیلی مسائل دیگر دارد مثل تبلیغ تصوف و اذکار من درآوردی و همچنین توهین به مراجع کسی دیگر دروغهای این درویش صوفیه را باور نمیکند و همین مسائل باعث طرد ایشان از طرف حضرت آیت الله مهدوی کنی رئیس محترم مجلس خبرگان نیز گردید.خداوند انشاا… همه را را نسبت به وظایف دینی ،عقیدتی خودمان آگاه و از خطر و گزند خرافات و آسیبها در امان نگاه بدارد…انشاا…

     پاسخ دادن
    • مهدی عبدالهی-برهان کلیپ
     مهدی عبدالهی-برهان کلیپ says:

     Thumb up 8 Thumb down 5

     جدا از این ابراز اینگونه نظرات از جانب دراویش صوفیه مثل آقا صمدی آملی به هیچ عنوان تعجب آور نیست این جماعت صوفیه شیطان را هم به موقعش تبرئه و او را سیدالموحدین مینامند حالا شمر و یزید هم که جای خود را دارد حالا جالب اینجاست این آدم صوفی مدعی میشود شمر اقامه برهان هم میکند!!! صمدی آملی با چه جراتی همچین ادعایی میکند کدام برهان ؟کدام استدلال؟خداوند تو دهن شمر میزند… و البته تو دهن امثال صمدی آملی که در جای دیگر حتی در مورد عذاب جهنم هم آمده اکاذیب درست کرده که جهنمیان بعد از یک مدت به عذاب جهنم عادت میکنند !!! ولعنت الله علی القوم الظالمین…

     پاسخ دادن
    • ناشناس
     ناشناس says:

     Thumb up 7 Thumb down 1

     اقا مجتبی دروغ بستن یه معصومین(ع) از گناهان کبیره می باشد.
     امام صادق(ع) از قول رسولخدا(ص) می فرماید: کسیکه خواهد زندگی و مرگش زندگی و مرگ من باشد و به بهشت برینی که پروردگارم بدست قدرت خود کاشته درآید باید پیروی علی بن ابیطالب کند و با دوستش دوستی و با دشمنش دشمنی نماید و نسبت به اوصیاء پس از وی تسلیم باشد، زیرا ایشان از خاندان من و از گوشت و خون منند و خدا فهم و علم مرا به ایشان عطا فرموده است: بخدا شکایت می کنم از حال آن امتم که فضیلت ایشانرا منکر گشته، پیوند مرا با ایشان قطع کند، بخدا سوگند که دوفرزندم را میکشند خدا شفاعتم را به آنها نرساند.(کافی ج۱ص۲۹۹ش۵)
     (سوره مریم) سوگند به پروردگارت که همه انها را با شیاطین در قیامت جمع می کنیم، سپس همه را در حالی که به زانو در آمده اند،گرداگرد جهنم حاضر می سازیم(۶۸) سپس از هر گروه و جمعیتی، کسانی را که در برابر خداوند رحمان از همه سر کش تر بوده اند، جدا می کنیم(۶۹)بعد از ان ما به خوبی از کسانیکه برای سوختن در اتش سزاوارترند اگاه تریم(۷۰) و همه شما وارد جهنم می شوید ، این امری است حتمی و قطعی بر پروردگارت(۷۱)

     پاسخ دادن
    • جانم حسین
     جانم حسین says:

     Thumb up 3 Thumb down 0

     ظاهراً فقط شما به این روایت دست پیدا کردی ! و در طول قرون و اعصار این روایت تک و تحفه از دید تمام علما و فقها و فحول اهل علم مخفی مونده !

     پاسخ دادن
  • ناشناس
   ناشناس says:

   Thumb up 12 Thumb down 3

   اقای صارمی از بلعم باعورا ایت الله تر و عارف تر سراغ دارید دیگران را اگر مردم لقب ایت اللهی را به انها اطلاق می کنند بلعم که به گفته خداوند ایت الله بوده وقتی همین بلعم باعورا پیرو ولی معصوم(ع) نمی باشد خداوند بلعم را تشبیه به سگ می کند ابن عربی و اعوانش که نوچه بلعم باعورا هم به حساب نمی ایند.(سوره اعراف ایات ۱۷۵و۱۷۶) و بر آنها بخوان سرگذشت کسی را ( بلعم باعورا عالم زمان موسی را ) که آیات خود را ( معارف کتاب آسمانی یا مقام استجابت دعا را ) به او دادیم ، اما او از آنها تهی گشت ، پس شیطان او را دنبال کرد و او عاقبت از گمراهان گردید. و اگر می خواستیم حتما او را به وسیله آن آیات بالا می بردیم ، و لکن به پستی گرایید و دل بر زمین بست و از هوای خود پیروی نمود ، پس مثل او مثل سگ است که اگر بر او حمله بری زبان درآورد و اگر رهایش کنی باز هم زبان درآورد ( این شخص را تهدید کنی یا نصیحت یکسان است ) . این داستان گروهی است که آیات ما را تکذیب کردند. پس این داستان را بازگو کن ، باشد که بیندیشند. على بن ابراهیم قمى در تفسیر خود در ذیل آیه (و اتل علیهم نبا الذى آتیناه آیاتنا…) مى گوید: پدرم از حسین بن خالد از ابى الحسن امام رضا (ع) برایم نقل کرد که آن حضرت فرمود: بلعم باعورا داراى اسم اعظم بود، و با اسم اعظم دعا مى کرد و خداوند دعایش را اجابت مى کرد، در آخر بطرف فرعون میل کرد، و از درباریان او شد، این بود تا آنروزى که فرعون براى دستگیر کردن موسى و یارانش در طلب ایشان مى گشت ، عبورش به بلعم افتاد، گفت : از خدا بخواه موسى و اصحابش را به دام ما بیندازد، بلعم برالاغ خود سوار شد تا او نیز به جستجوى موسى برود الاغش از راه رفتن امتناع کرد، بلعم شروع کرد به زدن آن حیوان ، خداوند قفل از زبان الاغ برداشت و به زبان آمد و گفت : واى بر تو براى چه مرا مى زنى ؟ آیا مى خواهى با تو بیایم تا تو بر پیغمبر خدا و مردمى با ایمان نفرین کنى ؟ بلعم این را که شنید آنقدر آن حیوان را زد تا کشت ، و همانجا اسم اعظم از زبانش برداشته شد.

   پاسخ دادن
 8. مجتبي
  مجتبي says:

  Thumb up 6 Thumb down 23  این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

  پاسخ دادن
  • حمید رضا
   حمید رضا says:

   Thumb up 4 Thumb down 0

   گفتید گفته :”همه انسانها بهشت میروند ولی جان به لب میاید تا بهشتی شود”
   عجب طراوشی از کجاش در آورده ؟
   چون روایت که نیست و فکر کرده دین الکیه که از خودش واردش کنه,
   دین صاحب داره.
   کاش به جای شعر برای تایید حرفتون که تاریکه ,
   سخنی از قرآن و عترت که نور است میاوردید.
   پیشنهاد میکنم برای اینکه راه بهشت رو بفهمید آیه الکرسی و دو آیه بعد آنرا حتما بخوانید.

   پاسخ دادن
 9. محمد
  محمد says:

  Thumb up 7 Thumb down 5

  مثنوی نجوا با کربلا و کوفه(صفحه ۶۹ به بعد) سروده استاد عظیم الشان صمدی آملی
  ســـرزمیــن کــربلا یادش بخیــر

  زینب بـــــی اقـربا یـادش بخیـــر

  زیـنب زهـــرای اطهـــر کـــربلا

  روی تـــــلّ زیـــنبیّه زد صـــــدا

  کای گـــروه کافــــران بی حیــا

  از چه رو،رو کرده اید به خیمه ها

  نعــش بی سـر در مقابل بـر زمین

  عـرش اعلی اوفتـاد از صـدر زین

  سنگبارانــش نمودنــد مشــرکین

  نیـزه ها شمشیـرها از روی کیـــن

  نعــش عبـاسـش کنـــار علقمــه

  گــــریه و زاری ز چشــم فاطــمه

  نعـش اکبــر در کنـارش ریز ریز

  مشک عبـاس علمــدار اشک ریز

  نعش قاسم را ببین در دجله است

  اسب عباس حسین در دجله است

  جسم اصغربا گلوی چاک چاک

  ناله ها از خــیمه بــر فـــرق فلاک

  آه آه وقــت اسیـــــری آمــــده

  چهــره هـا را سیـل سیـلی آمــــده

  کـربلا ای کـربلا آتــش گـرفت

  خـیمه هـای طفلهـــا آتــش گــرفت

  ای بــرادر دست زیـنب را بگیــر

  وقت تنگ و دست دشمن شد اسیر

  ناله های طفـل هایت گـوش کـن

  دامــن خود بهــرشان آغـوش کـن

  ای برادر سـوی کوفه سوی شـام

  می برنــدم بهــر خوردن سنـگ بام

  با بــرادر زاده ام مــن هـمسفــــر

  غُل بگـــردن دست بستـه در بــه در

  مــن تو را در کوه و هامون طالبم

  عاشـق و معشــوق،حق را عاشقم

  گـه به روی نی گهــی بـالای بام

  ســنگهـا از مـــردم کوفــه و شــــام

  اشتـــران بـی جـهــاز از کـــربلا…..

  پاسخ دادن
 10. علیرضا
  علیرضا says:

  Thumb up 5 Thumb down 12  این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

  پاسخ دادن
  • جواد
   جواد says:

   Thumb up 11 Thumb down 3

   آقا علیرضای بزرگوار!
   می بینم که به آرامی ، غیرت شما را در زمینه کربلا و عاشورا به یغما می برند برادر!
   شوخی شوخی با عاشورا هم شوخی؟
   بازی بازی با جگر گوشه زهرای مرضیه هم بازی؟
   علیرضای عزیز !
   دیگر چه جمله ای باید از طرف صاحب سخنی ایراد شود که مثلا جنابعالی دست از او بردارید؟

   عزیز دلم هنوز صدای ضجه های بچه های ارباب طنین افکن است
   هنوز صدای هل من معین حسین به گوش می رسد
   العطش را مگر نمی شنوی؟
   کسیکه العطش می گوید و کسیکه بجای آب ، تیر به حلقوم طفل شش ماه می رساند هر دو در بهشتند؟
   و تازه اینکه ما باید ممنون حرمله باشیم!!!!!
   مگر روایات مربوط به وارد شدن طدیقه طاهره به صحنه محشر به تو نرسیده؟
   مگر این امام هشتم تو نیست که می فرماید:
   روز عاشورا روز حزن ما ((((اهل بیت)))) است؟
   آخر چرا بخاطر حرف یک عمامه به سر که امکان خطا و خطاها برایش ذور از انتظار نیست ، احادیث اهل بیت را می فروشی عزیز دلم؟
   مگر این حجت عصر تو نیست که میفرماید:
   لأندبنک صباحا و مسائا و لأبکینک بدل دموع دما؟
   او بخاطر هیچ و پوچ اینگونه ناله می زند و خون می بارد؟
   .
   .
   البته میدانی چیست؟
   ما همه ظاهر بینیم
   چیزی حالی مان نیست!
   نکات عرشی را توجه نمی کنیم و در تبری و تولای ابتدائی درجا می زنیم.
   ما همه مستضعف فکری هستیم که شما برایمان دلتان می سوزد .
   ما چیزی نمیفهمیم که.
   باور کن هرچه می فهمند اساتید شما و جناب صمدی میفهمند

   پاسخ دادن
 11. میثم
  میثم says:

  Thumb up 10 Thumb down 2

  سلام
  دشمن میدونه که راز سرفرازی شیعه گذشته سرخ(قیام امام حسین(ع)) و آینده سبزه(ظهور امام زمان(ع)) پس میخوان اونو ازمون بگیرن هوشیار باشیم
  اءین الفاطمیون…

  پاسخ دادن
 12. هه
  هه says:

  Thumb up 6 Thumb down 6

  بر … لعنت ، عاخه … ولایت معصوم رو چ میفهمی ک میگی اگر امام معصوم رو شمر شهید نمیکرد چند سال دیگه از دنیا میرفت،…
  زیارت عاشورا ک سخن خداست …،خدا لعنت کرده اینارو، تو … اومدی برا تطهیر زنازاده ها؟

  پاسخ دادن
 13. علی
  علی says:

  Thumb up 1 Thumb down 7  این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

  پاسخ دادن
  • ناشناس
   ناشناس says:

   Thumb up 5 Thumb down 0

   علی اقا شما جزو کدام گروه هستی گروهی که مورد لعن قرار گرفتن یا گروهی که محب معصومین(ع) هستند؟
   فَلَعَنَ اللَّهُ اُمَّهً قَتَلَتْکَ وَلَعَنَ اللَّهُ اُمَّهً ظَلَمَتْکَ وَلَعَنَ اللَّهُ اُمَّهً سَمِعَتْ بِذلِکَ فَرَضِیَتْ بِهِ (زیارت وارث)
   خدا لعنت کند مردمى که تو را کشتند و خدا لعنت کند مردمى که به تو ستم کردند و خدا لعنت کند مردمى که این جریان را شنیدند و بدان راضى شدند.
   (سوره حشر ایه۷) انچه را رسولخدا برای شما اورده بگیرید و از انچه نهی کرده خودداری نمایید، و از خدا بپرهیزید که خداوند کیفرش شدید است.
   (شوری ایه۲۳) بگو: من هیچ پاداشی از شما بر رسالتم نمی خواهم جز دوست داشتن نزدیکانم(اهل بیتم)
   امام صادق(ع) از قول رسولخدا(ص) می فرماید: کسیکه خواهد زندگی و مرگش زندگی و مرگ من باشد و به بهشت برینی که پروردگارم بدست قدرت خود کاشته درآید باید پیروی علی بن ابیطالب کند و با دوستش دوستی و با دشمنش دشمنی نماید و نسبت به اوصیاء پس از وی تسلیم باشد، زیرا ایشان از خاندان من و از گوشت و خون منند و خدا فهم و علم مرا به ایشان عطا فرموده است: بخدا شکایت می کنم از حال آن امتم که فضیلت ایشانرا منکر گشته، پیوند مرا با ایشان قطع کند، بخدا سوگند که دوفرزندم را میکشند خدا شفاعتم را به آنها نرساند.(کافی ج۱ص۲۹۹ش۵)

   پاسخ دادن
   • نوری
    نوری says:

    Thumb up 2 Thumb down 3

    سلام . چیزی که بنده متوجه شده ام این است که هبوط آدم و فرزندانش تادیبی بوده و هبوط ذوات مقدس چهارده معصوم علیهم السلام اختیاری یعنی خداوند فرموده انسان ها یک اشتباهی کرده اند و نیاز به راهنمایی دارند اگر می خواهید بروید دستشان را بگیرید ولی بدانید که این بلاها به سرتان خواهد آمد . عداوت دشمنان اهل بیت علیهم السلام از عدم شناخت خودشان بوده زیرا نمی توانستند نهایت عشق و محبت آن ذوات مقدس را به خودشان هضم کرده و تسلیم شوند در نتیجه فکر می کردند حتما من چیزی دارم که اینها به آن طمع کرده اند . نهایت عشق و علاقه را در سخنرانی تک تک اعضای قافله عشق می بینیم که بیشتر کربلا را به منبر وعظ و خطابه و دعوت تبدیل کرده است تا میدان جنگ . چه کسی جز ائمه اطهار می توانند به کسی که روی سینه مبارکشان نشسته پیشنهاد شفاعت خالصانه نه از روی ترس یا ضعف بدهند . شفاعت امام حسین علیه السلام از قاتلانش امری بدیهی است اما آنها قبول نخواهند کرد .

    پاسخ دادن
    • ناشناس
     ناشناس says:

     Thumb up 5 Thumb down 2

     شفاعت امام حسین علیه السلام از قاتلانش امری بدیهی است!!!!!!!! حرف شما رو قبول کنیم یا کلام خود معصومین(ع) را.
     فَلَعَنَ اللَّهُ اُمَّهً قَتَلَتْکَ وَلَعَنَ اللَّهُ اُمَّهً ظَلَمَتْکَ وَلَعَنَ اللَّهُ اُمَّهً سَمِعَتْ بِذلِکَ فَرَضِیَتْ بِهِ (زیارت وارث)
     خدا لعنت کند مردمى که تو را کشتند و خدا لعنت کند مردمى که به تو ستم کردند و خدا لعنت کند مردمى که این جریان را شنیدند و بدان راضى شدند.
     (سوره حشر ایه۷) انچه را رسولخدا برای شما اورده بگیرید و از انچه نهی کرده خودداری نمایید، و از خدا بپرهیزید که خداوند کیفرش شدید است.
     (شوری ایه۲۳) بگو: من هیچ پاداشی از شما بر رسالتم نمی خواهم جز دوست داشتن نزدیکانم(اهل بیتم)
     امام صادق(ع) از قول رسولخدا(ص) می فرماید: کسیکه خواهد زندگی و مرگش زندگی و مرگ من باشد و به بهشت برینی که پروردگارم بدست قدرت خود کاشته درآید باید پیروی علی بن ابیطالب کند و با دوستش دوستی و با دشمنش دشمنی نماید و نسبت به اوصیاء پس از وی تسلیم باشد، زیرا ایشان از خاندان من و از گوشت و خون منند و خدا فهم و علم مرا به ایشان عطا فرموده است: بخدا شکایت می کنم از حال آن امتم که فضیلت ایشانرا منکر گشته، پیوند مرا با ایشان قطع کند، بخدا سوگند که دوفرزندم را میکشند خدا شفاعتم را به آنها نرساند.(کافی ج۱ص۲۹۹ش۵)
     (سوره مریم) سوگند به پروردگارت که همه انها را با شیاطین در قیامت جمع می کنیم، سپس همه را در حالی که به زانو در آمده اند،گرداگرد جهنم حاضر می سازیم(۶۸) سپس از هر گروه و جمعیتی، کسانی را که در برابر خداوند رحمان از همه سر کش تر بوده اند، جدا می کنیم(۶۹)بعد از ان ما به خوبی از کسانیکه برای سوختن در اتش سزاوارترند اگاه تریم(۷۰) و همه شما وارد جهنم می شوید ، این امری است حتمی و قطعی بر پروردگارت(۷۱)

     پاسخ دادن
 14. حسین
  حسین says:

  Thumb up 5 Thumb down 2

  بسم الله الرحمن الرحیم .اما بعد اقایان فلاسفه میگویند واستدلال میکنندبروحدت وجود به روایت امام رضا عالم آل محمد صلی الله علیه واله وسلم وعلیه افضل الصلوه والسلام که حضرت فرمودند درجواب کسی که گفته بود خدا در عالم است یا عالم در خداست در جواب فرمودند ایا وقتی تو درآینه نگاه میکنی تو در اینه ای یا آینه در توست وفرد ماند ونتوانست جواب بدهد میگویند که این دلیل بر این است که عالم با خداوند تبارک وتعالی اتحاد دارد { نعوذ بالله العظیم }حال انکه این روایت به شکل واضحی اصولا دارد وحدت وجود را نفی میفرماید چرا که در این روایت حضرت علی ابن موسی الرضا علیه افضل الصلوه والسلام میفرمایند به صراحت که اینجا بین شخص وآینه در کنه ذات دوئیت وجود دارد وشخص صاحب تصویر غیر ازآینه است وآینه فقط حامل تصویر شخص است ولی وحدت وجود درست بر عکس این را میگوید وحدت وجود میگوید عالم با خداو.ند تبارک وتعالی به کنه ذات وحدت دارد ویک چیز بیشتر نیست چرا که در وجود اتحاد دارد واز وجود عمیق تر واصیل تر وعینی تر در خارج نیست اصل وجود است کنه ذات وجود است ووقتی در وجود اصیل. وحدت بود غیریت میشود در مقام تجلی یعنی چه یعنی اینکه اتحاد در کنه ذات بر قرار است وفرق در ماهیت یا تجلی یا تعین یا اعراض وحدود است که در ظاهر مشهود ومعلوم ماست پس وحدت وجود میگوید در مرتبه ذات وحدت ودر مرتبه تعین وماهیات واعراض مثلا شکلها رنگها و…..تفاوت وجود دارد حال اینکه روایت میفرماید غیریت در کنه ذات ناظر واینه است وفقط اینه در تجلی ان شخص تصویر راحامل است وتفسیرش به این است که عالم مظهر ومجلی علم وقدرت وحیات وحکمت خداوند سبحان است در حالی که به کنه ذات آینه که عالم است غیر از خداوند تبارک وتعالی است که در آینه عالم قدرت وحیات وعلم او تجلی کرده ولی وحدت وجود میگوید این تصویرکه مقام تجلی است مابه الافتراق است ومایه فرق است وکنه ذات که همان وجود است مابه الاتحاد است یعنی روایت میفرماید عالم به کنه ذات غیر از خداوند تبارک وتعالی است چنانکه ناظر به کنه ذات غیر از آینه است وآینه فقط حامل ومجلای تصویر صاحب آینه است ولی وحدت وجود میگوید اصولا مقام تجلی وتصویر مقام ومرتبه افتراق است ومرتبه ذات مرتبه اتحاد واین بر خلاف صریح روایت است واین از جمله تفسیر روایت است به ضدخودش خوب دقت کنید تا این بر داشت بر عکس ودر ست نقطه مقابل را بفهمید

  پاسخ دادن
  • کیا
   کیا says:

   Thumb up 2 Thumb down 5   این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

   پاسخ دادن
   • ناشناس
    ناشناس says:

    Thumb up 6 Thumb down 0

    اقا کیا زمان و مکان مخلوقند. پس سوال شما در مورد کی و کجا برای خداوند باطل می باشد.
    زراره گوید به حضرت باقر علیه‏السلام عرض کردم: آیا خدا بوده و چیزى نبوده فرمود: آرى خدا بوده چیزى نبوده، گفتم: پس کجا بوده؟ حضرت تکیه کرده بود، راست نشست و فرمود: سخن محالى گفتى اى زراره، چون از مکان لا مکان پرسیدى.(کافی ج۱ص۱۲۲ش۷)
    امام صادق علیه‏السلام فرمود: یکى از دانشمندان یهود نزد امیرالمؤمنین علیه‏السلام آمد و گفت اى امیر مؤمنان! پروردگارت از کى بوده؟ فرمود: واى بر تو، از کى بوده را به چیزى گویند که زمانى نبوده ولى به آنچه بوده گفته نشود از کى بوده، او بدون پیشى پیش از هر پیش است و بدون بعدى پس از هر بعدى است و او را نهایت پایانى نیست تإ؛لل پایانى نیست تا پایانش بانتها رسد: عرض کرد: آیا تو پیغمبرى؟ فرمود مادرت مرگت بیند همانا من بنده‏اى از بندگان رسول خدایم.(کافی ج۱ص۱۲۲ش۸)
    مردى از پشت نهر بلخ آمد و خدمت حضرت رضا(ع) رسید و عرضکرد: من از شما مسأله‏اى مى‏پرسم، اگر چنانچه مى‏دانم جواب گوئى به امامت معتقد شوم. امام فرمود: هر چه خواهى بپرس، عرض کرد: بمن بگو پروردگارت از کى بوده (و کجا بوده) و چگونه بوده و تکیه‏اش بر چیست؟ امام فرمود خداى تبارک و تعالى مکانرا مکان کرد بى‏آنکه خود مکانى داشته باشد و چگونگى را چگونگى ساخت بى‏آنکه خود چگونگى داشته باشد و بر قدرت خود تکیه دارد، آنمرد برخاست و سر آنحضرت را بوسید و گفت گواهى دهم که شایان پرستش جز خدا نیست و محمد فرستاده اوست و على وصى پیغمبر و سرپرست دعوت او پس از وى میباشد و شمائید پیشوایان راستگو و توئى جانشین بعد از آنها.(کافی ج۱ص۱۱۸ش۲)

    پاسخ دادن
    • ناشناس
     ناشناس says:

     Thumb up 3 Thumb down 0

     با عرض پوزش اشتباه تایپی روایت دوم را اصلاح می کنم.
     امام صادق علیه‏السلام فرمود: یکى از دانشمندان یهود نزد امیرالمؤمنین علیه‏السلام آمد و گفت اى امیر مؤمنان! پروردگارت از کى بوده؟ فرمود: واى بر تو، از کى بوده را به چیزى گویند که زمانى نبوده ولى به آنچه بوده گفته نشود از کى بوده، او بدون پیشى پیش از هر پیش است و بدون بعدى پس از هر بعدى است و او را نهایت پایانى نیست تا پایانش بانتها رسد: عرض کرد: آیا تو پیغمبرى؟ فرمود مادرت مرگت بیند همانا من بنده‏اى از بندگان رسول خدایم.(کافی ج۱ص۱۲۲ش۸)

     پاسخ دادن
   • ANK
    ANK says:

    Thumb up 3 Thumb down 0

    امام رضا علیه السلام به ابن قرّه مسیحی می فرمایند:
    در باره مسیح چه عقید های داری؟ گفت: مولای من، او را از خدا میدانم. فرمودند: منظورت از کلمه “از”
    چیست؟ زیرا “از” چهار معنی دارد که پنجمی برای آن ها نیست. آیا منظورت از کلمه “از” مانند معنای
    “جزء از کل” است که در نتیجه خداوند دارای اجزا باشد؟! یا مانند “سرکه از شراب” است که لازم آید
    خداوند دارای تغیر و دگرگونی باشد؟! یا مانند “فرزند از پدر” است، که از راه مناکحت باشد؟! یا مانند
    “صنعت و فعل” از صانع و فاعل را م یگویی که بر گونه “خالق و مخلوق” باشد؟ یا وجه پنجمی داری که
    به ما نشان دهی؟! پس در جواب فرو ماند.
    مناقب، ج ۴، ص ۳۵۱ ؛ بحارالانوار، ج ۱۰ ، ص ۳۴۹ .

    برین به سایت maktabvahy.com
    مجله شماره ۱۱ رو دانلود کنید و نقدش بر نظریه وحدت وجود رو بخونید حتما حتما

    پاسخ دادن
 15. عبدالرحمن
  عبدالرحمن says:

  Thumb up 6 Thumb down 13  این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

  پاسخ دادن
  • مهدی عبدالهی-برهان کلیپ
   مهدی عبدالهی-برهان کلیپ says:

   Thumb up 8 Thumb down 3

   اجازه بدهید برادر عزیز اینطوری نیستکه همیشه هم بتوانید با شعار و تحریک احساسات کار خودتان را پیش ببرید بد نبود برای اینهمه برچسب و تهمتی که برای مسوولین این سایت ردیف کردید کمی هم منطقی استدلال مینمودید…

   پاسخ دادن
  • ANK
   ANK says:

   Thumb up 3 Thumb down 0

   بلاخره امام زمان عج هم ظهور خواهند کرد امیدوارم خدا هممونو به راه راست اگر نیستیم هدایت کنه

   اللهم انا نشکو الیک فقد نبینا و غیبه امامنا و شده الزمان علینا و وقوع الفتن بنا و تظاهر الاعداء علینا و کثره عدونا و قله عددنا اللهم فافرج ذلک عنا بفتح منک تعجله و نصر منک تعزه و امام عدل تظهره اله الحق آمین

   پاسخ دادن
 16. محمد
  محمد says:

  Thumb up 6 Thumb down 7

  این دیدگاه یزید و قاتلان امام حسین (علیه السلام) هم به بهشت می روند
  نه این که واقعا قاتلان امام حسین به بهشت برون و ولی چون خدای متعال
  بقدری بخشاینده و مهربان است که حتی امسال یزید و معاویه که چونین کار وهشتناکی انجام داده اند
  هم می توانند به لطف و بخشش خداوند امیدوار باشند

  پاسخ دادن
  • مهدی عبدالهی-برهان کلیپ
   مهدی عبدالهی-برهان کلیپ says:

   Thumb up 7 Thumb down 3

   سلام علیکم
   برادر گرامی بنده نمیدانم شما چه اصراری دارید که به هر قیمتی گشته آقای صمدی را تبرئه بفرمائید
   شما لطف بفرمائید محض رضای خدا یکبار متن را بدرستی مطالعه بفرمائید تا چندو چون کار دستتان بیاید آن وقت ما در خدمت شما هستیم
   آنچیزی که آقای صمدی فرمودند بحث در اصل سر وسعت بخشش خداوند یا ائمه اطهار نیست ایشون دارند میفرمایند آقای شمر برای خداوند استشهاد میکنه(یعنی یک چیزی هم طلبکار!!!)که اگر بنده زحمت نمیکشیدم این مصیبتها را بر سیدالشهدا وارد نمیکردم کجا ایشان و یاران و دوستارانشان به این درجات میرسیدند و همه ما باید از آنها متشکر هم باشیم!!!
   آخر اگر قرار به اینگونه استشهاد کردن باشد شیطان خودش مقامش باید از تمام انس و جن بالاتر و اولی باشد!!! البته کما اینکه بعضی از همین صوفیه شیطان را هم به حداکثر درجه اولی تقدیس میفرمایند!!!

   پاسخ دادن
  • ناشناس
   ناشناس says:

   Thumb up 6 Thumb down 1

   اقا محمد! رسولخدا(ص) از میزان بخشش و لطف خداوند اگاهتر است وقتی رسولخدا(ص) از خداوند می خواهد که شفاعتش به قاتلین دو فرزندش نرسد چرا شماها از رسولخدا(ص) که رحمه للعالمین است سبقت میگیرید و احساس دلسوزی برای قاتلین دو فرزند رسولخدا(ص) را دارید!!!!
   (حجرات ایه ۱) ای کسانیکه ایمان اورده اید چیزی را بر خدا و رسولش مقدم نشمرید و تقوای الهی پیشه کنید که خداوند شنوا و داناست.
   (سوره حشر ایه۷) انچه را رسولخدا برای شما اورده بگیرید و از انچه نهی کرده خودداری نمایید، و از خدا بپرهیزید که خداوند کیفرش شدید است.
   (شوری ایه۲۳) بگو: من هیچ پاداشی از شما بر رسالتم نمی خواهم جز دوست داشتن نزدیکانم(اهل بیتم)
   امام صادق(ع) از قول رسولخدا(ص) می فرماید: کسیکه خواهد زندگی و مرگش زندگی و مرگ من باشد و به بهشت برینی که پروردگارم بدست قدرت خود کاشته درآید باید پیروی علی بن ابیطالب کند و با دوستش دوستی و با دشمنش دشمنی نماید و نسبت به اوصیاء پس از وی تسلیم باشد، زیرا ایشان از خاندان من و از گوشت و خون منند و خدا فهم و علم مرا به ایشان عطا فرموده است: بخدا شکایت می کنم از حال آن امتم که فضیلت ایشانرا منکر گشته، پیوند مرا با ایشان قطع کند، بخدا سوگند که دوفرزندم را میکشند خدا شفاعتم را به آنها نرساند.(کافی ج۱ص۲۹۹ش۵)
   (سوره مریم) سوگند به پروردگارت که همه انها را با شیاطین در قیامت جمع می کنیم، سپس همه را در حالی که به زانو در آمده اند،گرداگرد جهنم حاضر می سازیم(۶۸) سپس از هر گروه و جمعیتی، کسانی را که در برابر خداوند رحمان از همه سر کش تر بوده اند، جدا می کنیم(۶۹)بعد از ان ما به خوبی از کسانیکه برای سوختن در اتش سزاوارترند اگاه تریم(۷۰) و همه شما وارد جهنم می شوید ، این امری است حتمی و قطعی بر پروردگارت(۷۱)

   پاسخ دادن
  • حمید رضا
   حمید رضا says:

   Thumb up 4 Thumb down 0

   نه خیر, اشتباه نکنید!!!
   خداوند در دنیا نسبت به همه اعم از مومن و کافر مهربان است (الرحمن)
   و در آخرت فقط نسبت به مومنین مهربان است (الرحیم)
   امسال یزید و معاویه و شمر لعنه الله علیهم بدون حساب و با صورت با اردنگی ملائکه به جهنم می روند .

   پاسخ دادن
  • ناشناس
   ناشناس says:

   Thumb up 5 Thumb down 0

   علی اقا شما جزو کدام گروه هستی گروهی که مورد لعن قرار گرفتن یا گروهی که محب معصومین(ع) هستند؟ چرا فکر و حرف شما مغایر کلام خداوند رحمان و معصومین(ع) می باشد.
   فَلَعَنَ اللَّهُ اُمَّهً قَتَلَتْکَ وَلَعَنَ اللَّهُ اُمَّهً ظَلَمَتْکَ وَلَعَنَ اللَّهُ اُمَّهً سَمِعَتْ بِذلِکَ فَرَضِیَتْ بِهِ (زیارت وارث)
   خدا لعنت کند مردمى که تو را کشتند و خدا لعنت کند مردمى که به تو ستم کردند و خدا لعنت کند مردمى که این جریان را شنیدند و بدان راضى شدند.
   (سوره حشر ایه۷) انچه را رسولخدا برای شما اورده بگیرید و از انچه نهی کرده خودداری نمایید، و از خدا بپرهیزید که خداوند کیفرش شدید است.
   (شوری ایه۲۳) بگو: من هیچ پاداشی از شما بر رسالتم نمی خواهم جز دوست داشتن نزدیکانم(اهل بیتم)
   امام صادق(ع) از قول رسولخدا(ص) می فرماید: کسیکه خواهد زندگی و مرگش زندگی و مرگ من باشد و به بهشت برینی که پروردگارم بدست قدرت خود کاشته درآید باید پیروی علی بن ابیطالب کند و با دوستش دوستی و با دشمنش دشمنی نماید و نسبت به اوصیاء پس از وی تسلیم باشد، زیرا ایشان از خاندان من و از گوشت و خون منند و خدا فهم و علم مرا به ایشان عطا فرموده است: بخدا شکایت می کنم از حال آن امتم که فضیلت ایشانرا منکر گشته، پیوند مرا با ایشان قطع کند، بخدا سوگند که دوفرزندم را میکشند خدا شفاعتم را به آنها نرساند.(کافی ج۱ص۲۹۹ش۵)
   (سوره مریم) سوگند به پروردگارت که همه انها را با شیاطین در قیامت جمع می کنیم، سپس همه را در حالی که به زانو در آمده اند،گرداگرد جهنم حاضر می سازیم(۶۸) سپس از هر گروه و جمعیتی، کسانی را که در برابر خداوند رحمان از همه سر کش تر بوده اند، جدا می کنیم(۶۹)بعد از ان ما به خوبی از کسانیکه برای سوختن در اتش سزاوارترند اگاه تریم(۷۰) و همه شما وارد جهنم می شوید ، این امری است حتمی و قطعی بر پروردگارت(۷۱)

   پاسخ دادن
 17. kdlh
  kdlh says:

  Thumb up 3 Thumb down 5

  مگه کار هرکیه که حرفهای استاد عالیقدر صمدی آملی رو بفهمه
  قدر و ارزش و مقام آقای صمدی برای هر کسی قابل فهم نیست

  پاسخ دادن
  • ناشناس
   ناشناس says:

   Thumb up 8 Thumb down 1

   اقای کا اچ دی فکر و بیان و عاطفه اقای صمدی املی نسبت به یزید و قاتلین امام حسین(ع) و بطور کلی بخشش احتمالی این فاسدها در قیامت مغایر کلام خداوند و رسولخدا(ص) می باشد و با دادن القاب دهن پرکن به افراد نمی شود انحراف انها را توجیه کرد از بلعم باعورا اسم و رسم دارتر سراغ دارید دیگران را اگر مردم لقب ایت اللهی را به انها اطلاق می کنند بلعم که به گفته خداوند ایت الله بوده وقتی همین بلعم باعورا پیرو ولی معصوم(ع) نمی باشد خداوند بلعم را تشبیه به سگ می کند ابن عربی و اعوانش که نوچه بلعم باعورا هم به حساب نمی ایند.(سوره اعراف ایات ۱۷۵و۱۷۶) و بر آنها بخوان سرگذشت کسی را ( بلعم باعورا عالم زمان موسی را ) که آیات خود را ( معارف کتاب آسمانی یا مقام استجابت دعا را ) به او دادیم ، اما او از آنها تهی گشت ، پس شیطان او را دنبال کرد و او عاقبت از گمراهان گردید. و اگر می خواستیم حتما او را به وسیله آن آیات بالا می بردیم ، و لکن به پستی گرایید و دل بر زمین بست و از هوای خود پیروی نمود ، پس مثل او مثل سگ است که اگر بر او حمله بری زبان درآورد و اگر رهایش کنی باز هم زبان درآورد ( این شخص را تهدید کنی یا نصیحت یکسان است ) . این داستان گروهی است که آیات ما را تکذیب کردند. پس این داستان را بازگو کن ، باشد که بیندیشند. على بن ابراهیم قمى در تفسیر خود در ذیل آیه (و اتل علیهم نبا الذى آتیناه آیاتنا…) مى گوید: پدرم از حسین بن خالد از ابى الحسن امام رضا (ع) برایم نقل کرد که آن حضرت فرمود: بلعم باعورا داراى اسم اعظم بود، و با اسم اعظم دعا مى کرد و خداوند دعایش را اجابت مى کرد، در آخر بطرف فرعون میل کرد، و از درباریان او شد، این بود تا آنروزى که فرعون براى دستگیر کردن موسى و یارانش در طلب ایشان مى گشت ، عبورش به بلعم افتاد، گفت : از خدا بخواه موسى و اصحابش را به دام ما بیندازد، بلعم برالاغ خود سوار شد تا او نیز به جستجوى موسى برود الاغش از راه رفتن امتناع کرد، بلعم شروع کرد به زدن آن حیوان ، خداوند قفل از زبان الاغ برداشت و به زبان آمد و گفت : واى بر تو براى چه مرا مى زنى ؟ آیا مى خواهى با تو بیایم تا تو بر پیغمبر خدا و مردمى با ایمان نفرین کنى ؟ بلعم این را که شنید آنقدر آن حیوان را زد تا کشت ، و همانجا اسم اعظم از زبانش برداشته شد.
   امام صادق(ع) از قول رسولخدا(ص) می فرماید: کسیکه خواهد زندگی و مرگش زندگی و مرگ من باشد و به بهشت برینی که پروردگارم بدست قدرت خود کاشته درآید باید پیروی علی بن ابیطالب کند و با دوستش دوستی و با دشمنش دشمنی نماید و نسبت به اوصیاء پس از وی تسلیم باشد، زیرا ایشان از خاندان من و از گوشت و خون منند و خدا فهم و علم مرا به ایشان عطا فرموده است: بخدا شکایت می کنم از حال آن امتم که فضیلت ایشانرا منکر گشته، پیوند مرا با ایشان قطع کند، بخدا سوگند که دوفرزندم را میکشند خدا شفاعتم را به آنها نرساند.(کافی ج۱ص۲۹۹ش۵)
   (سوره مریم) سوگند به پروردگارت که همه انها را با شیاطین در قیامت جمع می کنیم، سپس همه را در حالی که به زانو در آمده اند،گرداگرد جهنم حاضر می سازیم(۶۸) سپس از هر گروه و جمعیتی، کسانی را که در برابر خداوند رحمان از همه سر کش تر بوده اند، جدا می کنیم(۶۹)بعد از ان ما به خوبی از کسانیکه برای سوختن در اتش سزاوارترند اگاه تریم(۷۰) و همه شما وارد جهنم می شوید ، این امری است حتمی و قطعی بر پروردگارت(۷۱)

   پاسخ دادن
 18. سید حسن امین جواهری
  سید حسن امین جواهری says:

  Thumb up 2 Thumb down 7  این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

  پاسخ دادن
  • ANK
   ANK says:

   Thumb up 6 Thumb down 1

   اگر ایشون عالم باشن درسته حرف شما (خوشحال میشم ایشون رو به ما هم بشناسونین که بفهمیم عالم هستند نه خب واقعا به ما هم بشناسینشون) ! اولا عالم بودنشون باید اثبات بشه ثانیا تقوای ایشون باید اثبات بشه و با توجه به اینکه ایشون در برنامه زنده شبکه ۲ از صوفیان دفاع کردند که کلیپش تو همین سایت موجوده میتونین سرچ کنید و گوش کنید
   نظرتون رو جلب میکنم به روایت زیر :
   امام هادی ع فرموده اند : الصوفیه کُلهم من مخالفینا و طریقتهم مغایره لطریقتنا
   یعنی تمام صوفیان از مخالفان ما هستند و طریقت و خط مشی آنها مغایرت دارد با روش زندگی ما
   (و عقاید مشترک صوفیان که باعث میشه به یک نفر بگیم صوفی معلومه !)
   اسناد روایت مذکور :
   سفینه البحار/ج۲/ص۵۸ چاپ انتشارات تهران و ج۵ ص۱۹۹ چاپ اسوه قم) و (طرائق الحقائق ج۱ ص۲۱۱) و (حدیقه الشیعه ص۶۰۲) و (منهاج البراعه ج۶ ص۳۰۴ چاپ قدیم و ج۱۴ ص۱۶ چاپ اسلامیه تهران) و (اثنی عشریه ص۲۸) و (البدعه و التحرف ص۱۱۵) و (کشکول علامه بحرانی ج۳ ص۲۲۸) و (تنبیه الغافلین ص۱۷) و (انوار النعمانیه ج۲ ص۲۹۴) و (مصابیح الدجی ص۲۴۲) و (خیراتیه ج۱ ص۳۲) و (تصوف و تشیع ص۵۴۸)

   پاسخ دادن
  • جواد
   جواد says:

   Thumb up 8 Thumb down 2

   امیرالمؤمنین علیه السلام:
   افراد را با معیار حق بسنجید نه حق را با معیار افراد.
   در ضمن این مطلب ایشان توهینی به تولی و تبرا و یک دهن کجی به واقعه عاشوراست.
   بنده نمیدانم یک عده که نان و نمک حضرت ارباب علیه السلام را خورده اند چرا تا این حد بی ادبی و عده ای دیگر بی خیالی را سر لوحه کار خویش قرار داده اند؟
   به والله العلی العظیم شیعه دیگر ، قرمز تر از خط قرمز عاشورا ندارد!!!
   و اینگونه این خط قرمز را هم رد کرده و با کمال جسارت و وقاحت تشکر از شمر می کنند.
   شما که نگران اهانت و توهین می باشید چرا توهین به انقلاب امام الاحرار حضرت حسین علیه السلام را محکوم نمی کنید؟
   در این میان نقد علمی برخاسته از غیرت دینی را توهین می دانید؟
   ما را چه می شود؟
   به کجا رهسپاریم ؟
   آنهم به این سرعت؟
   جناب سید حسن امین جواهری !
   از شما که جزء ذریه فاطمه زهرا سلام الله علیها هستید واقعا بعید است برادرم…

   پاسخ دادن
  • ANK
   ANK says:

   Thumb up 5 Thumb down 0

   دریغ از یک ذره استدلال !!

   قال أبو عبد الله علیه السلام: إیاک أن تنصب رجلا دون الحجه فتصدقه فی کل ما قال. معانی الاخبار، ۱۶۹٫

   بپرهیز از این که غیر از حجت خدا کسی را برگزینی، و هر چه را که می‌گوید تصدیق کنی!

   پاسخ دادن
 19. حمید کرمی
  حمید کرمی says:

  Thumb up 29 Thumb down 21

  متاسفم که با تقطیع کلمات و تهمت زدن به انسانهای پاک اهداف به ظاهر مقدستون رو پیگیری می کنید قیامتی هم هست تزویر و ریا بد صفتی هست خدا همه ما رو حفظ کنه

  پاسخ دادن
  • ع
   ع says:

   Thumb up 12 Thumb down 15   این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

   پاسخ دادن
 20. نیما
  نیما says:

  Thumb up 12 Thumb down 9

  سلام این خوب نیست که شما اول نظرات خودتون و به کاربر القا میکنید بعد حرف ها رو منعکس می نمایید.
  ضمنا این صحبت ها نیازمند یک سری پیش ضمینه در فلسفه اشراق است و بنده نظرم اینه که منتقدین یا پیش نیازها رو نگذراندند یا جزء قائلین به وحدت عددی هستند و مخالف با فلسفه.
  در کل این مباحث سنگین تر و گسترده تر از این هست که شما چند خظ بنویسید و نتیجه هم بگیرید.
  دین اسلام دینی موافق با تحصیل علوم است بر خلاف مسیحیت یا یهودیت لذا اگر شما مخالفت دارید با مباحث ایشون مناظره کنید به جای تکفیر !!!! تکفیر کار یهود و نصاراست نه ما.
  که البته قبل شما چنین مناظزاتی پیش تر انجام شده رجوع کنید بد نیست.
  آن یار کزو گشت سر دار بلند
  جرمش این بود که اسرار هویدا می کرد

  پاسخ دادن
  • حمید رضا
   حمید رضا says:

   Thumb up 6 Thumb down 0

   به محض اینکه به یه دهاتی شیعه بگی شمر لعنه الله علیه بهشتیه !!! با بیل میافته دنبالت.
   دیگه این اراجیفی که صمدی آملی گفته سواد آنچنانی نمیخواد که,
   چرا خودتون رو به نفهمی زدید,
   آدمی که خوابه رو میشه بیدارش کرد ولی کسی که خودشو به خواب زده نمیشه ,
   چون نمیخواد که بیدار بشه,
   از این عقایدی که صمدی آملی داره فرار کنید و توبه کنید,
   تا خودتون رو در قتل امام حسین علیه السلام شریک نکرده باشید,
   مگر نمیدانید که امام زمان علیه السلام هر کسی را که راضی به فعل قاتلان کربلا باشد میکشد,
   مگر زیارت عاشورا نخوندید و بر شمر لعنت نکرده اید,
   و اما درباره شعری که آوردی اشاره به کار منصور حلاج لعنه الله علیه است,
   معلومه کسی که برای خودش به غیر از قرآن و عترت علیهم السلام همنشینی انتخاب میکنه از این بهتر نمیشه, آن هم همنشینی چون کتاب تاریک مثنوی,
   چنانچه صمدی آملی توبه نکنه فاصله جز مرگ تا جهنم ندارد و میره پیش همون شمری که بهشتیش کرده.

   پاسخ دادن
 21. علی
  علی says:

  Thumb up 8 Thumb down 10

  واقعا از این سایت متاسفم که این تهمت ها و افتارائات را نفهمویده و گاها دانسته و از روی حقد و حسد و کینه به یک انسان عالم میزند. خدایا ما راهدایت فرما

  پاسخ دادن
 22. تیوا
  تیوا says:

  Thumb up 8 Thumb down 12  این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

  پاسخ دادن
 23. احمد
  احمد says:

  Thumb up 15 Thumb down 9

  آقای ادمین بعد از گذشت ۳ سال از این قضیه و با توه به این که سخنان استاد صمدی در سال ۷۵ بیان شده است و این که بعدا خود بیانیه داده اند ولی شما هنوز تیتر اول سایتتان همین مطلب است و این نیست جز نشانه ای از سوئ نیت شما .
  در ثانی اگر بخواهیم احادیثی را که با عقل هر فرده ساده و یا عالمی مخالفت دارد و اصلا نمی شود بیان کرد را برای مردم بگوییم مردم از دین فرار می کنند از همین احادیث فرار می کنند و به همین علم و یا فلسفه رو می آورند متاسفانه امثال شما سبب می شوید تا حجیت احادیث را با مطرح کردن احادیث ممنوعه در سایتها از بین ببریم شما که دست مایه تفرقه افکنی شده اید

  پاسخ دادن
  • ناشناس قدیمی
   ناشناس قدیمی says:

   Thumb up 11 Thumb down 9

   احمد اقا برای اینکه اگر به حرفهای باطل و غلطی مثل حرفهای امثال استاد شما پاسخ داده نشود و اینگونه عقاید باطل رواج پیدا کند اهسته اهسته خیلی از بدیهیات زیر سوال رفته (۱۲۴ هزار پیغمبر، حساب و کتاب اخرت، پرهیز کاری در دنیا) و در نهایت هر کس هر جور که بخواهد دینداری می کند!!!!!!
   …………
   امام صادق(ع) از قول رسولخدا(ص) می فرماید: کسیکه خواهد زندگی و مرگش زندگی و مرگ من باشد و به بهشت برینی که پروردگارم بدست قدرت خود کاشته درآید باید پیروی علی بن ابیطالب کند و با دوستش دوستی و با دشمنش دشمنی نماید و نسبت به اوصیاء پس از وی تسلیم باشد، زیرا ایشان از خاندان من و از گوشت و خون منند و خدا فهم و علم مرا به ایشان عطا فرموده است: بخدا شکایت می کنم از حال آن امتم که فضیلت ایشانرا منکر گشته، پیوند مرا با ایشان قطع کند، بخدا سوگند که دوفرزندم را میکشند خدا شفاعتم را به آنها نرساند.(کافی ج۱ص۲۹۹ش۵)

   پاسخ دادن
 24. علی
  علی says:

  Thumb up 10 Thumb down 7

  سخنان بی شرمانه ی این…. از خدا بی خبر که با ظاهر شیعی خود می خواهد ملت را فریب دهد بهترین آیت کفر او و افشاگر زندقه ای است که در سر و دل می پرورانند و می خواهند آن را در لفافه به خورد مسلمین بدهند . خدا صمدی را با شمر محشور کند که بزرگترین آرزوی خودش گویا همین است که می گوید شمر چه بسا زودتر از ما وارد بهشت شود !! البته شمر که وارد بهشت نخواهد شد هرگز . اما شاید صمدی زودتر از شمر وارد دوزخ شود!!

  پاسخ دادن
 25. عبد الصمد
  عبد الصمد says:

  Thumb up 7 Thumb down 3

  از امام صادق علیه السلام روایت است : و لو ان احدهم شفع له من فی السماوات و الارضین ما شفعوا فیهم و هم المخلدون فی النار (کامل الزیارات باب ۲۲ ح ۲) و از این احادیث متواترا رسیده و نصوص قرآن و سنت بر آن قائم و اجماع شیعه بر آن شاهد است . حال صمدی…… میگوید شمر …. . در واقع صمدی و اساتیدش و مانند آن ها مصداق سخن مروی از امام حسن هستند که گروهی از نصاب خود را به عنوان عالم شیعه جا می زنند و شیعیان را منحرف می کنند و از سپاه یزید ضررشان بیشتر است
  التفسیر المنسوب إلى الإمام الحسن العسکری علیه السلام ؛ ص۳۰۱
  … هُمْ أَضَرُّ عَلَى ضُعَفَاءِ شِیعَتِنَا مِنْ جَیْشِ‏ یَزِیدَ عَلَى الْحُسَیْنِ بْنِ عَلِیٍّ ع وَ أَصْحَابِهِ فَإِنَّهُمْ یَسْلُبُونَهُمُ الْأَرْوَاحَ وَ الْأَمْوَالَ، وَ لِلْمَسْلُوبِینَ عِنْدَ اللَّهِ أَفْضَلُ الْأَحْوَالِ- لِمَا لَحِقَهُمْ مِنْ أَعْدَائِهِمْ.

  پاسخ دادن
  • ناشناس قدیمی
   ناشناس قدیمی says:

   Thumb up 2 Thumb down 1

   اقا عبدالصمد نص صریح قرانی و کلام رسولخدا(ص) مخالف گفته اقای صمدی می باشد دین و ایین شما چیست.
   (سوره حشر ایه۷) انچه را رسولخدا برای شما اورده بگیرید و از انچه نهی کرده خودداری نمایید، و از خدا بپرهیزیدکه خداوند کیفرش شدید است.
   (شوری ایه۲۳) بگو: من هیچ پاداشی از شما بر رسالتم نمی خواهم جز دوست داشتن نزدیکانم(اهل بیتم)
   امام صادق(ع) از قول رسولخدا(ص) می فرماید: کسیکه خواهد زندگی و مرگش زندگی و مرگ من باشد و به بهشت برینی که پروردگارم بدست قدرت خود کاشته درآید باید پیروی علی بن ابیطالب کند و با دوستش دوستی و با دشمنش دشمنی نماید و نسبت به اوصیاء پس از وی تسلیم باشد، زیرا ایشان از خاندان من و از گوشت و خون منند و خدا فهم و علم مرا به ایشان عطا فرموده است: بخدا شکایت می کنم از حال آن امتم که فضیلت ایشانرا منکر گشته، پیوند مرا با ایشان قطع کند، بخدا سوگند که دوفرزندم را میکشند خدا شفاعتم را به آنها نرساند.(کافی ج۱ص۲۹۹ش۵)

   پاسخ دادن
  • آنتي صمدي
   آنتي صمدي says:

   Thumb up 12 Thumb down 8

   برو عمو
   خدا شفات بده
   خدا صمدی رو با شمر محشور کنه تا دیگه از این غلطها نکنه
   خدا شاید دشمن خودش رو ببخشه ولی بدعت گذار رو نمیبخشه
   این کار صمدی بدعته
   ….
   بهتون تبریک می گم

   پاسخ دادن
   • کیمیا
    کیمیا says:

    Thumb up 3 Thumb down 8    این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

    پاسخ دادن
    • ناشناس قدیمی
     ناشناس قدیمی says:

     Thumb up 6 Thumb down 1

     سلام علیک کیمیا
     خداوند اجازه داده که شما در مواقعی با سخن بد کسی را مورد خطاب قرار بدهی و کسیکه ظلم ظالمین در حق معصومین(ع) را کم رنگ و بی اهمیت میکند از هر ظالمی ظالمتر است.
     ( نساء ایه۱۴۸)«خداوند بانگ‌ برداشتن‌ به‌ بدزبانی‌ را دوست‌ ندارد مگر از کسی‌ که‌ بر او ستم‌ رفته‌ باشد و خداوند شنوای‌ داناست‌»
     امام صادق(ع)فرمود: رسولخدا (ص) فرموده است: هر گاه پس از من اهل ریب وبدعت را دیدید بیزاری خود را از انها اشکار کنید ، وبسیار به انها دشنام دهید ، و در باره انها بد گویید ، و انها را با برهان ودلیل خفه کنید که نتوانند به فساد در اسلام طمع کنند ، ودر نتیجه مردم از انها دوری کنند و بدعتهای انها را یاد نگیرند ، و خدواند در برابر این کار برای شما حسنات بنویسد و درجات شما را بالا برد (کافی ج ۴ص۸۳ش۴)

     پاسخ دادن
 26. Kian Frouzan
  Kian Frouzan says:

  Thumb up 4 Thumb down 4

  متوجه شدم که این سایت از خیلی از افراد معلوم لحال نقل حدیث میکند. لذا تمام استدلالهایتان مثل استدلالهای اون عوامل صهیونیست هائی است که در واشگتن و لندن نشسته اند و همۀ علمای مبارز را کافر و از دین خارج اعلام میکنند. و به مبارزین برضد استکبار اهانت میکنند. پناه برخدا که چقدر انحراف وشبه افکنی رایج شده. خداوندا فرج آقایمان امام زمان(عج) را فراهم بفرما تا این جماعت تفرقه افکن بیش ازین اذهان مسلمانان را بحد جبران نا پذیر مغشوش نکرده اند.

  پاسخ دادن
 27. محب اهل بیت علیهم السلام
  محب اهل بیت علیهم السلام says:

  Thumb up 4 Thumb down 5

  خطاب به آقای صمدی آملی باید عرض کنم :
  ما زمحبان علی(علیه السلام) و عمر
  هیچ نگوییم ز خیر و زشر
  حشر محبان علی با علی
  حشر محبان عمر با عمر

  پاسخ دادن
 28. علی نجفی پور
  علی نجفی پور says:

  Thumb up 12 Thumb down 1

  با سلام و به امید ظهور مولایمان امام عصر ارواحناه فداه آقای کیان فروزان ودوستان عزیز لطفا تعصب را کنار بگذارید و به این در آن در نزنید و توهین نکنید ما و برادرانمان در جای جای جهان با مدارک علمی و مستند صحبت میکنیم شما هم اگر فکر میکنید که سبیلتون درست است بسم الله با مستند و دلایل علمی صحبت کنید نه از روی تعصب و پیروی با چشمان بسته. اللهم عجل لولیک الفرج
  بر شمر و …. و حرمله و…. لعنت بیشمار.
  والسلام.

  پاسخ دادن
 29. آشنا
  آشنا says:

  Thumb up 8 Thumb down 4

  بسم الله
  در مسیر سلوک و سیر الی الله،به طور مداوم و در هر مرحله یک وادی به حضرات آقایان نشان داده می شود،مثلا وادی جن.
  اگر اندکی خلوص کم شود ،گمراه شده و در آن وادی گرفتار می شوند.مثل خیام که در وادی حیرت ماند.
  حال به عقیده بنده که خالی از اشکال نیست انگار این آقا در یک جایی گیر کرده اند و امر بر ایشان مشتبه گردیده که عارف باالله هستند!
  با این حسابی که حضرت استاذ!صمدی می کنند، شیطان رجیم جایش در بهشت برین می باشد.!!!
  به قول دوستان جوّ گرفته ایشان را!!

  پاسخ دادن
 30. مجید
  مجید says:

  Thumb up 1 Thumb down 6  این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

  پاسخ دادن
  • ANK
   ANK says:

   Thumb up 8 Thumb down 0

   این روایت رو نگاه بندازید چون همش جا نمیشه من نصفشو که اینجا باهاش کار دارم مینویسم ؛ اینم سندش :
   عیون أخبار الرضا علیه السلام / ج‏۱ / ۲۹۹ / ۲۸ باب فیما جاء عن الإمام علی بن موسى ع من الأخبار المتفرقه ….. ص : ۲۷۲ (البته اسناد دیگری هم داره این حدیث)
   .
   روایت رو نصفه میذارم چون فقط نیم خط قسمت آخر همین متنیکه نوشتم مد نظرم هست که حضرت ع میفرمایند:
   ریان بن شبیب گوید روز اول ماه محرم خدمت حضرت رضا رسیدم بمن فرمود اى پسر شبیب روزه ‏اى؟ گفتم نه فرمود این روزیست که زکریا بدرگاه پروردگارش دعا کرد و گفت پروردگارا بمن ببخش از پیش خود نژاد پاکى زیرا تو شنواى دعائى خدا برایش اجابت کرد و بفرشتگان دستور داد ندا کردند زکریا را که در محراب ایستاده بود که خدا تو را به یحیى بشارت میدهد هر که این روز را روزه بدارد و سپس دعا بدرگاه خدا کند خدا مستجاب کند چنان که براى زکریا مستجاب کرد سپس گفت اى پسر شبیب به راستى محرم همان ماهى است که اهل جاهلیت در زمان گذشته ظلم و قتال را بخاطر احترامش در آن حرام مى‏دانستند و این امت حرمت این ماه را نگه نداشتند و نه حرمت پیغمبرش را در این ماه ذریه او را کشتند و زنانش را اسیر کردند و بنه‏اش را غارت کردند خدا هرگز این گناه آنها را نیامرزد …
   .
   حضرت دارن میگن خدا هرگز آنهارا نیامرزد ؛ خیلی واضحه

   پاسخ دادن
  • ناشناس قدیمی
   ناشناس قدیمی says:

   Thumb up 6 Thumb down 0

   اقا مجید کارهای خداوند با حساب و کتاب است اینطور نیست که کار دین با احساس شما جور در بیاد، وقتی رسولخدا(ص) از خداوند می خواهد که به امثال شمر شفاعتش نرسد معنی اش این است که شمر عاقبت بخیر نمی شود به بیان دیگر اینکه احساس رسولخدا(ص) برای خداوند بر احساس امثال شما ارجعیت دارد.
   (سوره حشر ایه۷) انچه را رسولخدا برای شما اورده بگیرید و از انچه نهی کرده خودداری نمایید، و از خدا بپرهیزیدکه خداوند کیفرش شدید است.
   (شوری ایه۲۳) بگو: من هیچ پاداشی از شما بر رسالتم نمی خواهم جز دوست داشتن نزدیکانم(اهل بیتم)
   امام صادق(ع) از قول رسولخدا(ص) می فرماید: کسیکه خواهد زندگی و مرگش زندگی و مرگ من باشد و به بهشت برینی که پروردگارم بدست قدرت خود کاشته درآید باید پیروی علی بن ابیطالب کند و با دوستش دوستی و با دشمنش دشمنی نماید و نسبت به اوصیاء پس از وی تسلیم باشد، زیرا ایشان از خاندان من و از گوشت و خون منند و خدا فهم و علم مرا به ایشان عطا فرموده است: بخدا شکایت می کنم از حال آن امتم که فضیلت ایشانرا منکر گشته، پیوند مرا با ایشان قطع کند، بخدا سوگند که دوفرزندم را میکشند خدا شفاعتم را به آنها نرساند.(کافی ج۱ص۲۹۹ش۵)

   پاسخ دادن
 31. قاصدک
  قاصدک says:

  Thumb up 9 Thumb down 8

  از کسی که در عرفان و فلسفه پا می ذاره بیشتر از این انتظار نیست…
  اعقاب و بزرگان اینها قبلا شیطان رو هم تبرده کردند و نافرمانیش رو از شدت توحیدش می دونن. دیگه شمر و یزید که جای خود دارد.

  پاسخ دادن
  • شاهد
   شاهد says:

   Thumb up 3 Thumb down 6   این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

   پاسخ دادن
   • ANK
    ANK says:

    Thumb up 3 Thumb down 0

    دیگه وقتی عذاب براشون عذب میشه 😉 ما لعن هم بکنیم برا ما باعث رشد میشه ؛‌ خود اونا هم چون اسباب رشد مارو فراهم کردن میرن بهشت 😉

    پاسخ دادن
 32. سالک
  سالک says:

  Thumb up 4 Thumb down 5

  امروز که آیت الله صمدی آملی این پاسخ را منتشر فرمودند و چهره زشت افرادی که بدون تحقیق و تفحص و صرفاً به خاطر عدم احتیاط و دقت و عدم رعایت تقوا تهمت هایی را می زنند مشخص شد، سخنان استاد وکیلی بیشتر برای ما واضح و روشن شد و حقانیت آن بیشتر به اثبات رسید.

  افرادی که معاصی کبیره را به راحتی مرتکب می شوند عاقبتی جز بی آبرویی ندارند.

  به سخنان آیت الله صمدی آملی دقت بفرمایید :

  به گزارش خبرگزاری فارس، حجت الاسلام والمسلمین داود صمدی آملی در پی ایجاد برخی مباحث حاشیه‌ای درباره مساله «تشکیک در ماهیت» (عین ثابت)، عوض شدن «عین ثابت» متن زیر را برای خبرگزاری فارس ارسال کرده است که عینا منتشر می‌شود:

  بسم الله الرحمن الرحیم
  اخیراً موضوعاتی مطرح شده مبنی بر این که اینجانب حدوداً پانزده سال قبل در جلسه‌ای درسی و علمی و در قالب مثال از اسامی افرادی کثیف استفاده کردم که سبب برداشت‌های ناصحیح گردیده است.

  اینجانب اعلام می‌دارم براساس نصوص قرآنی و روایی جهنمی بودن و خلود آنها در قعر جهنم امری محرز و مسلم است که شک بردار نیست.

  و اصل تولی به ولایت بلافصل حضرت امام امیرالمؤمنین علیه السلام و اولاد طاهرین‌شان تا حضرت بقیه‌الله الاعظم مهدی فاطمی عجل‌الله تعالی فرجه الشریف، و تبری جستن از دشمنان و غاصبان حقوق حقه الهیه‌ آنان به نصّ قرآن کریم و روایات، یعنی اصل اصیل و پایدار تولّی و تبّری اصل مسلّم ما شیعیان خالص امامیه‌ اثنی عشریه است که موجب تعالی روح انسانی و موهبت الهی است که شیعه اهل بیت علیهم السلام بدان مفتخر است.

  میزان ما براساس حدیث شریف و متواتر از جناب رسول‌الله الاعظم صلّی‌الله علیه وآله و سلم همان ثقلین کتاب الله و عترت، اهل بیت علیم السلام است و تا قیام قیامت هم خواهد بود.

  الحمدالله الذی جعلنا من المتمسّکین بولایتهم و محبتهم اجمعین
  والسلام علیکم و رحمه‌الله و برکاته
  بیست و دوم جمادی الثانی ۱۴۳۳ ق مطابق ۱۳۹۱٫۲٫۲۴ ش
  داود صمدی آملی

  پاسخ دادن
  • ANK
   ANK says:

   Thumb up 6 Thumb down 2

   بعد ۱۵ سال یادشون اومده ؟!
   .
   برداشتها ناصحیح نیست بلکه عین کلام خودشون نقل میشه !
   .
   همچنان هم همون حرفها موجوده که میرن بهشت و … ؛ در غالب مثال بیان کردن!!! ؛ اصل نتیجه ای که گرفتن که ثابت هستش خود نتیجه رو باید زیر سوال ببرن ؛ نه که بگن مثالی که زدم اشتباه بوده !
   .
   خلودشون در جهنم که ثابت هستش بله ؛ اما آیا از نظر ایشون هم مثل برخی دیگر ؛ عذاب در جهنم برای جهنمیان عذب میشه یا به عذب شدن عذاب اعتقادی ندارن ؟

   پاسخ دادن
  • تیوا
   تیوا says:

   Thumb up 4 Thumb down 0

   هرکس حسینی ست، گوش فرا دارد

   کهیعص:نجات دین مبین اسلام ازهلاکت بدست سفیانیان رومی زبان هر زمان، از اهداف ولائی حسین بن علی علیه السلام در واقعه ی کربلا بود و زینب سلام الله علیها با حمایت ولائی امام سجادعلیه السلام و با اسرار “صبر،اسکت”، غارت، شام غریبان، اسارت، سرشکستن، خطبه خواندن، دفن بنت الحسین علیه السلام در خرابه ی شام، و با اسرار سر بریده، آن هدف ولائی شهید کربلا را بهر رضای خدا به سرانجام رسانید و در شام شوم بامسلمان شدن “سفیر روم”روم و شام را یکجا فتح کرد و تفسیر عاشورائی آیه یی”غلبت الروم”چهره ی عروس شوم کلام شام را که فلسفه ی روم است شکست!
   وآنروز امویان و امروز طرفداران فلسفه باحاشیه گوئی و حاشیه نویسی بر فلسفه مشغول بزک آن چهره ی شکسته شده اند!
   پس حسینیان هر کجائید تا دیر نشده هدف پدر شهیدمان را بشناسید

   پاسخ دادن
 33. محمد
  محمد says:

  Thumb up 17 Thumb down 4

  ان شاء الله که گوینده چنین مزخرفاتی با همان یزید و شمر وارد بهشت آنها شود. آخر یکی نیست به این جهال عالم نما بگوید پیامبراکرم صلی الله علیه و اله و سلم و اهل بیت علیهم السلام و جمیع انبیاء و ملائکه الهی و خود ذات اقدس الهی برقاتلان امام حسین علیه السلام لعنت کرده اند، یعنی آنها را هم عوام بیسواد می دانید؟ یعنی آنها به اندازه شما فهم نداشتند؟ آیا این مخالفت با صریحترین آیه قرآن نیست: ان الذین یوذون الله و رسوله لعنهم الله فی الدنیا و الاخره و اعد لهم عذاب مهینا. شما حتما از خدا هم بهتر می دانید. خدا لعنت کند گویندگان و تایید کنندگان این کفریات را.

  پاسخ دادن
  • a...min
   a...min says:

   Thumb up 0 Thumb down 8   این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

   پاسخ دادن
   • محمد
    محمد says:

    Thumb up 9 Thumb down 0

    عزیز دلم کلمه “هم فیها خالدون” و “ماهم بخارجین من النار” و امثال اینها را شما تا بحال در کتاب خدا نخوانده اید؟ معنای لعن خداوند را نمی دانید؟ فکر می کنید لعنت خدا مثل لعنت من و شماست؟ مثلا خداوند وقتی شیطان را تا قیامت لعن فرمود یعنی اوهم روزی از جهنم خارج می شود؟ وای بر جامعه شیعه که گروهی چنین فکر کنند و خلاف نظر خدا را در توحید بخواهند توجیه کنند! اقتضا و لازمه عدالت خداوند همان است که ملاعینی از جمله یزید در جهنم خالد و همیشگی باشند. شما توحید را از خداهم بهتر بلد هستید لابد! قرآن بیشتر بخوانید عزیزم و در آیات عذاب دشمنان خدا خیلی دقت کنید. کلید نجات در قرآن و عترت طاهره علیهم السلام است. کلمه مزخرف بسیار تخفیف است نسبت به آنچه در واقع “کفر” است!

    پاسخ دادن
 34. احد
  احد says:

  Thumb up 3 Thumb down 13  این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

  پاسخ دادن
 35. مجتبی
  مجتبی says:

  Thumb up 1 Thumb down 11  این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

  پاسخ دادن
 36. ناشناس قدیمی
  ناشناس قدیمی says:

  Thumb up 9 Thumb down 1

  اقا مجتبی از اینطرف هم که بخواهید بگوئید بدتر اگر نباشد بهتر نیست امام حسین(ع) هیچوقت همچون کاری نمی کند چون برخلاف خواست خدا و رسولخدا(ص) می باشد، اصلا چه ضرورتی دارد که شماها در صدد این هستید که شبه در مجازات شدن افرادی با این پلیدی و خباثت را در فکر مردم ایجاد کنید اگر حرف صمدی درست می بود که نیست، مردم نمی گفتند که بی خیال تقوا و پرهیزگاری، هر چقدر گناه هم که بکنیم اخرش میریم بهشت . در ضمن حرفهای شماها احساسی می باشد نه حرف ما که مطابق خواست رسولخدا(ص) می باشد.
  امام صادق(ع) از قول رسولخدا(ص) می فرماید: کسیکه خواهد زندگی و مرگش زندگی و مرگ من باشد و به بهشت برینی که پروردگارم بدست قدرت خود کاشته درآید باید پیروی علی بن ابیطالب کند و با دوستش دوستی و با دشمنش دشمنی نماید و نسبت به اوصیاء پس از وی تسلیم باشد، زیرا ایشان از خاندان من و از گوشت و خون منند و خدا فهم و علم مرا به ایشان عطا فرموده است: بخدا شکایت می کنم از حال آن امتم که فضیلت ایشانرا منکر گشته، پیوند مرا با ایشان قطع کند، بخدا سوگند که دوفرزندم را میکشند خدا شفاعتم را به آنها نرساند.(کافی ج۱ص۲۹۹ش۵)

  پاسخ دادن
 37. محمد
  محمد says:

  Thumb up 9 Thumb down 1

  برادر عزیزم جناب مجتبی حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرموده اند کسی که صلوات بدون “آل” بفرستد “بوی بهشت به مشامش نخواهد رسید”. چطور می شود آن ملاعین به بهشت بروند، حال به هر شکل؟ آیا این نقض فرمایش نبوی نخواهد بود که چنین کسانی بخواهند مورد شفاعت قرار گیرند؟

  مقام حضرت سیدالشهدا علیه السلام که قابل درک کسی نیست، چطور برخی آقایان از خودشان این چیزها را می گویند؟ به نظر شما آیا مثلا جناب شیخ صدوق علیه الرحمه قادر به درک مقام آن حضرت بودند؟ صحبت در این زمینه ها اگر از معصوم باشد یک چیزی، ولی از غیرمعصوم جز نقض قرآن و سنت نخواهد شد، مگر موافق آنها سخن کند که این صحبت ها اینطور نیست. اگر یزید و شمر بخواهند وارد بهشت شوند یا مورد لطف و شفاعت قرار گیرند، دیگر چه کسی باید به دوزخ برود؟ اینها جملات احساسی فاقد برهان نیست عزیزم. برهان خداوند پشت این کلمات است. ان الذین یوذون الله و رسوله لعنهم الله فی الدنیا و آلاخره، من ذالذی یشفع عنده الا باذنه؟ آیا ائمه قادرند یا مجازند که از کسی شفاعت کنند که ملعون دنیا و آخرت باشد؟ آیا آنها چنین کاری خواهد کرد؟ خودشان چنین چیزی فرموده اند؟ جواب با شما.

  پاسخ دادن
  • علی
   علی says:

   Thumb up 3 Thumb down 9   این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

   پاسخ دادن
 38. هادی
  هادی says:

  Thumb up 2 Thumb down 5  این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

  پاسخ دادن
  • h
   h says:

   Thumb up 2 Thumb down 5   این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

   پاسخ دادن
   • محمد
    محمد says:

    Thumb up 3 Thumb down 1

    احسنت. اگر اینطورست که خوبست، ولی چرا چیزی بفرمایید که موجب چنین مسائلی شود؟ مثالی بفرمایید که واضح باشد برای همه و ایجاد توهم و شبهه در نزد ضعفای شیعه نشود. راه توبه و اصلاح را خداوند بر هیچ کس از بندگان خود نبندد ان شاء الله.

    پاسخ دادن
 39. حافظ قرآن
  حافظ قرآن says:

  Thumb up 6 Thumb down 11  این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

  پاسخ دادن
 40. فاطيما
  فاطيما says:

  Thumb up 6 Thumb down 9  این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

  پاسخ دادن
  • شاگرد فایل های صوتی شاگرد آقا
   شاگرد فایل های صوتی شاگرد آقا says:

   Thumb up 0 Thumb down 3   این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

   پاسخ دادن
 41. صبا
  صبا says:

  Thumb up 11 Thumb down 6

  داعش شماهایید که دچار یاوه گویی شدید و خودتون خبر ندارید. کسی که شمر و یزید رو زودتر از قسیم الجنه والنار به بهشت میفرسته وتو خواب وخیال سیر میکنه وبر اساس اون دستور میده ی خیالاتیه که با حرفهای گنده گنده اش ی عده ساده مثل شماها رو فقط میتونه جذب کنه .کسی که خواب یکی رو تعریف میکنه که معلوم نیست کیه !دیده امام سجاد علیه السلام به علامه اقتدا کرده بعد نتیجه میگیره علامه ولایت داره!!!!
  شما صوفی مسلکان اولین بارتون نیست از قرن ۴ که تو توهماتتون غرقید.بالفرض هم شهود دارید اصلا خواب صادقه دیدید مگه خواب حجته بی سوادها؟اینجور اسلام فقط به درد توخونه نشستن میخوره نه برای اعتلای اسلام.جلسات این یاوه سرای بی سواد رو فقها هم دستور دادن شرکت نکنن.داعش هم گرفتار این خیالات وافراط وتفریط هاست.ما منتظر منتقم خون حسینیم واین احمق میگه بهشتین .اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک.

  پاسخ دادن
 42. ناشناس قدیمی
  ناشناس قدیمی says:

  Thumb up 13 Thumb down 7

  قابل توجه امثال اقای صمدی که دوست دارن مردم را دور خودشان جمع کنن و از خدا برای مردم حرف بزنند و طوری وانمود می کنند که وجود معصومین(ع) در دین فرع است و هرکس اجازه دارد خدا و اخرت را برای مردم تعریف کند ، در صورتیکه امام باقر(ع) افرادی که به این شکل عمل می کنند را پلید خوانده و تنها مرجع مردم را معصومین(ع) می داند.
  سدیر گوید: زمانیکه امام باقر(ع) وارد مسجدالحرام میشد و من خارج میشدم ، دست مـرا گـرفـت و رو بـکـعبه ایستاد و فرمود: اى سدیر! همانا مردم مامور شدند که نزد این سـنـگها (کعبه ) آیند و گرد آن طواف کنند. سپس نزد ما آیند و ولایت خود را نسبت بما اعلام دارنـد، وهـمـیـن اسـت گفته خدا (همانا من آمرزنده ام آنکه را ایمان آورد و کار شایسته کند و سـپس رهبرى شود. ایه ۸۲ سوره ۲۰) آنگاه با دست بسینه اش اشاره کرد و فرمود: بسوى ولایت ما (رهبرى شود).سـپـس فـرمـود: اى سـدیر! کسانیکه مردم را از دین خدا جلوگیر میشوند بتو مینمایم، آنگاه بـابـوحـنـیـفـه و سـفیان ثورى که در آنزمان جلوگیر دین خدا بودند و در مسجد حلقه زده بودند، نگریست و فرمود: اینهایند که بدون هدایت از جانب خدا و سندى آشکار، از دین خدا جـلوگـیرى مى کنند، همانا این پلیدان اگر در خانه هاى خود نشینند، مردم به جستجو افتند و چون کسیرا نیابند که از خداى تبارک و تعالى و رسولش بآنها خبر دهد، نزد ما آیند، تا ما به آنها از خداى تبارک و تعالى و رسولش خبر دهیم. (کافی ج۲ص۲۳۹ش۳)
  امـام صـادق(ع) مـى فـرمـود: هـر کـه را خـوش آیـد کـه تـمـام مـراتـب ایـمان را کـامـل کـنـد، بـایـد بـگـویـد: گـفـتـار مـن نـسـبـت بـه هـر مـوضـوعـى گـفـتـار آل مـحـمـد اسـت در آنـچـه (بـواسطه تقیه یا عدم فهم مخاطب ) پنهان کنند و در آنچه آشکار دارند، درآنچه ازایشان به من برسد و درآنچه به من نرسد.(کافی ج۲ص۲۳۷ش۶)

  پاسخ دادن
 43. عبدالله
  عبدالله says:

  Thumb up 7 Thumb down 9

  ایشان انسان بزرگی هستند. کافی است به روضه های ایشان بر سید الشهدا گوش کنید یا زیارت عجیب ایشان در سوریه از مزار جناب عمار یاسر که سراسر از ولایت مولا علی است. از گیر دادن بر بعضا کلامهایی از ایشان که یا نکته دور از ذهن معمول دارد و یا قابلیت سوء فهم و یا در هر حال ایشان معصوم نیستند از خدا بترسید. جدا از خدا بترسید.

  پاسخ دادن
 44. دانشجو
  دانشجو says:

  Thumb up 6 Thumb down 5

  اصلا امکان ندارد مگر آقای صمدی امام هست هر چه بخاد بگه با دین مردم بازی کنه متاسفانه اگر عالمی منحرف شود همه منحرف میشوند سعی کنید از این تحلیل ها نکنید آقای صمدی …………

  پاسخ دادن
 45. هست
  هست says:

  Thumb up 2 Thumb down 7  این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

  پاسخ دادن
  • صبا
   صبا says:

   Thumb up 6 Thumb down 2

   یعنی اول مخ آدم با اراجیف و توهمات ایشون شستشو بشه کاملا، بعد که ذهن آدم آلوده شد راحت میپذیره که شمر و یزید به بهشت میروند!!!بله من به شخصه دیدم که کسانی که کتب ایشان را مطالعه میکنند چه آدم های متحجر وبی فکر وتحلیلی اند.فقط اطاعت بلدند دریغ از اندگی فکر و تعقل و ارزیابی

   پاسخ دادن
   • ANK
    ANK says:

    Thumb up 4 Thumb down 1

    برا همین میگن شما نمیفهمین و … و باید بیاین ۱۰ سال فلسفه بخونین و …
    که بعد هر حرفی زدن انسان بپذیره
    اما جالب اینه که وقتی میخوای باهاشون بحث کنی و دو دوتا چارتای عقلی میچینی براشون و جوابی ندارن بدن
    باز هم قبول نمیکنن و سرباز میزنن
    بدتر از اون جایی هست که به کسی بر میخوری ککه حرفهای فلاسفه رو میزنه ولی خودش چیز زیادی از فلسفه نمیدونه
    اول باید ۴ ساعت زمان بذاری کلی تلاش کنی تا بتونی بهش شبهه ایکه توش فلاسفه گیر کردن رو توضیح بدی و تازه بفهمه اصلا شبهه چی هست و سوال چیه !!!
    ولی خب باز خوبه یه عده از فلاسفه هستن تا بهشون میگی فلان چیز ؛‌سریع قبول میکنن و میگن اشکالیکه دارین میکنین وارده
    و خب جوابی هم ندارن بدن

    پاسخ دادن
    • سید عباس زهراپناهی
     سید عباس زهراپناهی says:

     Thumb up 2 Thumb down 0

     دوست عزیز روایت های صحیح سند از ائمه معصومین هست که راه فلسفه وتصوف روبه کفریات است
     بدعت شما در دین مانند کمونیست است چرا که حرف خوب میزند اما دروغ هم به خورد مردم ساده میدهد

     پاسخ دادن
 46. سید عباس زهراپناهی
  سید عباس زهراپناهی says:

  Thumb up 3 Thumb down 0

  طرفداران تصوف و.. …. …. لعنت خدا برانها برای همیشه در این دنیا وآخرت …. و آموزش دهندگان این بدعت ….

  راه قرآن واهل بیت فقط بدون اضافه کردن کردن بدعت ….
  فقط حرف ائمه معصومین سند است

  پاسخ دادن
 47. سید محمد
  سید محمد says:

  Thumb up 6 Thumb down 0

  بسمه تعالی
  بنده از فلسفه زیاد سر در نمی آورم ، ولی متوانم بگویم اگر شمر و قاتلان سید الشهدا ابا عبد ا… حسین (علیه السلام) بخواهند با این استدلال گفته شده به بهشت بروند و علاوه بر آن منتی هم برسر عزاداران آن حضرت بگذارند که باعث عزادار شدن و به بهشت رفتن آنها نیز شده اند ، باید انتظار آن را هم داشته باشیم که در قیامت شیطان رجیم هم مدعی فریب و وسوسه شمر و قاتلان و همچنین تمامی گناه کاران شده و ادعای مستحق بودن رفتن به بهشت قبل از همه باشد ، که این فرض با نص صریح کلام ا… قرآن مجید که به کرات در آیات مکرر جهنمی بودن جایگاه شیطان و پیروان او در قیامت را بخاطر نافرمانی از فرامین الهی را متذکر شده در تناقض بوده و اساسا باطل است.

  پاسخ دادن
  • علی ف
   علی ف says:

   Thumb up 1 Thumb down 5   این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

   پاسخ دادن
   • وحید
    وحید says:

    Thumb up 2 Thumb down 0

    جناب علی ف
    آقای صمدی آملی پیرو همون ابن عربی ب قول شماها عارف اعظم است
    این بنده خدا اشتباه در استدلالش تقصیر خودش که نیست
    این اصل وحدت وجود که با منطق سازگار نیست به طور نمونه پایه فکری هر کسی باشه نتیجه اش بدون اغماض مانند نتیجه استدلالت جناب صمدی آملی خواهد بود

    پاسخ دادن
 48. افسر
  افسر says:

  Thumb up 0 Thumb down 6  این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

  پاسخ دادن
  • محمد
   محمد says:

   Thumb up 6 Thumb down 0

   من به درگاه خداوند پناه می برم از این جمله “حال اینکه فرعون و یزید به بهشت میرن یا نه دردی از ما درمان نمیکنه”! اگر دردی دوا نمی کرد چرا خداوند اینهمه در قرآن خود داستانها فرعونها و نمرودها و امثال آنها را گفته و بعد فرموده عبرت بگیرید که چه بر سر آنها آمده است؟ این چه حرفی است که در ذهن شما کرده اند؟ اگر کسی فکر کند که امکان اندکی هست که به هر دلیل قاتلین حضرت سیدالشهدا علیه السلام وارد بهشت شوند که هیچ، که اگر گفته شود حتی به کمترین احتمال آنها از عمق نهایی عذاب جهنم خلاصی خواهند داشت (حتی پس از سالهای متمادی عذاب) راه برای هرگناه و جنایتی در میان مردم باز می شود. اگر قتل آن حضرت را بشود با این چرندیات تخطئه کرد دیگر قتل همه مردم یکجا هم اهمیتی ندارد. آخر کجای کارید شماها؟ چرا فکر نمی کنید که اهمیت برائت و لعن آنها فقط در گفتن لعن نیست، بلکه در فرهنگی است که بین مردم ایجاد می شود. وقتی کس مورد تف و لعنت باشد مردم بسمت کارهای او نمی روند و کسی جرات نمی کند کارهای یزید ملعون را در ملاء عام انجام دهد،ُ ولی اینطور که برخی احمق ها در لباس علما می گویند راه برای هرجنایتی باز می شود و هر نجاستی و فحشایی در نهایت به خروج از جهنم و رسیدن به بهشت و رحمت واسعه ختم خواهد شد، لذا ترس و خشیت از ذات اقدس الهی دیگر در میان مردم نخواهد ماند. رحمت هیچ کسی بیشتر از رحمت خداوند که نیست، وقتی خداوند بارها از عذاب غلیط و خلود در جهنم گفته است، چه کسی حق دارد چنین دروغهایی بر ذات اقدسش ببندد؟ بیدار شوید و به چشم دقت مشاهده کنید نتیجه این چرندیات به ظاهر عالمانه و در واقع عوام فریبانه را که برای جمع کردن مردم دور منبرهایشان می گویند.

   پاسخ دادن
 49. مصطفی
  مصطفی says:

  Thumb up 0 Thumb down 3  این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

  پاسخ دادن
  • محمد
   محمد says:

   Thumb up 3 Thumb down 1

   آقا مصطفی عزیز، بفرمایید در کجای حدیث شما چیزی دیدید که مربوط به آن زمان باشه؟ آیا اگر اینطور بود نباید از معصومین علیهم السلام یک خطی یکجایی صادر می شد که البته فلاسفه آینده خوب هستند و فلسفه و تصوف و اینها بعدها از نجاست شرک و اباطیل گمراه کننده پاک خواهند شد به دست علمایی از مکتب ما؟ آیا آنها این روزها را نمی دیدند و فقط به زمان خود توجه داشتند که آنطور قاطع و یکسره تکلیف این مکاتب را معلوم فرمودند؟ یا شما از پیش خود چیزی را به آنها نسبت میدهید که آنها به آن اعتقادی نداشتند؟ چه سند ومدرکی در دست است که منظور آنها فلاسفه امروزی نبوده؟ شما هر دلیلی از خود مکتب دارید رو کنید ما هم استفاده کنیم. ولی ما قبلا مطالعه کرده ایم، چیزی نیست جز تفسیرهای زورکی از کلام معصومین علیهم السلام به نفع عقاید خودشان، والسلام.

   ضمنا هرگز امام صادق علیه السلام از ارسطو به بزرگی یاد نکرده اند، ایشان فقط فرموده اند قومی فلان نظر را داشتند ارسطو نظر آنها را رد کرد! کجاست ذکر به بزرگی؟ اینهم از آن دروغهایی است که باید برای آن جواب بدهند. آخر دروغ بستن به حجت صادق و قرآن ناطق خداوند؟ این تذهبون؟

   هرکس در عاشورا سخنرانی کنه و گریه کنه مجاز می شه هر دروغ و باطلی رو برخلاف قرآن و سنت بلغور کنه؟ بعدهم بهانه بیاره که بحث سنگینه و این فقط یک مثاله؟ لعنت خداوند بر کسی که اشقیای دشت کربلا رو از پایین تر نقطه جنهم و سخت ترین عذاب الهی یک سانتیمتر بالاتر بدونه و بیاره و مردم بیچاره رو با این اباطیل فریب بده. کسی حق نداره در این مسائل برای خودش مثال و تمثیل بیاره عزیز برادر. سنت ۹ امام بعد از حضرت سید الشهدا علیه السلام برای ما حجت نیست؟ اینها اگر ذره ای ایمان وتقوی داشتند اگر تکه تکه می شدند حاضر نبودند دست نجس شمر کثافت خوار رو در دست مطهر حضرت ابی عبدالله علیه السلام قرار بدن، ولو به مثال و تمثیل! از خواب بیدار شید جان برادر که عمر کوتاهه!

   پاسخ دادن
 50. مصطفی
  مصطفی says:

  Thumb up 1 Thumb down 4  این نظر منفی زیادی از بازدیدکنندگان دریافت نموده است . برای مشاهده کلیک کنید.

  پاسخ دادن
  • محمد
   محمد says:

   Thumb up 4 Thumb down 0

   مصطفای عزیز مگر در زمان انبیاء از جمله پیامبر عظیم الشان اسلام کسی فلسفه وجود داشت که با آن به کفار پاسخ بدهند!؟ نازنین برادر هشام بن حکم شاگرد درخشان حضرت امام صادق علیه السلام کتابی در رد ارسطو نوشته اند، چطور می شود اگر حضرت از ارسطو به خوبی یاد کرده باشند شاگرد باوفای ایشان چنین کتابی نوشته باشد؟ شما چطور اهل تتبع هستید که به همین راحتی می گوید ایشان ارسطو را به خوبی یاد کرده اند؟ عزیزم، نور چشمم، من دوست ندارم و بلکه حق ندارم به کسی دشنام و لعن بفرستم مگر آنکه از حجت خدا پیروی کنم. حضرت امام رضا علیه السلام فرمودند هرکس از صوفیه در حضورش نام برده شود و آنها را به دل و زبان خود انکار نکند از ما نیست. حال در این جمله چه قیدی هست که در آن زمان بوده و حالا نیست؟ وقتی میدانیم امثال عطار و مولوی و اینها صوفی بوده اند، آیا باید حب امام رضا علیه السلام ما را به سمت انکار آنها بکشد، یا حب آنها ما را به سمت تاویل و انکار کلام امام ببرد؟ حدیث خیلی هم صحیح است، چرا در حدیث معصومین علیهم السلام تشکیک می کنید؟ روش عرفا و فلاسفه از قرنها پیش که به ظاهر پاکسازی شده و مطابق اسلام جا زده اند دچار مشکلات اساسی بوده و هست. حرفهای من عندی و از خود در آورده و کلام بدعت آمیز در مطالب آنها کم نیست. شما می گویید این آقا منظورش چیز دیگری بوده، استادش بزرگش در دفاع از ارسطو ضمن سوء تاویل همان حدیث شریف با بی ادبی نسبت به استوانه های علمی مکتب شریف جعفری مخالفان ارسطو را جاهل شمرده است. یعنی دفاع از ارسوط به قیمت توهین زشت به ده ها عالم بزرگ شیعه؟ این را با چه ماستی می خواهند توجیه کنند؟ بروید برای کنکور بخوانید، ولی از کنکور سعادت دنیا اگر حاصل شود، سعادت آخرت فقط در مکتب اهل بیت علیهم السلام است. موفق باشید

   پاسخ دادن
  • ناشناس قدیمی
   ناشناس قدیمی says:

   Thumb up 4 Thumb down 0

   اقا مصطفی اگر یک کافر اومد و اثبات وجود خدا را مطالبه کرد ما از نحوه استدلال امام صادق(ع) با ابن ابی العوجاء استفاده می کنیم در ضمن شما اصلا میدونی فلسفه چیه.
   مردى گوید: من و ابن ابی العوجاء و ابن مقفع در مسجدالحرام بودیم، ابن مقفع با دست اشاره بمحل طواف کرد و گفت: این مردمرا که مى‏بینى کسى از ایشانرا شایسته نام انسانیت نمى‏دانم مگر آن شیخ نشسته – مقصودش امام صادق(ع) بود . . . راوى گوید روز دیگر ابن ابى‏العوجاء برگشت و در مجلس امام صادق (ع)خاموش نشست و دم نمی‏زد، امام فرمود: . . . تو مصنوعى یا
   غیر مصنوع (ساخته شده‏ اى یا نساخته و خود رو پیدا شده‏ اى) عبدالکریم بن ابى العوجاء گفت ساخته نشده‏ام، امام فرمود: براى من بیان کن که اگر ساخته شده بودى چگونه می بودى؟ عبدالکریم مدتى دراز سر به گریبان شده پاسخ نمی‏داد و به چوبى که در مقابلش بود ور میرفت و میگفت: دراز، پهن؛ گود، کوتاه، متحرک، ساکن همه اینها صفت مخلوق است، امام فرمود اگر براى مصنوع صفتى جز اینها ندانى باید خودت را هم مصنوع بدانى زیرا در خود از این امور حادث شده می ‏یابى، ابن ابی العوجاء گفت: از من چیزى پرسیدى که هیچ کس پیش از تو نپرسیده و کسى بعد از تو هم نخواهد پرسید، امام فرمود . . . ابن ابی العوجاء روز سوم برگشت و گفت می‏خواهم که من پرسش کنم، امام فرمود: هرچه خواهی بپرس، عرضکرد: دلیل بر حدوث اجسام چیست (ظاهرا مقصودش همان بحث مشهور حدوث و قدم ماده است که مجادلات دامنه دار و طولانى بین دانشمندان طبیعى و اسلامى به وجود آورده است)؟ فرمود: من هیچ چیز کوچک و بزرگ را نمى‏بینم مگر اینکه چون چیزى مانندش به آن ضمیمه شود بزرگتر شود، همین است نابود شدن و انتقال از حالت اول و اگر قدیم بودى نابود و متغیر نگشتى زیرا آنچه نابود و متغیر شود رواست که پیدا شود و از میان برود پس با بود شدنش بعد از نابودى داخل در حدوث شود و با بودنش در ازل داخل درعدم گردد و صفت ازل و عدم و حدوث و قدم در یک چیز جمع نشود عبدالکریم گفت: فرض در صورت جریان حالت کوچکى و بزرگى و زمان صابق و لاحق مطلب چنان باشد که فرمودى و بر حدوث اجسام استدلال نمودى ولى اگر چیزها همگى بکوچکى خود باقى ماند از چه راه بر حدوث آنها استدلال مى‏کنید؟ امام فرمود: بحث ما روى همین جهان موجود است اگر این جهان موجود را بر داریم و جهان دیگرى به جاى آن گذاریم این جهان نابود شده و همین نابود شدن و به وجود آمدن دیگرى دلالتش بر حدوث بیشتر نیست ولى باز هم من از همین راه که فرض کردى بر ما احتجاج کنى جوابت گویم ما مى‏گوئیم اگر همه چیز پیوسته به حال این کوچکى باقى ماند در عالم فرض جایز و صحیح است که اگر بهر چیز کوچکى چیزى مانندش را ضمیمه کنیم بزرگتر گردد و جایز بودن این تغییر آن را از قدم خارج کند و درحدوث داخل نماید، . . .(کافی ج۱ص۹۵ش۲)
   در معانی الاخبارص۳۶۷روایت شده که حضرت علی(ع) با جمعی از اصحاب خود صحبت می کردند یک نفر یهودی بر ان حضرت عبورمی کرد، عرض کرد: ای پسر ابوطالب اگر فلسفه می اموختی بر شأن تو افزوده میشد حضرت فرمود: مراد تو از فلسفه چیست آیا نه این است که اعتدال طبایع مزاج را صفائی می بخشد و از صفای مزاج قوتی در نفس انسان پدیدار میشود که اثر ان قوه این است که انسان مرتبه اش بالا میرود و ترقی میکند و کسیکه ترقی کرد متخلق به اخلاق نفسانیه میشود و کسیکه متخلق به اخلاق نفسانیه شد هرآینه بتحقیق که موجودی میشود بماهو انسان یعنی از جنس اعم خود که حیوان است امتیاز داده میشود و انسان کامل میگردد و دخل فی الباب الملکی الصوری و نخواهد بود برای او تغییری از این حالت، مرد یهودی گفت: الله اکبر یابن ابی طالب هر آینه بتحقیق که تکلم کردی بجمیع فلسفه در این کلمات خود رضی الله عنک.

   پاسخ دادن
 51. مصطفی
  مصطفی says:

  Thumb up 0 Thumb down 1

  خواستم فقط بگم اون حرفی که گفتم میان فایلو به صورت بریده نشر میدن فهمیدم اشتباه بود.التماس دعا.تا قیامت جوابگو نشم که چرا اصلاحش نکردی.

  پاسخ دادن
  • محمد
   محمد says:

   Thumb up 3 Thumb down 1

   برادر عزیزم اینها بجای آنکه دست از اباطیل ابن عربی و ملاصدرا بشویند و به مکتب ناب و پاک اهل بیت علیهم السلام تمسک واقعی بکنند، برای توجیه آن اباطیل کلی گشته اند تا به اندازه تار مویی برای ملعونی چون شمر خوبی و راستی و بقول خودشان ضمیر ناخودآگاه در بیاورند! اینها دروغ است و کذب. حضرت سیدالشهداء علیه السلام در گفتگو با عمربن سعد ملعون به او گفتند: وای برتو، خدا تو را در بسترت بکشد و روز قیامت تو را نیامرزد و بیش اندکی از گندم عراق نخواهی خورد. خود ایشان از عدم آمرزش اشقیای کربلا می فرمایند و دعا می کنند که چنین شود، آنوقت کدام شفاعت، کدام “بیا”؟ اگر اینطور باشد که این گمراهان می گویند باید بپذیریم که معصومین علیهم السلام هه ما را العیاذ بالله فریب داده و از اصل و باطن حقیقت دور کرده اند! حال آنکه چنین نبوده و نیست. در مورد بزرگ شمردن ارسطو به چه نتیجه ای رسیدید؟ هنوز هم معتقد هستید امام صادق علیه السلام از او به بزرگی یاد کرده اند؟ یا متوجه فریبکاری عالم نماها شدید که چطور جسارت کرده و دروغی به این بزرگی را به امام رئیس مذهب نسبت داده اند؟ فقط خدا می داند که منظور و هدف این آدمها از این گفتارها چیست.

   پاسخ دادن
 52. مصطفی
  مصطفی says:

  Thumb up 0 Thumb down 2

  بنده همچنان موافق فلسفه و عرفان هستم.اینرو گفتم که فکر نکنید عقیده ام عوض شده .خدا …. رو … حفظ کنه. میخواید همچنان تکذیبشون کنید.

  پاسخ دادن
  • ناشناس قدیمی
   ناشناس قدیمی says:

   Thumb up 3 Thumb down 1

   انشاء الله با همان فلاسفه محشور شوی فلاسفه که مقام امامت ندارند شما اینقدر دغدغه طرفداری و تبلیغ ازانها را داری، پیرو امام معصوم(ع) شدن توفیقی می باشد که خدا نصیب هر کس نمی کند.
   امام باقر (ع) فرمود : بعد از حسین ابن علی (ع) ۹ امام می باشد و نهمی آنها امام قائم (ع) است. (کافی جلد ۲ ص ۴۸۲ ش ۱۳،۱۲،۱۱،۱۰،۹،۱۶،۱۵)
   امام باقر (ع) درباره قول خدای عزوجل فرماید : کسانیکه ایمان آورده اید اطاعت کنید خدا را و اطاعت کنید رسول و اولی الامرتان را(آیه۵۸ سوره ۴) امام فرمود : خدا خصوص ما را قصد کرده خدا همه مومنین را تا روز قیامت به اطاعت ما امر فرموده. (کافی جلد ۲ ص ۲۲ ش ۱)
   امام رضا(ع) فرمود: . . . مگرمردم مقام ومنزلت امامت را درمیان امت میدانند تا روا باشد که باختیارایشان واگذارشود . . . امامت تنها درمیان فرزندان علی ست تا روزقیامت،زیرا پس ازمحمد(ص)پیغمبری نیست این نادانان از کجا و بچه دلیل برای خود امام انتخاب میکنند . . . اجراء حدود و احکام و نگهداری مرزها و اطراف به وسیله امام است ، امامست که حلال خدا را حلال و حرام او را حرام کند و حدود خدا را بپا دارد و از دین خدا دفاع کند . . . امام همدم ورفیق، پدرمهربان، برادربرابر، مادردلسوزبکودک، پناه بندگان خدا در گرفتاری سخت است، امام امین خداست در میان خلقش و حجت او بر بندگانش و خلیفه او در بلادش و دعوت کننده به سوی او و دفاع کننده از حقوق او است، امام از گناهان پاک و از عیبها بر کنار است . . . امام یگانه زمان خود است، کسی به همطرازی او نرسد، عالمی با اوبرابرنباشد، جایگزین ندارد: مانند ونظیرندارد، بتمام فضیلت مخصوص است بی آنکه خود او درطلبش رفته وبدست آورده باشد، بلکه امتیازیست که خدا بفضل وبخشش باوعنایت فرموده. کیست که امام تواند شناخت یا انتخاب امام برای او ممکن باشد. هیهات ، هیهات . . . اوکجا وانتخاب بشر؟ اوکجاوخرد بشر؟ اوکجا ومانندی برای او؟ . . . امام عالمی است که نادانی ندارد سرپرستی است که عقب نشینی ندارد. معدن قدس و پاکی و طاعت و زهد و علم و عبادت است . . . اطاعتش واجب است، به امر خدای عزوجل قائمست خیرخواه بندگان خدا و نگهبان دین خداست . . . پس او معصوم است و تقویت شده و با توفیق استوار گشته، از هر گونه خطا و لغزش و افتادنی در امانست . . . آیا مردم چنان قدرتی دارند بتوانند چنین کسی انتخاب کنند و یا ممکن است انتخاب شده . . . (کافی جلد ۱ ص۲۸۳ش۱ )
   امام صادق (ع) فرمود : هرکه ادعای امامت کند و اهلش نباشد ، کافر است . (کافی جلد ۲ ص ۱۹۹ ش ۲ )
   امام صادق (ع) فرمود : کسیکه با امامی که امامتش از جانب خدا است کسی را شریک کند که امامتش از جانب خدا نیست : به خدا مشرک گشته است. (کافی جلد ۲ ص ۲۰۰ ش ۶ )
   حسین ابن مختار گوید : به امام صادق (ع) عرض کردم : قربانت « روز قیامت کسانی را که به خدا دروغ بستند میبینی » آیه ۶۰ سوره ۳۹ تفسیرش چیست ؟ فرمود : درباره کسی است که خود را امام داند و امام نباشد ، عرض کردم : اگر چه از فرزندان فاطمه و علی باشد . فرمود : اگر چه از فرزندان فاطمه و علی باشد . (کافی جلد ۲ ص ۲۰۰ ش ۳ )

   پاسخ دادن
  • محمد
   محمد says:

   Thumb up 2 Thumb down 0

   فلسفه اگر به معنای عقل گرایی و روش عقلی در برخورد با مسائل باشد، با آن موافقم بشرط آنکه در دایره و حیطه ای باشد که علوم وحیانی (یعنی قرآن و روایات معصومین علیهم السلام) ترسیم می کنند و نه خارج از آنها و نه در مسائلی که اصلا عقل انسان در آنها هیچ راهی ندارد و هیچ سند و شاهدی بر مدعا و گفته ها و بافته ها نیست مگر گفتار استدلالی! اگر صحبت از عقل است باید موضوع از قطعیت عقلانی برخوردار باشد، ولی در حیطه اعتقادات انسان، و باز آنچه مربوط به خالق و خلق و مسائل توحید و ولایت و اینها باشد، اصلا عقل انسان ورود ندارد مگر به واسطه وحی، پس هرآنچه از غیرمکتب وحی سرچشمه گرفته باشد محل تامل و شک است. عقل انسان تا آنجا هست که بفمهد دنیا بدون خالق و نظم بدون ناظم و علم بدون عالم نمی شود، و سپس بقیه مراتب معرفت و مسیر راه را باید به طریق وحی بیاموزد، و الا راه را هرگز پیدا نمی کند و همان مقدار ثمره اولیه عقل نیز در نهایت تباه می شود. از این رو تبعیت از پیامبران و امامان و قرآن و کتب آسمانی کلید رستگاری معرفی می شود. اگر عقل به تنهایی کافی بود تبعیت از پیامبر اصلا معنا نداشت. پس حالاهم اگر بخواهیم فقط عقل را حجت کنیم، یعنی پیامبری و رسالت را عبث دانسته ایم.

   در باره عرفان، باز اگر کسب معرفت خالق بی همتا در سایه هدایت انبیاء و ائمه اطهار علیهم السلام باشد کاملا موافقم و اصلا بدون آن انسان چیزی نیست. ولی باز اگر بخواهد پای مسائل غیر از ثقلین به میان بیاید، از جمله کشف و ذوق و شهود و …… هرگز قابل پذیرش نیست، مگر آنکه از سرچشمه ثقلین گرفته شده باشد و آموزه های آن با ثقلین شریف سازگاری داشته و هرگز مخالفت با آنها نکند یا به موازات آنها نرود!

   اما اگر بخواهید افراد عادی و غیرمعصوم را در لباس اولیاء الله درآورید هیهات که راه به بیراه رفته اید! اولیاء خداوند بدون هدایت انبیاء و قرآن و امامان معصوم علیهم السلام نیستند، اصلا ولایت خدا به کسی نمی رسد که از آنها روگردان باشد یا در مسائل مختلف به رای و نظر خود عمل کند. بلکه تسلیم عقل و رای و نظر شخص در مقابل معصومین علیهم السلام کلید هدایت و شاه راه ولایت است. کما اینکه حضرت امام رضا علیه السلام در آن حدیث بسیار نورانی فرمودند: کلمه لا اله الاالله …… و سپس فرمودند بشرطها و شروطها! یعنی همینطوری نیست و بدون شرایط نمی شود، و در نهایت فرمودند: و انا من شروطها. لذا بدون اینکه کسی ایشان را امام مفروض الطاعه بداند و از فرامین و افکار و آموزه های ایشان پیروی کند هرگز آن شرط را ندارد و لذا در حصن و حصار امن خداهم جایی برای او نیست، در غیراینصورت باید کلام ایشان را خدای ناکرده نقض کنیم! العیاذ بالله.

   لذا اگر شما فلسفه و عرفان را موافق آموزه های مکتب رضوی، جعفری و در نهایت علوی دیده اید حجت دارید که از آنها دفاع کنید، و اگر مخالفت آنها با مکتب شریف ثقلین بر شما آشکار شده باشد پیروی و دفاع از آنها شما را در زمره دشمنان اهل بیت علیهم السلام قرار میدهد! آنها آنهمه خون دل نخوردند و کلاس درس نگذاشتند و حدیث نفرمودند و جان بر سر این مکتب نگذاشتند و سم کوب اسبهای دشمن نشدند که ما هریک به راهی برویم و نظریات مختلف را برای خودمان به میل خودمان انتخاب کنیم. هرآنچه کردند به امر خداوند متعال لازم و ضروری بود برای هدایت مردم، پس دشمنی آنها را به جان خریدن عین بی عقلی است، چرا که دشمنی آنها به منزله دشمنی خداوند جل و علی است. توصیه می کنم به فرمایشات معجزه آسای حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم درباره اوضاع آخرالزمان مراجعه وخوب دقت کنید که چه تصویری برای ما رسم فرموده اند و چطور به ما کلید های لازم را برای درک حقایق آن روزگار ارائه کرده اند. اینها حجت خداوند است بر ما. در پناه حق باشید

   پاسخ دادن

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *